dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Domyślnie Jaka folia na strop betonowy?

Witam. Proszę o pomoc jaka folia pod styropian. Poddasze nieużywkowe, strop betonowy. Folia paropszepuszcalan czy paroizolacyjna pod styropian, wylewki nie będzie na styropianie.

Domyślnie

Ps. To zapytam tak.
    Czy stosować folię na stropie betonowym? Znaczy poddasze nieużytkowe i styropian na strop, ale czy dawać folię pod styropian, a jeśli tak to paroprzepuszczalną czy paroizolacyjną?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

Domyślnie

Teoretycznie monolit ma opór dyfuzyjny całkiem podobny do folii. Ale w praktyce nie zaszkodzi dać PAROIZOLACJI - przyda się na przepustach czy w przypadku pęknięć.

Domyślnie

Dopytam w temacie , została mi folia budowlana ( czarna 0,5 ) którą używałem pod wylewki na gruncie . Pytanie czy taką samą folię mogę zastosować pod wełnę na stropie betonowym ?? Wszędzie czytam że powinna być tam folia paroizolacyjna , czy ta czarna budowlana może ją zastąpić ??? . Strych nieużytkowy

Domyślnie

Rozumiem że temat na tyle ciężki że nikt nie zna odpowiedzi ?

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Nurek_

Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Na stropie betonowym wydaje mi się, że nie ma potrzeby dawania żadnej folii. Paraizolacyjność stropu jest na tyle duża, że jest niepotrzebna. Ale jak dasz budowlaną nie zaszkodzi.

Domyślnie

Ja się podepnę jeśli można. Mam tzw. lane skosy betonowe gr 15cm i o ile na właśnie skosach jest pianka otwarto-komórkowa gr. 25 cm to na "płaskiej części" (konstrukcja dachu jest dwuspadowa i powierzchnia nadajaca sie do chodzenia to jakies 5x12,5m - ~ 60m2) chciałem wyłożyć styropian 15cm i na to płyty wiórowe (poddasze nieużytkowe, jedynie dojście do komina tak aby nie zniszczyć styro) i ja bym to widział tak, od góry:
    płyta wiórowa 10mm
    folia budowlana 0,3
    styopian 15cm (warstwowo)
    folia budowlana 0,3

Pytanie do Państwa w kwestii folii - czy w ogóle dawać a może tylko na konkretnej warstwie, badź wymienić na innego typu folię ?

pozdrawiam

Domyślnie

Żadna folia nie jest tam potrzebna. Miałem ten sam dylemat i poradziło mi by jej nie stosować dwóch dekarzy z tego forum- mistrz Jan i Andrzej Wilhelmi . To była dobra decyzja. Mój dekarz również wyjaśnił mi minusy jej zastosowania.
    Zresztą i tak nie byłbyś w stanie jej w 100% uszczelnić Jest zatem tak samo potrzebna jak folia kubełkowa na fundamencie. Tej drugiej, też oczywiście nie świadomie nie stosowałam.

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź. Poczytałem nieco w międzyczasie i faktycznie chyba lepiej folii w ogóle nie dawać ale poradźcie proszę, może to głupie... ale płytę wiórowa chcę dać tylko na środku przez cała długość (będzie to odcinek 5x12,5m) i myslałem po prostu o tym aby dać "coś" co umożliwi w przyszłości swobodne sprzatanie (zamiatanie?) powierzchni na styropianie (jakieś owady etc)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia