dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 91 z 91
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    Ogólnie monterzy jeszcze nie bardzo ogarniają temat r32 i na pytania zawsze pada „po co to panu?”. Brałbym tego panasa, ale parametry dot. hałasu przerażają. Jak w tym względzie wypada LG?
    No a powiedz co Ci zmienia niby R32 w parametrach pracy? Gaz jak każdy inny, z tym że był wcześniej mieszaniną w R410 bo wtedy z tego co wiem sprężarki mniej się grzały. Teraz przy R32 niestety temperatury obudowy bywają wyższe przez co raczej musieli popracować na budową sprężarek, może jest to grubsza obudowa bo te sprężarki są cichsze.
    Ogólnie wzrost temperatury spowodowany przez R32 jakoś pozytywnie nie wpływa na trwałość sprężarki.
    Ale może się mylę więc proszę o inne opinie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No a powiedz co Ci zmienia niby R32 w parametrach pracy?
    A może to nie chodzi tylko o parametry pracy? zrzuć to na kaprys, podatność na ekopropagande, czy pogoń za nowinkami, ale no - dlaczego by nie chcieć nowszego produktu?

  3. #83

    Domyślnie

    A nie sluchaj takiej paplaniny.
    Chcesz na r32 to se kup i tyle ty placisz ty wymagasz,tylko musisz znaleźć otwartego instalatora.
    A roznice jakies tam sa.
    Bo moze grzac wode o 5st wyzej,bo jest o 5% sprawniejsza,bo dluzsze przewody gazowe mozna stosowac,bo jest mniej czynnika,bo nie trzeba zglaszac do przegladów,bo dluzej beda dostepne czesci zamienne,bo moze ma lepsze algorytmy czy funkcje,bo przy r410 jak Ci przyjdzie za 5lat nabic gazu bo uciekl z przyczyn roznych to nie skasuja Cie 2tys zl za 500g czynnika itp

  4. #84

    Domyślnie

    Mam zamiar kupic Panasonica(jeszce LG i mitsubishi mi po głowie chodzi) WH-MDC05H3E5 lub WHMDC05J3E5, którego brać? Ten J z R32 chyba troszke głosniejszy?
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  5. #85

    Domyślnie

    R32 jest bardziej przyszłościowy.

  6. #86

    Domyślnie

    Czy osoby handlujące pc, mogą mi podesłać na maila (wilkxtMAŁPAgmail.com)ofertę dla Panasonica WH-MDC05J3E5 oraz LG HM051M.U43
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  7. #87

    Domyślnie

    Witam. Jak to jest w przypadku serii J a mianowicie o dlugosc przylacza gazowego. Chodzi mi o to ze w manualu jest 7m bez dobicia a w schemacie podlaczenia hydrauliki itd jest 10m. Czego sie trzymac?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam. Jak to jest w przypadku serii J a mianowicie o dlugosc przylacza gazowego. Chodzi mi o to ze w manualu jest 7m bez dobicia a w schemacie podlaczenia hydrauliki itd jest 10m. Czego sie trzymac?
    Do 7m masz gazu w PC więc instalator nic nie dobija jak będziesz miał instalacje 10m to za mb. musisz doplacic 3x79zeta. chyba tak choć nie pamiętam ile. UPsss --to seria J to nie wiem.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #89

    Domyślnie

    No tu mam zagwostke bo 2 rozne zrodla mowia pokazuja inaczej.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    No tu mam zagwostke bo 2 rozne zrodla mowia pokazuja inaczej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-12-12-22-55-42-1_resize_51.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	451106
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  11. #91

    Domyślnie

    Dzieki wielkie

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony