dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie schody drewniane debowe a obłgowe

    Proszę o wyjaśnienie różnicy między schodami dębowymi a tymi obłogowanymi. Moj stolarz miał zrobić stopnie dębowe, a zrobił obłogowane. Uwaza ze to jest lepsza wersja i twierdzi że schody te w środku są z deski dębowej. nie wierzę mu, gdyż czytała trochę o tym i wychodzi na to że obłogowane mają w środku tańsze drewno a czasem to jakaś sklejka. facet nie ma zapłaconej drugiej czesci wynagordzena i zastanawiam sie co zrobić. on mnie przekonuje ze te schody sa lepsze. ale dla mnie oczysite jest że drewno to drewno a nie jakas podroba.
    Ostatnio edytowane przez jawka ; 01-03-2019 o 08:43

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Skoro zrobił niezgodnie z umową, nawet jak by były 100% lepsze, to masz podstawy aby wymagać doprowadzenia do stanu zgodnego z umową (jeżeli taka istnieje).
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    tak, na umowie mam napisane : stopnie dębowe. Tylko on twierdzi że pod ta okleiną jest deska dębowa. dlatego chciałąm się dowiedzieć , moze ktos się tutaj zna, bo z tego co mi wiadomo , to deski debowej sie nie okleja bo ona sama w sobie jest mocna i ma swoje walory estetyczne. podobno okleja sie tansze i mniej wytrzymale drewna takie jak jesion czy sosna.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jawka Zobacz post
    tak, na umowie mam napisane : stopnie dębowe. Tylko on twierdzi że pod ta okleiną jest deska dębowa. dlatego chciałąm się dowiedzieć , moze ktos się tutaj zna, bo z tego co mi wiadomo , to deski debowej sie nie okleja bo ona sama w sobie jest mocna i ma swoje walory estetyczne. podobno okleja sie tansze i mniej wytrzymale drewna takie jak jesion czy sosna.
    malo prawdopodobne zeby srodek byl debowy ale kto wie. srodek robi sie za zwyczaj z gorszgo i tanszego materialu a obloguje zeby wygladalo na lepszy. to by bylo troche bez sensu oblogowac dab debem.ba, nawet plyte wiorowa czy MDF mozesz pooblogowac i tez bedzie wygladac jak dab. generalnie jak popatrzysz na wszystkie krawedzie to od razu widac, ze nie jest to lite drewno tylko oblogowane czy tez fornirowane

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Jesiona sie nie obkleja bo dobry jesion często jest droższy niż dąb.
    To co masz w środku to zapewne płyta, pytanie jaka, może taka jak meblowa...ale zapewne sklejka dębowa. Masz jakieś zdjęciu przekroju ?
    Gość przyoszczędził co niekoniecznie będzie miało jakies negatywne skutki dla ciebie ale skoro stopnie miały być lite to takie powinny być.
    z tego co pamietam to lite stopnice są prawie dwa razy droższe jesli chodzi o materiał.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 01-03-2019 o 10:10
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To częste rozwiązanie. Masz klejoną "bazę" i może to być to samo drewno, co obłóg. Klejonka jest stabilniejsza, nie wypacza się, nie łudkuje. Za to obłóg nie jest łączony i ładnie to wygląda.

    Tak to wygląda w drzwiach dębowych:



    Więc to lepsze rozwiązanie, niż lita deska albo klejonka bez obłogu. Nawet jakby w środku było coś innego - to funkcjonalnie i wizualnie miałoby tylko wadę taką, że nie można wycyklinować i porządnie odnowić i cene powinno mieć znacząco niższą, niż wszystko dębowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obłóg.jpg
Wyświetleń:	2226
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	427520  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony