dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jak regulować wysokość koszenia trawy?

    Mam kosiarkę spalinową (hanseatic stiga). Jak ustawić (i czy w ogóle można) wysokość koszenia trawy? Teraz przycina bardzo krótko (ok. 2 cm) i w miejscach, gdzie mam starszą trawę - trawnik wygląda jak ściernisko

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    w mojej spalinówce regulacja znajduje się przy przednich kółkach, takie wystające wajchy do przestawiania wysokosci kółek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    w mojej spalinówce regulacja znajduje się przy przednich kółkach, takie wystające wajchy do przestawiania wysokosci kółek
    wajchy są od wewnętrznej strony kółek? (bo nazewnątrz nic nie mam )

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    widać je na zewnątrz. Skoro u ciebie nic nie widać regulacja odbywa się za pomocą przekręcenia śrubek przy tych kołach. Masz jakigos linka do twojej kosiarki?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    widać je na zewnątrz. Skoro u ciebie nic nie widać regulacja odbywa się za pomocą przekręcenia śrubek przy tych kołach. Masz jakigos linka do twojej kosiarki?
    przeszukałam już chyba wszystkie zasoby internetu i nie znalazłam. Ja jestem drugim właścicielem tej kosiarki, nie mam instrukcji obsługi (ani konataktu z poprzednim właścicielem ) Pooglądam te koła.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej regulację- jeśli jest - masz na wkręcaniu kółek...czyli musisz je spróbować odkręcić i wtedy powinno się ukazać w obudowie kilka otworków na różnych wysokościach ...wybierasz najniżej położony i wkręcasz koło – nie potrzeba do tego narzędzi, i nie jest to skomplikowane – może się okazać, że kosiarka nie ma nawet takiej regulacji... ale za bardzo mi się nie chce w to wierzyć .

    Pozdrawiam słonecznie

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Sprzet typu Hanseatic jest sprzedawany przez siec marketow budowlanych OBI wchodzaca w sklad koncernu OTTO.Jesli masz gdzies w poblizu jakis market OBI to tam popytaj.Ich kosiarki maja bardzo rozna regulacje wysokosci ciecia , od regulacji na poszczegolnych kolach do regulacji za pomoca dzwigni.

  8. #8

    Domyślnie

    A jaka regulacja jest lepsza i niezawodna - na poszczególnych kołach czy za pomoca dzwigni?
    Z jaką regulacją kupić kosiarkę?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Najlepiej z centralną - to oczywiste- jednym ruchem zmieniasz bez problemu wysokość, i nie musisz biegać od kółka do kółka

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    Najprawdopodobniej regulację- jeśli jest - masz na wkręcaniu kółek...
    Pozdrawiam słonecznie
    faktycznie, reguluje się na wkręcaniu kółek. Ale... okazało się, że już jest ustawiony najwyższy poziom Czyli ok 2-3 cm ...

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj

    Mam pytanie: czy ostrze kosiarki się ostrzy?? mam kosiarkę już rok i jakby zaczęła "strzępić" trawę, jeśli się ostrzy to jak?? jakas instrukcja??

    pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ostrzy się, najlepiej w serwisie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    ostrzy się, najlepiej w serwisie
    A może da się samemu? prawde mówiac nie bardzo stoję z czasem, zeby podjechać do serwisu, więc myslałem, że zrobiłbym sam.

    To co? lepiej jechać do serwisu??

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Da się samemu - to nie problem, jeśli masz szlifierkę ... wieczorkiem napiszę szczegółowiej jak to się robi

    pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jeśli masz szlifierkę kątową - taką na tarczę z papierem ściernym – to ostrzysz nią – pamiętaj ,że ostrzy się tylko jedną stronę noża – raczej widać na oko, którą ( powinna być cieńsza ) po obu końcach . Nóż najlepiej zamontuj w imadle i pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony