dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaka folia na strop betonowy?

    Witam. Proszę o pomoc jaka folia pod styropian. Poddasze nieużywkowe, strop betonowy. Folia paropszepuszcalan czy paroizolacyjna pod styropian, wylewki nie będzie na styropianie.

  2. #2

    Domyślnie

    Ps. To zapytam tak.
    Czy stosować folię na stropie betonowym? Znaczy poddasze nieużytkowe i styropian na strop, ale czy dawać folię pod styropian, a jeśli tak to paroprzepuszczalną czy paroizolacyjną?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Teoretycznie monolit ma opór dyfuzyjny całkiem podobny do folii. Ale w praktyce nie zaszkodzi dać PAROIZOLACJI - przyda się na przepustach czy w przypadku pęknięć.

  4. #4

    Domyślnie

    Dopytam w temacie , została mi folia budowlana ( czarna 0,5 ) którą używałem pod wylewki na gruncie . Pytanie czy taką samą folię mogę zastosować pod wełnę na stropie betonowym ?? Wszędzie czytam że powinna być tam folia paroizolacyjna , czy ta czarna budowlana może ją zastąpić ??? . Strych nieużytkowy

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem że temat na tyle ciężki że nikt nie zna odpowiedzi ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na stropie betonowym wydaje mi się, że nie ma potrzeby dawania żadnej folii. Paraizolacyjność stropu jest na tyle duża, że jest niepotrzebna. Ale jak dasz budowlaną nie zaszkodzi.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #7

    Domyślnie

    Ja się podepnę jeśli można. Mam tzw. lane skosy betonowe gr 15cm i o ile na właśnie skosach jest pianka otwarto-komórkowa gr. 25 cm to na "płaskiej części" (konstrukcja dachu jest dwuspadowa i powierzchnia nadajaca sie do chodzenia to jakies 5x12,5m - ~ 60m2) chciałem wyłożyć styropian 15cm i na to płyty wiórowe (poddasze nieużytkowe, jedynie dojście do komina tak aby nie zniszczyć styro) i ja bym to widział tak, od góry:
    płyta wiórowa 10mm
    folia budowlana 0,3
    styopian 15cm (warstwowo)
    folia budowlana 0,3


    Pytanie do Państwa w kwestii folii - czy w ogóle dawać a może tylko na konkretnej warstwie, badź wymienić na innego typu folię ?

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Żadna folia nie jest tam potrzebna. Miałem ten sam dylemat i poradziło mi by jej nie stosować dwóch dekarzy z tego forum- mistrz Jan i Andrzej Wilhelmi . To była dobra decyzja. Mój dekarz również wyjaśnił mi minusy jej zastosowania.
    Zresztą i tak nie byłbyś w stanie jej w 100% uszczelnić Jest zatem tak samo potrzebna jak folia kubełkowa na fundamencie. Tej drugiej, też oczywiście nie świadomie nie stosowałam.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Poczytałem nieco w międzyczasie i faktycznie chyba lepiej folii w ogóle nie dawać ale poradźcie proszę, może to głupie... ale płytę wiórowa chcę dać tylko na środku przez cała długość (będzie to odcinek 5x12,5m) i myslałem po prostu o tym aby dać "coś" co umożliwi w przyszłości swobodne sprzatanie (zamiatanie?) powierzchni na styropianie (jakieś owady etc)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony