dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Temat: koszt ekipy

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jazi1

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-900
    Posty
    4

    Domyślnie koszt ekipy

    Witam.
    Mam pytanie, ile płacicie ekipie budowlanej za wymurowanie od fundamentów aż do wieńca górnego? Dom jaki planuję wybudować to 98m2 powierzchni użytkowej+garaż i kotłownia, całość 123m2.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli prosta bryła to ok 40 tys.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Jeżeli prosta bryła to ok 40 tys.
    gdzie takie ceny?

    Ja placilem 3 lata temu okolo 10tys za 170m2 parterowki mury+wieniec
    Teraz mam wycene aktualna 45zl m2 sciany i 30zl mb wienca. Wylicz sobie koszt

  4. #4

    Domyślnie

    Było pytanie od fundamentów, zrozumiałam, że razem z fundamentami.
    Ty płaciłeś 3 lata temu, teraz ceny są "trochę" inne. Podałam realną cenę.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ty naprawde masz problemy z czytaniem. Podalem rowniez cene z teraz dokladnie sprzed 2tygodni.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jazi1

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam wycenę od ekipy budowlanej na całość prac murarskich 27500zł, budowa w woj. świętokrzyskim.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś orientacyjne wyceny od ekip budowlanych, napiszcie proszę. Ekipa z którą wstępnie dogadałem termin jest sprawdzona, budowali u szwagra w 2018 r. Kierownik budowy też nie miał większych zastrzeżeń. Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazi1 Zobacz post
    Witam ponownie.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam wycenę od ekipy budowlanej na całość prac murarskich 27500zł, budowa w woj. świętokrzyskim.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś orientacyjne wyceny od ekip budowlanych, napiszcie proszę. Ekipa z którą wstępnie dogadałem termin jest sprawdzona, budowali u szwagra w 2018 r. Kierownik budowy też nie miał większych zastrzeżeń. Pozdrawiam
    U mnie dom 145 m2 po podłodze, 100 m2 powierzchnia zabudowy, fundament z bloczków, ściany z maxa, dwa stropy monolityczne, nadproża systemowe.
    Ekipa bierze 37000 zł, druga ekipa 11000 zł za dach.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 03-03-2019 o 12:10

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jazi1

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-900
    Posty
    4

    Domyślnie

    to wydaje się nie tak drogo, skoro lane 2 stropy no i budowa k Warszawy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Miałem kilka wycen ok. 50 000 zł z dachem, co przy prostym, niedużym domu takim jak mój wydaje się rozsądną ceną (30% kosztu SSO). Oczywiście, jak każdy, miałem i wyceny za 65k

  10. #10

    Domyślnie

    Busters - miły jesteś, dzięki.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U mnie 185m2 piwnica parter i piętro dach płaski stropodach, stropy prefabrykowane, robocizna 45 tys pln.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    majkel_n

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja miałem dwie wyceny, w jednej miałem dokładnie wyszczególnione poszczególne etapy i za parter + poddasze (w tym wieńce, szczyty, kominy) było 46 tyś netto. (to była jedna z droższych wycen, ale dokładnie opisująca etapy).

    Wybrałem ludzi, którzy budowali znajomym + obejrzałem kilka inwestycji i rozmawiałem z właścicielami, gdzie za całość domu z fundamentami aż po dach policzyli 72tyś brutto.

    Dom 190m^2 użytkowej.

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie ok 200 metrów z garażem. Ławy+fundamenty z bloczków. Ściany konstrukcyjne, schody, stropy i ścianki działowe 36 tys.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natama85 Zobacz post
    U mnie ok 200 metrów z garażem. Ławy+fundamenty z bloczków. Ściany konstrukcyjne, schody, stropy i ścianki działowe 36 tys.
    gdzie jest tak tanio?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    gdzie jest tak tanio?
    Wielkopolska

  16. #16

    Domyślnie

    Też byliśmy zdziwieni że tak tanio. Okoliczni fachowcy wyceniali robociznę powyżej 50 tys. Jesteśmy po wylaniu stropów. Póki co, nie mam zastrzeżeń do ekipy. Nie muszę się prosić żeby ktoś się pojawił na budowie, bardzo ładnie murują, co nawet chwalił kierownik budowy. Na budowie jest czysto, żadnych śmieci, nawet ostatnio chudziaka pozamiatali. Jestem z nich bardzo zadowolona.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Śląsk: Dom z garażem prawie 160m2. W salonie antresola,płyta fundamentowa na 2kat. górniczą, strop monolityczny, wycena pod dach: 60tys netto. Dach 2 spadowy, dachówka, 150m2: 10tys robocizna. Wyceny z końca roku 2018 miałem od 50tys do 110 z dachem.

    Wziąłem ekipę z polecenia od znajmoego. Prawie dogadałem się z góralami któzy budowali u sąsiada. Sąsiad po położeniu tynków przyszedł powiedzieć że dobrze zrobiłem bo u niego tynkarze mieli co równać

  18. #18

    Domyślnie

    Dom ok. 160m2 bez garażu, prostokątna bryła z użytkowym poddaszem, dach dwuspadowy prosty.

    Wycena od ekipy - 45tys za fundamenty, chudziak, ścianki (porotherm), strop terriva + 13tys. więźba dachowa pokryta papą. Przy dobrych wiatrach mówią, że około 120tys z materiałami i koparką pod fundament.

    58tys za robociznę- warto, czy szukać dalej?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cześć,
    Nasza wycena za 175m2 powierzchni użytkowej wraz z montażem więźby i kryciem dachu to 63tys.
    Całość kosztów z materiałem podsumowaliśmy na blogu, może komuś z Was się jeszcze przyda.
    Zapraszam https://onaionbudujadom.com/koszt-bu...o-w-2019-roku/
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

  20. #20

    Domyślnie

    krycie dachu masz na myśli wraz z położeniem dachówki?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony