dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz, podjalem jednak decyzje o wykonaniu zabudowy z plyt krzemianowo wapiennych. Sznur, mate ceramiczna klej i kit z vitcasa juz zakupilem, w tygodniu zamowie plyty wraz z reszta akcesorii i w przeciagu 2 tygodni mamy sie za to zabrac. Panie Piotrze, jak rozwiazac zabudowe kominka w miejscu przewezenia, chodzi mi o stabilne zamocowanie plyt i wykonanie tej poleczki o ktorej pisalem w poprzednim poscie? Spytam jeszcze, czy ilosc kratek wydaje sie byc ok czy tu tez cos zmienic? I jakiej wysokosci wykonac komore dekompresyjna i czy w niej rowniez montować kratke wywiewna ? Pozdrawian

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    https://www.rockwool.pl/produkty/fir...ly-do-pobrania

    Prawdopodobnie tu jest instrukcja montazowa ale nie moge jej odpalic na telefonie a aktualnie brak dostepu do komputera.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    https://www.rockwool.pl/produkty/firerock-1/?selectedCat=materialy-do-pobrania

    Prawdopodobnie tu jest instrukcja montazowa ale nie moge jej odpalic na telefonie a aktualnie brak dostepu do komputera.
    Tak...To jest nowa instrukcja, którą opracowaliśmy razem z Rockwool po przeanalizowaniu wyników testu i wielu innych danych.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    O wracamy do wełny
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Jednak zmieniam na krzemianowo wapniowe chociaz zawsze cena kusi ale chce juz mieć spokoj z tym. Panie Piotrze, co z ta komora dekompresyjna i z ta zabudowa co pytalem w poprzednim punkcie ? Nie chce juz kolejnych bledow więc wole o wszystko dopytac kogos, kto zajmuje sie tym zawodowo.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Jednak zmieniam na krzemianowo wapniowe chociaz zawsze cena kusi ale chce juz mieć spokoj z tym. Panie Piotrze, co z ta komora dekompresyjna i z ta zabudowa co pytalem w poprzednim punkcie ? Nie chce juz kolejnych bledow więc wole o wszystko dopytac kogos, kto zajmuje sie tym zawodowo.
    Komora dowolna, z wentylacją. Uskok trzeba poskręcać z płyt wkrętami i wzmocnić od spodu trójkątami z płyty kw. Też poskręcać. Na wierzch siatka elewacyjna zatopiona w kleju.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    O wracamy do wełny
    Bo ja wiem? Raczej cały czas schodzi w marketach.....Jak nie odstąpią od zasad które podałem w instrukcji, może nie będą tu trafiać z problemami...

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Panie Piotrze jeszcze jedno pytanie i mam nadzieje, ze juz nie będę zadreczac bo i tak duzo Pan pomogl czy w Pana ocenie ilosc kratek nawiewnych i wywiewnych jest ok, czy cos powiekszyc/dolozyc ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    55x3=.....a powinno być 700-800 cm 2.....2x35x2=.....a powinno być ok 900 cm 2.....trudno żeby wełna nie śmierdziała

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Czyli sie przegrzala i stad ten smrod. W tej sytuacji zmienie na wieksze. Dziekuje i pozdrawiam

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Panie Piotrze mialem juz nie meczyc pytaniami ale nasuwa mi sie jeszcze jedno odnosnie kratek i ich powierzchni. Kominek bedzie obudowany z plyt KW (juz zamowione). Domowilem rowniez kratek wentylacyjnych i bedzie to wygladalo tak:
    Wlotowe 80x5 cm
    Wylotowe 100x5 cm
    Dekompresja 2x 20x4 cm

    Wiem, ze to nadal mniej niz zaleca producent wkladu ale wiecej nie jestem w stanie upchnąć w ta zabudowę. Czy to bedzie w miare "dzialalo" i czy nie dojdzie do przegrzania wkladu ?

    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Panie Piotrze znalazłem, dziękuję.
    I wszystko jasne. Trzymam się wytycznych.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Witam. zabudowa już zmieniona z wełny na płyty KW, w końcu przestało śmierdzieć, pole czynne kratek zbliżone do tego, co zaleca producent i wszystko hula aż miło. Przyłącze zrobiłem, tak jak poinstruował Piotr Batura, za co wielkie podziękowania dla niego. Mam nadzieje, że teraz będzie wszystko ok Pozdrawiam
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  14. #34

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat i dopytam.
    Komin Zapel ECO S fi 200mm mam po drugiej strony ściany niż kominek, a zatem muszę przebić się przez ścianę i teraz kwestia dylatacji w murze. Jeśli rura wychodząca z kominka będzie mieć 200mm (jak sądzę), to jaki powinien być otwór w murze? 250mm? I co powinno się znaleźć w murze wokół tej rury, czyli po 2,5cm z każdej strony między rurą a betonem?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Podepnę się pod temat i dopytam.
    Komin Zapel ECO S fi 200mm mam po drugiej strony ściany niż kominek, a zatem muszę przebić się przez ścianę i teraz kwestia dylatacji w murze. Jeśli rura wychodząca z kominka będzie mieć 200mm (jak sądzę), to jaki powinien być otwór w murze? 250mm? I co powinno się znaleźć w murze wokół tej rury, czyli po 2,5cm z każdej strony między rurą a betonem?
    To zależy co podłączysz do tej rury. Niektórzy mówią że rura rozgrzewa się do czerwoności i prawdę mówią. Czerwona rura to 800 stopni. Beton wytrzyma, ale popęka - Konstrukcja z drewna pali się już od 250.....

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    To zależy co podłączysz do tej rury.
    Jak to co podłączę?
    Z jednej strony kominek, a z drugiej strony komin systemowy Zapel ECO S.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony