dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ulga termomodernizacyjna dla małżeństwa

    Czy limit 53 000 z ulgi termo zwiększa się dwukrotnie w przypadku małżeństwa i remontu domu, którego oboje są współwłaścicielem?

    Tekst z ustawy jest taki:

    Art. 26h. 1. Podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma
    prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku, [...] wydatki poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w tym budynku, [...]

    2. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć
    termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem nie zwiększa się. Kwota odliczenia to 53 zatem wydać możesz coś ponad 200, już nie pamiętam dokładnie

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Xeides

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Siemanko, mi znów powiedzieli że jest to 53 tyś na osobę więc już teraz sam nie wiem.

  4. #4

    Domyślnie

    Koniec końców na wszelki wypadek brałem faktury osobno na siebie i na swoją żonę. I ona i ja odliczyliśmy sobie po 53 w zeznaniu wspólnym. Na razie nie było wezwania do US

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    Z tego co wiem nie zwiększa się. Kwota odliczenia to 53 zatem wydać możesz coś ponad 200, już nie pamiętam dokładnie
    niestety nie kwota wydatków to 53 tys w odniesieniu do jednego domu, bliźniaka lub szeregowca.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xeides Zobacz post
    Siemanko, mi znów powiedzieli że jest to 53 tyś na osobę więc już teraz sam nie wiem.
    tak na osobę pod warunkiem że posiada dom i suma wydatków przedsięwzięć modernizacyjnych w nim nie przekracza 53 tys.mam 2 domy ale limit mam wspólny na obydwa niestety.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal818 Zobacz post
    Koniec końców na wszelki wypadek brałem faktury osobno na siebie i na swoją żonę. I ona i ja odliczyliśmy sobie po 53 w zeznaniu wspólnym. Na razie nie było wezwania do US
    będzie za 5 lat z odsetkami.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jeżeli malżeństwo rozlicza się oddzielnie, każdemu z małżonków przysługuje osobne odliczenie w wysokości 53 tys. To różnica między ulgą termomodernizacyjną a Czystym Powietrzem. W Czystym Powietrzu limit dotyczy jednego budynku, a w uldze termomodernizacyjnej podatnika.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony