dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Temat: koszt ekipy

  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał szmallas Zobacz post
    krycie dachu masz na myśli wraz z położeniem dachówki?
    Tak, położenie dachówki, montaż okien, okucia, elewacja komina.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jazi1

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Dziękuję wszystkim za wpisy. Proszę podrzućcie jeszcze ceny za zrobienie dachu, mam na myśli konstrukcję + pokrycie+ podbitkę, czyli na gotowo. Oczywiście, jeśli ktoś z Was ma osobne wyceny na prace murarskie, a osobne na dach.
    Wstępnie dostałem wycenę (koszty robocizny) na 15500zł za pokrycie blchodachówką, 18500 za pokrycie dachówką. Powier zchnia dachu wg projektu to 179 m2. Czy jest to wysoka kwota, czy do przyjęcia?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazi1 Zobacz post
    Witam ponownie,
    Dziękuję wszystkim za wpisy. Proszę podrzućcie jeszcze ceny za zrobienie dachu, mam na myśli konstrukcję + pokrycie+ podbitkę, czyli na gotowo. Oczywiście, jeśli ktoś z Was ma osobne wyceny na prace murarskie, a osobne na dach.
    Wstępnie dostałem wycenę (koszty robocizny) na 15500zł za pokrycie blchodachówką, 18500 za pokrycie dachówką. Powier zchnia dachu wg projektu to 179 m2. Czy jest to wysoka kwota, czy do przyjęcia?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Rozmawiałem ostatnio z dekarzem. Ceny w małopolskim są takie, że dach prosty, dwuspadowy wacha sie 60-80zl netto za metr. Przy bardziej skomplikowanym dachu 100-120zl. To jest koszt robocizny. Z pokryciem to juz sporo zależy co sobie wymyslisz. Dachówka klasyczna z akcesoriami, membraną, orynnowaniem wyjdzie wyjdzie w granicach 15tys. Dachowka prosta to kilka tys wiecej.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    U mnie dach dwuspadowy, kąt 35st, łącznie 150m2, bez deskowania- sama membrna+ dachówka cementowa BRASS:

    - robicnza 70zł/ netto/m2, ale umowę podpisywałem z końcem 2018, na dzień dzisiejszy dekarz powiedział że podniósł ceny, do ilu to nie wiem

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie 160m2 dachu, dwuspadowy z lukarną i 5 okien dachowych. 13600 na gotowości z rynnami i podbitką.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ManiRob

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-519
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy ktokolwiek może mi powiedzieć czy koszt robocizny jaką dostałam od wykonawcy nie jest naciganiem nas... Za poziom 0 zawołał 19 tys zł, wydaje się bardzo dużo

  7. #27

    Domyślnie

    200 m2 po podlogach, dom z poddaszem użytkowym, strop gęsto żebrowy, ściany z ceramiki, fundamenty z bloczków
    70 tyś
    pod Wrocławiem

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ManiRob Zobacz post
    Czy ktokolwiek może mi powiedzieć czy koszt robocizny jaką dostałam od wykonawcy nie jest naciganiem nas... Za poziom 0 zawołał 19 tys zł, wydaje się bardzo dużo
    Ja płacę 17400

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklarza Zobacz post
    200 m2 po podlogach, dom z poddaszem użytkowym, strop gęsto żebrowy, ściany z ceramiki, fundamenty z bloczków
    70 tyś
    pod Wrocławiem
    Ja za trzy kondygnacje(piwnicą z bloczki, parter i poddasze z silikatu szlachta 24), ścianki działowe silikat 12, dwa stropy monolityczne, dwa schody betonowe, konstrukcja dachową z odeskowaniem i o ppapowaniem 40k

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklarza Zobacz post
    200 m2 po podlogach, dom z poddaszem użytkowym, strop gęsto żebrowy, ściany z ceramiki, fundamenty z bloczków
    70 tyś
    pod Wrocławiem
    Ja za trzy kondygnacje(piwnicą z bloczki, parter i poddasze z silikatu szlachta 24), ścianki działowe silikat 12, dwa stropy monolityczne, dwa schody betonowe, konstrukcja dachową z odeskowaniem i o ppapowaniem 40k

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachar121 Zobacz post
    Ja za trzy kondygnacje(piwnicą z bloczki, parter i poddasze z silikatu szlachta 24), ścianki działowe silikat 12, dwa stropy monolityczne, dwa schody betonowe, konstrukcja dachową z odeskowaniem i o ppapowaniem 40k
    Może takie ceny są w pomorskim. Ja i tak wybrałem najtańszą ofertę, bez umowy, vat i podatku dochodowego

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklarza Zobacz post
    Może takie ceny są w pomorskim. Ja i tak wybrałem najtańszą ofertę, bez umowy, vat i podatku dochodowego
    Ja również bez żadnych "zobowiązań". Porostu lokalny majster ze swoimi ludźmi i tyle. Wyceny w firmach budowlanych z prawdziwego zdarzenia zaczynają sie od 70k z vatem.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    A czy przyjedzie ekipa w równych strojach i troche lepszym samochodem i nową betoniarką czy majster z ekipą przypominającą łapankie z pod sklepu staw starym gruchocie gdzie różnicy w wykonaniu nie widać to po co przepłacać?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Najtaniej to wyjdzie samemu , wynajmując pomagiera 15 tys zostanie w kieszeni. 2 tygodnie roboty czysty zysk. Wiem że ludzie są leniwi albo nie mają czasu lub dwie lewe ręce szczególnie ci młodzi 20 kilkulatkowie. 3 lata temu za fundamenty wołali 5-6 tys za dom 100-120m małopolska/podkarpacie. Wiadomo place poszły do góry wtedy płaciło się 12zl/h teraz to ciężko znaleźć za 15zl. Pomocnik na czarno 150-200zl, majster 250-.... Za małą łazienkę firma u znajomej w tym tygodniu wzięla 6 tys tydzień pracy 2 osób ja to samo miałem zrobić z kumplem po pracy za pół tej ceny tylko z czasem krucho.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Najtaniej to wyjdzie samemu , wynajmując pomagiera 15 tys zostanie w kieszeni. 2 tygodnie roboty czysty zysk. Wiem że ludzie są leniwi albo nie mają czasu lub dwie lewe ręce szczególnie ci młodzi 20 kilkulatkowie. 3 lata temu za fundamenty wołali 5-6 tys za dom 100-120m małopolska/podkarpacie. Wiadomo place poszły do góry wtedy płaciło się 12zl/h teraz to ciężko znaleźć za 15zl. Pomocnik na czarno 150-200zl, majster 250-.... Za małą łazienkę firma u znajomej w tym tygodniu wzięla 6 tys tydzień pracy 2 osób ja to samo miałem zrobić z kumplem po pracy za pół tej ceny tylko z czasem krucho.
    U mnie "samemu" nie wchodzi w gre, pracuje na 3 zmiany do tego jakieś nadgodziny i zostaje trochę czasu na spanie i jedzenie, a po drugie nie znam się na budowlance. Nie wierzę w to jak laicy przy pomocy You Tub-a stawiają swoje domy, na początku mają zapał i chęci,a z upływem czasu tylko się męczą i jak najszybszym by chcieli skończyć swój wymarzony dom co nie zawsze wychodzi to dobrze.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kicek3122

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachar121 Zobacz post
    U mnie "samemu" nie wchodzi w gre, pracuje na 3 zmiany do tego jakieś nadgodziny i zostaje trochę czasu na spanie i jedzenie, a po drugie nie znam się na budowlance. Nie wierzę w to jak laicy przy pomocy You Tub-a stawiają swoje domy, na początku mają zapał i chęci,a z upływem czasu tylko się męczą i jak najszybszym by chcieli skończyć swój wymarzony dom co nie zawsze wychodzi to dobrze.
    Umnie koszt 4xczteropak piwa i dwa litry wódki.
    Pracuje na 3 zmiany ogólnie z budową się nie spieszę nigdy tego nie robiłem jestem na etapie stropu.zaczalem we wrześniu 2018. Buduje z tatą od święta wskoczy szwagier.buduje troszkę za pomocą YouTube troskę za pomocą forum i sąsiada murarza.fakt bałagan mam ogromny na działce bo nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego ale naprawde budowlanka to nie statki kosmiczne troszkę chęci i się da

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał zachar121 Zobacz post
    czy majster z ekipą przypominającą łapankie z pod sklepu
    To że "wygląda jak" to nie problem. Gorzej jak ekipa faktycznie jest z łapanki - to nie kończy się najlepiej.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony