dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaczelk

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Kod pocztowy
    02-732
    Posty
    24

    Domyślnie Tynki ocena pracy

    Witam, zostały wykonane u mnie tynki maszynowe gipsowe Knauf MP75.
    Chciałem zapytać czy takie niedoróbki są akceptowalne czy powinny zostać poprawione?

    Ściany są równo zrobione, na poziomicy 2m nie ma większych dziur, ale dużo jest taki uszczerbków i jakby braku wygładzenia zwłaszcza w narożnikach.

    Daje link na zewnętrzu hosting żeby jakość nie ucierpiała.

    https://imgur.com/a/OUcCBZs

    Będę wdzięczny za ocenę.

  2. #2

    Domyślnie

    Przed malowaniem kup sobie wiadereczko acryl putz finisz i poszpachlujesz ubytki. Zanim się przeprowadzisz takich ubytków przybędzie w miarę wykańczania budynku. Tynk gipsowy jest jednak stosunkowo miękki i zarysowania czy uderzenia będzie zazwyczaj widać, ale nie ma co się przejmować, zaszpachlować i zamalować. Zawsze możesz zmusić do tego wykonawcę. Tak czy siak przed malowaniem tynki pasowało by przeszlifować.
    Co do kątów w pomieszczeniach to temat stary jak świat. Jeśli ściany są dobrze wymurowane przez murarzy to sprawa jest prostsza. Jeśli są krzywe i nie ma kątów to tynkiem za bardzo nie uda się wszystkiego idealnie wyprowadzić. Z teściem w postawiliśmy w 2016 całe ściany we dwóch i mimo najszczerszych chęci to bardzo różnie to wyszło.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Witam, również mam zapytanie o kąty i krzywizny. Generalnie tynkarze mają za dwa dni skończyć prace, więc dzisiaj pochodziłem po domu i pomierzyłem. Nie wszystkie kąty są idealne oraz ściany w niektórych miejscach nie są idealnie proste (na wysokości przyszłych listw przypodłogowych).
    Kilka zdjęć do wglądu: https://drive.google.com/drive/folde...mQ?usp=sharing

    pytanie, czy to jest w normach błędu tego typu prac czy tak nie powinno być ? (ściany są z porotherm stawianego na piance).

    Pytanie drugie - niektórzy piszą, że tynki powinny być do samego dołu, u mnie jest jakieś 5-10 cm od betonu (na dole przyjdzie 30 cm do finalnej podłogi, na piętrze 15cm) więc i tak będzie to zakryte.

  4. #4

    Domyślnie

    To ja narzekałem na swoje tynki ale jak zobaczyłem Twoje to moje są eleganckie. Po żyrafie były jakieś mikro ubytki ale ściany były gładkie i równe. U Ciebie to wygląda jak tynk cementowo wapienny zacierany packą.
    Ostatnio edytowane przez Otowaw ; 05-01-2020 o 18:46

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Otowaw Zobacz post
    To ja narzekałem na swoje tynki ale jak zobaczyłem Twoje to moje są eleganckie. Po żyrafie były jakieś mikro ubytki ale ściany były gładkie i równe. U Ciebie to wygląda jak tynk cementowo wapienny zacierany packą.
    tynki są jeszcze w trakcie obróbki, przed czyszczeniem. Fakt, w niektórych miejscach pozostały ślady po skroplinach na słupach betonowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chodzi o czyszczenie, ale o braki plaszczyzn co widac przy otworach/koncach scian.Dziwne. U mnie w kazdym otworze drzwiowym montowali laty, laty z kolei do sznura zeby wszystko bylo rowno. A tutaj widac ze "ucieka" koncowka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony