dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wielka płyta czy cegła ?

    Witam, walczę z myślami, szukam, czytam artykuły i nadal nie umiem zdecydować czy wielka płyta czy cegła

    Mam 2 oferty, jeden blok z cegły, drugi z wielkiej płyty, cena identyczna, oferta z cegły to kawalerka 26m jeden pokój, a oferta z wielkiej płyty to małe dwa pokoje
    Teoretycznie kawalerka mi starczy, ale wolałbym w pokoiki, zawsze więcej możliwości, lecz te 2 pokoiki to wielka płyta co do której mam obawy, nie wiem czy uzasadnione czy nie, porostu opinie są takie że wielka płyta jest gorsza, mniej trwała niż cegła i tańsza, akustyka ponoć też gorsza, lecz jeśli chodzi o akustyke to ludzie generalnie mówią że w wielkiej płycie akustyka jest lepsza niż w nowym budownictwie gdzie wszystko słychać

    Budynki, bloki mamy w ofertach dość leciwe, to dodatkowy argument przeciwko wielkiej płycie, ale no kurcze, wolałbym 2 pokoiki na przyszłość

    Mieszkanie w wielkiej płycie z 1965 roku, blok 4 piętro, z zewnątrz blok jest ocieplony, pomalowany, zadbany, czy warto kupić w wielkiej płycie ?
    https://www.otodom.pl/oferta/bezposr...m-ID3WbeY.html



    Alternatywa to mieszkanie kawalerka w bloku z 1962 roku w bloku z cegły, ogłoszenie poniżej:
    https://www.otodom.pl/oferta/kawaler...e-ID3UwzV.html





    Dodatkowo przy budynku w wielkiej płycie jest miejsce parkingowe na pilota, przy cegle trzeba szukać miejsca na ulicy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    4 piętro - kiepsko bo wysoko i będzie ciepło uciekać przez dach.

  3. #3

    Domyślnie

    co do piętra to mi odpowiada, wysoko, ale ostatnie piętro to cisza też większa, zastanawiam się nad tymi innymi kwestiami o których napisałem, wielka płyta czy cegła

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Praktycznie nie ma znaczenia.
    Znaczenie ma lokalizacja mieszkania i układ pomieszczeń.
    Nazywanie pokoju 10m2 salonem to jest przegięcie.

    Ta kawalerka jest ładniejsza.
    Układ pomieszczeń ma dobry i jest po remoncie.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 28-02-2019 o 10:53

  5. #5

    Domyślnie

    może i jest ładniejsza i jest w cegle ale ma minus taki że to jest jeden pokój, choć jeden spory

    a w tym mieszkaniu w wielkiej płycie gdzie są 2 pokoje zawsze mogę jeden pokój wynająć i mieć dodatkowy zastrzyk gotówki, wtedy ja już znacznie mniej płacę za kredyt i utrzymanie mieszkania - ale to wielka płyta ....

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Mieszkałem w WP i w cegle, nie ma porównania... tylko cegła. W WP w lato jest jak w piekarniku, pomijam aspekty wyglądu ścian, pękniec sufitów i ogolnie tej technologii budowy. Zresztą takie mieszkania zawsze są kilkanascie procent tansze od technologii murowanej.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  7. #7

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedź, temperatura w lato akurat nie jest przezemnie brana pod uwagę, mieszkałem też w blok uz cegły całę życie i tam miałem często w lato 32 stopnie w pokoju, temperatura zależy od wielu czynników, wielkość okien także itp, przewiewy, wentylacja, a jak z trwałością, czy mam się bać że za 15-20 lat ceny wielkiej płyty drastycznie spadną lub skoro budynek jest z 65 roku to skoro ma już 54 lata to czy w perspektywie kolejnych 50 może coś złego sięz nim stać ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Nic złego z blokiem z wielkiej płyty nie powinno się stać.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    riviera

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    riviera
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Moim zdaniem wielka płyta rządzi

    BTW. Czy wiecie gdzie robią dobrej jakości gadżety reklamowe? Ja się w tym momencie zastanawiam nad https://www.drukowanieulotek.pl/ Co na ten temat sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez riviera ; 01-04-2019 o 12:46

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    W jakim sensie wielka płyta rządzi i czym rządzi ?

  11. #11
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Wielka płyta nie jest zła sam mieszkałem 30 lat w takim bloku i było ok , ale dla porównania najstarszy syn mieszka w bloku z cegły i ma cieplutko do tego stopnia że nawet zimą prawie grzać nie musi natomiast ja mam na wynajem kawalerkę też w bloku z cegły ale to dziadowstwo aby zagrzać to dwa duże domy tą energią bym ogrzał .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Ogrzanie mieszkania z wielkiej płyty czy z cegły to jest kwestia ocieplenia ścian , dachu i ciepłych okien.
    Jeżeli są przegrody o podobnej termice to nie ma wielkiej różnicy.
    Może być sprawa komfortu wilgotnościowego.
    Może lepszy jest w domach z cegły.

  13. #13

    Domyślnie

    Moim zdaniem z cegly bedzie lepiej trzymal cieplo.

  14. #14

    Domyślnie

    stara cegła vs stara płyta, ale po remoncie? Trudny wybór. Ja mam jedno oko na kredyt na mieszkanie a drugie na dom, także trochę rozumiem dylemat. Gdyby to była nowa cegła to odpowiedzieć była by łatwiejsza, bo np. budownictwo z lat 90 często nie jest lepsze od tej z wielkiej płyty. Trzeba wybrać po lokalizacji i innych rzeczach, bo obie opcje są dobre. Według mnie jednak lepsza jest wielka płyta

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony