dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalowy

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Arianowo
    Kod pocztowy
    88-020
    Posty
    16

    Cool Dom pod Jarząbem 8n

    Cześć,

    miałem nie zakładać dziennika, ale po dłuższym zastanowieniu (dużo czytam na forum muratora innych dzienników) stwierdziłem, że warto go założyć.
    Przeglądając inne dzienniki, wiele się dowiedziałem oraz poradziłem. Teraz zakładam go Ja i to Ja potrzebuję od was dużo wskazówek i porad na temat budowy domu

    Działeczka już była, więc wystarczyło wybrać projekt. Łatwo nie było, ale wspólnymi siłami z żoną doszliśmy do porozumienia - to musi być parterówka!
    Miała być z płaskim dachem, ale te cholerne warunki zabudowy Nie lubimy schodów, dużych domów i przestrzeni. Celowaliśmy w 100 m2. Ucelowaliśmy w 111 m2

    Wybór padł na projekt Archonu: " Dom pod Jarząbem 8n ". Idealny układ, wielkość pomieszczeń oraz ma wszystko to co chcieliśmy.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalowy

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Arianowo
    Kod pocztowy
    88-020
    Posty
    16

    Domyślnie

    Aktualny stan:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	45509188_691578707867620_4247642846661705728_n.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	427435

    Czekamy za oknami. Pod koniec marca spodziewamy się montażu.
    Wybraliśmy Gealan S9000. Czy było warto - to się okaże. Doradca bardzo je polecał, więc trzeba było mu zaufać
    Okna będą w duokolorze. Zewnątrz winchester (oprócz tego obok drzwi wejściowych - antracyt tak samo jak drzwi) a wewnątrz dąb bielony (sheffield oak czy jakoś tak).

    Przyłącze gazu planowane na 19 marca. Chcę, żeby poprowadzili gaz aż do domu. Wewnętrzną instalację gazową wykona spec od hydrauliki.
    Pytanie tylko czy jak mam gotowy projekt instalacji wewnętrznej gazowej i chcę zmienić położenie kotła oraz kuchenki gazowej w kuchni to czy potrzebny jest nowy projekt?
    Dzwoniłem do gazowni i powiedzieli mi, że nie sprawdzają instalacji wewnętrznej, bo nie mają na to czasu

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalowy

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Arianowo
    Kod pocztowy
    88-020
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzisiaj zostałem oświecony i Pan z gazowni powiedział, że nie mamy pozwolenia na budowę instalacji gazowej wewnętrznej - czego Ja jeszcze nie wiem?
    Znaleźliśmy na szybko jakiegoś speca od projektów i ogarnie to w miarę szybko (miesiąc czasu). Rozstrzał cenowy projektów jest spory. Warto poszukać, bo niekiedy cena jest x2. A po co przepłacać? W to miejsce jest już np. bateria umywalki

    Temperatury dodatnie, więc warto coś zrobić w środku. Trzeba lekko wyrównać chudziaka, bo przy zalewaniu stropu skapnęło kilka baboli betonu a przy układaniu styropianu znacznie ułatwi pracę równe podłoże
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52980486_1017285768470769_3194336434106400768_n.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	427504

    I tak się zastanawiam nad papą tam gdzie jest zakład, bo papa jest grubości 4,5 mm a tam gdzie jest zakładka jest już 9.
    Czy przy układaniu styropianu nie będzie problemu? Czy może lepiej jest podciąć trochę styropian? Jak wy to zrobiliście?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53050706_615630418859206_3285269352848293888_n.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	427505

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony