dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie Szybki Żywopłot

    Witam ,wiem że temat już zapewne był ale żeby wszystko przeczytać to musiałbym spędzić przed laptopem dni ... Dlatego pozwolę założyć sobie odrębny temat

    Mam uporczywego sąsiada który z okna co dzień zagląda na mój plac co się u mnie dzieje ,mam płot ale to płot siatkowy nawet założenie maty na płot nie wiele to pomoże bo sąsiad ma dom lekko na górce

    Moje pytanie odnosi się do żywopłotu
    Jaki żywopłot wybrać by w miarę szybko rósł chodzi mi o wysokość mniej więcej 2.5 m ,był dostosowany na nasze polskie warunki szczególnie zimą ,oraz był w zimę "w miarę zielony" jak najmniejsza przejrzystość ,gleba jest bardzo dobra u mnie , nasłoneczniona ,oraz wilgotna
    Jest dużo odmian thuji , żywotników its ale może jest coś jeszcze co rośnie w przyzwoitym tempie
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak nie musi być zimozielone to winobluszcz lub rdest auberta na ogrodzeniu załatwi sprawę bardzo szybko.
    Zasadniczo gatunki liściaste rosną zdecydowanie szybciej od iglaków.

    Żywotniki (Thuja sp.) nie zatrzymują wzrostu na 2,5 m - dlatego trzeba je ciąć, jeśli nie mają być wyższe.
    Szybciej rosną odmiany Żywotnika olbrzymiego (Thuja plicata) niż zachodniego (Thuja occidentalis). Odmiany Atrowirens, Gelderland osiągają w 10 lat do 4 m wysokości (czyli najszybciej osiągną zakładaną wysokość 2,5 m).

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LucaO

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    żory
    Kod pocztowy
    43-252
    Posty
    59

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź ,właśnie fajnie by było gdyby był zimozielony
    A powiedzcie mi jak to jest że w jednej szkółce w okolicy thuja brabant 100 cm jest za 5 PLN a w następnej już za 13 zł ta sama
    Różnica praktycznie 40 km od siebie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na cene ma wpływ czy w donicy czy kopane. Czy pseudobrabant z siewu czy prawdziwy z sadzonek. Czy byl ciety i tym samym zageszczony czy nie. Brabanty to jedna z brzydszych odmian.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-03-2019 o 14:13

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    modenka

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    siemka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony