dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Witam wszystkich raz jeszcze. Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Żeby nie odpowiadać na każdy post oddzielnie, to opiszę kilka rzeczy w jednym miejscu:

    1. Nie jestem młodym informatykiem bez rodziny Jestem młody, rodzinę zakładam, nie jestem informatykiem-)
    2. Początkowo myślałem o okolicy Międzylesia (Wawer, Anin) dlatego, że oprócz pracy dynamika mojego życia jest gdzieś w tamtych okolicach - większość przyjaciół, spotkań i t.d. Znalazłem ciekawe miejsce przez agencję nieruchomości, które się nazywa Wiśniowa Góra. Samo miejsce jest piękne i jest kilka pięknych działek. Jest to teren leśny, bardzo cichy, są ładne wille wszędzie, poznałem trochę mieszkańców i mam bardzo dobre pierwsze wrażenie. Działki, które tam były kosztują od 1.000.000. cena za metr jest w okolicach 500 PLN, ale z tego co rozumiem, to plan zabudowania wymaga działkę czasami min 1500m, a czasami min 2500m. Działka 1700m kosztuje 950.000, a jest też działka 3000m i może by się udało wynegocjować 450 PLN za metr, ale całościowa kwota dla mnie jest zbyt duża

    Szukam takiej działki mniej-więcej:
    - od 1500m i żeby na niej były sosny
    - Czyste powietrze i idealnie by było gdyby była dobra woda jakościowo
    - Nie chcę budować jako pierwszy i później przez 10 lat się męczyć z tym, że obok wszędzie jest plac budowy...więc raczej szukam czegoś, gdzie już jest coś wybudowane
    - Postaram się zbadać okolice Kampinosu (zgodnie z sugestiami tutaj), bo też mi to powinno pasować (jest dojazd do S8 i stamtąd mogę wyjechać w kierunku Białegostoku, gdzie dosyć często bywam
    - Nie myślę o Konstancinie i okolicach i też nie myślę o Jankach i tamtych okolicach, bo wszędzie mi daleko. Raczej jest to Międzylesie (Anin/Wawer) i jest to Kampinos

    Oglądałem Juzefów, mam tam znajomych i po przetestowaniu dojazdu dałem sobie spokój absolutnie. To jest horror. Jest ulica Graniczna, gdzieś są leśne działki po 300-400 za metr i najmniejsza może być 1500m, ale przy drodze i dojazd jest koszmarny. Znajomi z Juzefowa do Wawra jadą czasami ponad godzinę. Nie ma takiej opcji

    Ktoś też powiedział, że 1.000.000 na działkę to są marne pieniądze. Wszystko zależy od budżetów jakimi ludzie dysponują, jest to względne. Dla mnie to dużo pieniędzy za kawałek ziemi, który nie jest w okolicach Genewy (piękne widoki i rzut beretem do centrum biznesowego, jako ilustracja). I wiadomo, że jedną działkę bym 50.000 nie dał, a za drugą bym dał i 1.200.000 (value for money).

  2. #42

    Domyślnie

    że jedną działkę bym 50.000 nie dał, a za drugą bym dał i 1.200.000
    To, że dla Romeo jedna tylko Julia się liczy, nie znaczy, że inne kobiety mają się nagle ustawowo rzucić w przepaść.

    To, że ty 100 razy bardziej wolałbyś mieszkać w Genewie niż w Warszawie, nie znaczy, że działki w Warszawie mają być sprzedawane za 50tys.

    To ty określasz swoje priorytety i ty decydujesz gdzie wydać swoje pieniądze.
    Tak samo sprzedający też określają wartość tego co posiadają i czy/kiedy/komu chcą sprzedać.
    Obie strony muszą respektować nawzajem swoje oczekiwania żeby doszło do transakcji.
    Jeśli oczekiwania są bardzo rozbieżne - do transakcji po prostu nie dochodzi.
    Ostatnio edytowane przez key1 ; 13-03-2019 o 15:21

  3. #43

    Domyślnie

    Ja protestuję, Żyrardów to nie żadna menelownia .
    Moje rodzinne miasto posiadające specyficzny "urok". Jak w każdym mieście są miejsca ładniejsze i mniej ładne. Ostatnimi laty bardzo wypiękniało i ma klimat
    Dom buduję tuż koło Międzyborowa, więc bliziutko Żyrardowa (wsi mi się zachciało na stare lata).

  4. #44

    Domyślnie

    Kupiliśmy działkę w Milanówku, polecam

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Z tymi ząłożeniami gorąco Polecam zbadać KANIE HELENOWSKIE i szukanie działki przy samym lesie.
    Nie wiem czy jeszcze jest dostępna, ale mocno rok temu zastanawialismy się nad działkę, która była niecały 1 km od WKD, położona dosłownie w lesie, ale z sąsiadami, za drogą styczną z wjazdem na działkę widać pastwisko jednej ze stadnin, powietrze super. Sam las jest rezerwartem więc nie ma obawy, że nagle coś powstanie, jest kilka osttanich działek położonych w jego otulinie.
    Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Komorów - bardzo blisko do Kań, tylko ze względu na fakt, iż mamy tam teściów i rodziców, którzy spcerem (800 metrów od nas) mogą zawsze wpaść i pomóc z pociechami, odebrac z przedszkola itd.
    A zgdyby nie to wolałbym powietrze i ten piękny las Kań, niż Komorów ( niestety teraz to nie jest to samo co kiedyś i ruch samochodów główną ulicą jest ogromny) jakoś powietrza wcale nie powala ( dużo osób ma stare domy i pali czym popadnie..) - a niestety wiem, bo razem z żoną w komorwie się wychowaliśmy.

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sirerick

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-605
    Posty
    4

    Domyślnie

    Proponuję wpisać w wyszukiwarce tam gdzie szukasz zakres km od Warszawy, zobaczysz. My szukaliśmy bardzo długo, ale już na swoim z własnego doświadczenia polecam szukać po ogłoszeniach i od razy dzwonić czy aktualne. My się napaliliśmy na działkę niedaleko naszych znajomych - babcia wdowa chciała sprzedaż, ale negocjacje były koszmarne i jak przyszło do konkretniejszych ustaleń to stwierdziła, że jednak nie sprzedaje...

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał AntonioB Zobacz post
    Witam wszystkich raz jeszcze. Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Żeby nie odpowiadać na każdy post oddzielnie, to opiszę kilka rzeczy w jednym miejscu:
    [...]
    Szukam takiej działki mniej-więcej:
    - od 1500m i żeby na niej były sosny
    [...]
    Sosny, powiadasz? Działka ze świerkami w dogodnej lokalizacji odpada, z tego co rozumiem?
    Czy oby tobie czasem się w d....nie przewróciło?
    Może być działka z z dzięciołem na drzewie? Bo w sumie dopasowalibyście się...
    Nie wiem, czy w pobliżu może być kukułka, albo ślimak, o żabach nie wspominając...
    Może jeszcze stację metra chciałbyś mieć w pobliżu?
    Sorry za ten ton, ale jak czytam takie głupie posty, to inna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy...

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Ale masz na działce sosny? Ile sosen masz?

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    385

    Domyślnie

    Mozna zawsze kupic dzialke bez sosen tanio I wydac kupe hajsu na przeniesienie dojrzalych sosen ...bylo w teledysku utalentowanego chlopaczka z wasem

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Sprawdz południowe okolice Warszawy... swietny dojazd do centrum s8... 15-20min ...wszystko co przy trasie Krakowskiej za Jankami jest już bliżej przyrody...lasów...
    Teren jest fajny i kameralny zapraszam do Gminy Nadarzyn , mieszkam tu od 16 lat i rewelacyjnie się tu mieszka. Ceny działek trochę podkoczyły ale jeszcze nie osiągnęły poziomy z 2008 roku

  11. #51

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ciekawi mnie na jaką lokalizację zdecydował się ostatecznie autor wątka. Może kiedyś się tu pojawi i napisze...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony