dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie Pompy ciepła Panasonic seria J na 2019 rok modele All In One od 3kW do 9kW na gaz R32

    W związku z tym że już za jakiś czas pojawi się nowa seria pomp ciepła Panasonic, jest to seria J, jak widać na razie tylko modele All In One do 9kW na czynniku R32 przedstawiam ich parametry.
    Pompy są jeszcze bardziej dopracowane niż poprzednia seria poprawiono parametry COP, SCOP, sprawności, a co najważniejsze rzetelnie zaprezentowano dane.

    Są sprawności na wszystkich stref klimatycznych (Warm, Average, Cold) proszę uważać porównując te wartości ponieważ spora część producentów podaje dla Polski dane ze strefy Average, a Polska leży w strefie Cold.

    Dodatkowo nowe modele mają też podane głośność w dwóch trybach pracy Full - load (pełne obciążenie), oraz part load (częśćiowe ociążenie) wielu producentów podaje tylko part load.
    Zapaszam do lektóry,
    Odnośnie daty wejścia do sprzedaży to na pewno za ładnych kilka miesięcy, z tego co doczytałem to po wakacjach.

    www.grafika.sklepcnc.pl/PanasonicAquareaJ.png

    www.grafika.sklepcnc.pl/PanasonicAquareaJ2.png
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 03-03-2019 o 10:42
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda, że po wakacjach.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Na fb jest lepiej - ale szału nie ma, monoblok LG ma lepsze parametry na R32 miała być rewolucja - pewnie tylko cenowa.

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli niebardzo jest na co czekać tak jak wcześniej mówiłem nowy gaz ,grzanie do 60 stopni,z 5% lepsze wydajnosci ale nie we wszystkich temperaturach w niektórych gorzej niż bylo,brak wifi w standardzie.Katastrofa.
    Jedyna zaleta to możliwość dluzszych rurek szczegolnie przy jednostkach 3kw i5kw z max.15m na 25m beda mniejsze straty na dlugosci.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    COP przy A2 słaby. Głośność przy 9 kW 69 dB to chyba żart. Parametry jak na rewolucje to taką z przed 4 lat. Robisz hałas z niczego bo nic się nie zmieniło.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    COP przy A2 słaby. Głośność przy 9 kW 69 dB to chyba żart. Parametry jak na rewolucje to taką z przed 4 lat. Robisz hałas z niczego bo nic się nie zmieniło.
    jedyne co się nie zmienia to Twoje ciągłe marudzienie, wybory źle, pompy źle, parametry źle, Panasonic źle, meeting źle.

    Polecam andydepresanty
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    A ja polecam obiektywizm i trochę szacunku !

    Czyja to aukcja ? Pompa Ciepła LG Therma V 9kW lepsza niż Panasonic! https://archiwum.allegro.pl/oferta/p...647409423.html

    Najlepszy jest tekst porównania z Panasoniciem: Pompa LG wygrywa we wszystkich parametrach poza głośnością, tam jest tylko jeden db różnicy

    Chyba, że przytoczyć jeszcze Twoje wypowiedzi, że kupujący Panasonici to idioci bo meeting jest lepszy?

    I kto tu powinien brać antydepresanty ja? Ty masz chyba rozdwojenie jaźni.
    Ostatnio edytowane przez oberwatorPC ; 03-03-2019 o 12:48

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Na forum istnieje kult panasa. Dobrze ze sa osoby ktore potrafia pokazac, ze to nie jakis super wydajny sprzet. Powiem szczerze czekalem na info odnosnie r32 od nich - myslalem, ze bedzie cos jak lg vs lg mono z r32 - ze bedzie to konkurent do daikina. Ktorego zreszta masz w ofercie wiec mozesz porownac parametry, glosnosc itp. Na etykiecie erp jest chyba maksymalna glosnosc jednostki jesli nie to prosba o korekte. Wg moich obliczen moja przyszla pompa musi miec maks 61-62 dB

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To dosyć symboliczna korzyść okupiona łatwopalnością czynnika.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasy1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-310
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Na forum istnieje kult panasa. Dobrze ze sa osoby ktore potrafia pokazac, ze to nie jakis super wydajny sprzet. Powiem szczerze czekalem na info odnosnie r32 od nich - myslalem, ze bedzie cos jak lg vs lg mono z r32 - ze bedzie to konkurent do daikina. Ktorego zreszta masz w ofercie wiec mozesz porownac parametry, glosnosc itp. Na etykiecie erp jest chyba maksymalna glosnosc jednostki jesli nie to prosba o korekte. Wg moich obliczen moja przyszla pompa musi miec maks 61-62 dB
    Nie zgdzam sie,ze istnieje kult Panasonica.Na forum jest najwiecej uzytkownikow tej firmy i sa w zdecydowanej wiekszosci zadowoleni.Jakos nie zauwazylem wyzszosci Daikina porownujac rachunki z podobnych domow,problemow z ustawieniami jest chyba nawet wiecej,serwis drozszy,czesci drozsze,gwarancja krotsza.Dlaczego mialbym wybrac daikina?
    Panasonic 9 KW 3 faz.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To dosyć symboliczna korzyść okupiona łatwopalnością czynnika.
    R32 jest palny, ale nie łatwo...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Kazdy moze wybrac co chce. Jestem pewien ze gdy zamontuje dimplexa, es, stibela czy panasa to z kazdej bede zadowolony. Kazda zagrzeje wode i ogrzeje dom. Duzo osob ma panasa i dzieli sie swoimi spostrzezeniami i super. Dla mnie opinia uzytkownika tez jest wazna dokunujac wyboru. Natomiast na razie jesyem na etapie przegladania parametrow dzieki forum wiem co potrzebuje. Natomiast w moim odczuciu panas to zadna rewalacja - jesli porownujac parametry. Spodziewalem sie rewolucji, a nic z tego dlatego o tym napisalem. A kult panasa - wyglada tak, ze gdy na innych forach pytaja o pompe to kilka postow to sprzedawcy panasa i tcapy wciskaja pod kazde zapotrzebowanie. Fajnie ze ktos wrzuca info o nowosciach, gdyby parametry rzucily na kolana to bym poczekal do wrzesnia. W temacie gwarancji, gdyby ktos mial kupic nowy samochod to kupilby go tylko na gwarancji dealera czy wolaby gwarancje firmowa? Bo z tego co wiem to panas nie ma swojego serwisu i gwarantem jest instalator, ktory pewnie przylozy sie na maksa zeby tylko ograniczyc gwarancyjne wyjazdy, ale co gdy sie zwinie? To nie dotyczy tylko panasonica bo to dosc powszechny temat. Konczac moje wypociny nie mialem zamiaru nikogo z uzytkownikow panasa urazic, a jesli to tak zostalo odebrane to najmocniej przepraszam.

  13. #13

    Domyślnie

    Jak instalator się zawinie to trzeba wydzwaniać do innych i albo im się będzie chciało przyjechać albo nie
    Myślę że mieli by możliwość zareklamowania części i wykonać naprawę ale albo to oleją albo skasują podwójnie bo nie zarobili na montażu tej pompy.

  14. #14

    Domyślnie

    A które PC mają gwarancję producenta? Pytam poważnie, nie złośliwie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    A które PC mają gwarancję producenta? Pytam poważnie, nie złośliwie.
    Np.NIBE, Vaillant,Ariston
    Nibe czy Vaillanta to nawet instalatorzy nie napełniają ,montują wszystko i przyjeżdża serwis napełnia i robi pierwsze uruchomienie

  16. #16

    Domyślnie

    Ok. A co się dzieje gdy gwarancja się kończy. Zgłaszam się do Mitsubishi, a oni odsyłają mnie do jakiegoś instalatora?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak gwarancja się kończy to można nawet samemu jak ktoś potrafi
    5 lat gwarancji jak w większości przypadków to szmat czasu.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Ok. A co się dzieje gdy gwarancja się kończy. Zgłaszam się do Mitsubishi, a oni odsyłają mnie do jakiegoś instalatora?
    Do takich firm jak panasonic czy mitsubishi to się nawet nie zgłosisz spróbój przed zakupem zadzwonić o ile znajdziesz jakis numer
    Dzwonisz tylko po instalatorach i się prosisz

  19. #19

    Domyślnie

    Nie no z Mitsubishi kilka rozmów telefonicznych, nawet ze wsparciem technicznym przeprowadziłem. Ciekawe co z naprawą usterki.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Nie no z Mitsubishi kilka rozmów telefonicznych, nawet ze wsparciem technicznym przeprowadziłem. Ciekawe co z naprawą usterki.
    No nie z Mitsubishi tylko z jakąś tam firmą Zymetric która akurat tam pełni jakąś role niby dystrybutora,coś tam poinformują doradzą ,dadzą namiary na instalatorów robią kursy instalatorom w wynajetych salach,itp.
    Takie firmy jak Panasonic,Mitsubishi itp nie mają jakiś swoich oddziałów w Polsce jakieś tam biuro na 40 pietrze w wierzowcu ,gdzieś jakiś magazyn z cześciami a wszelkie sprawy napraw czy gwarancji ogarniają instalatorzy ,gwarantem jest ten kto Ci montował oni mają tylko instalatorom zapewnić części takzwana "gwarancja klimatyzacyjna "
    W normalnej firmie masz zarejestrowany produkt,podbitą gwarancję i nie obchodzi Cię to kto to montował,czy zmarł czy zamknoł firmę czy jest chory a może wyjechał do egiptu na wczasy w srodku zimy,dzwonisz do oddziału gadasz co jest grane i w ich interesie jest wysłać Ci serwisanta a skad on będzie czy z nad morza czy z Tatr to już nie bardzo Cię obchodzi.Po gwarancj też przyjedzie jakiś bez marudzenia że on nie montował,naprawi skasuje.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony