dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przerobienie projektu (willa diamentowa): jak do tego podejść

    Dzień dobry,
    znalazłem projekt domu, który się podoba najbardziej: https://www.extradom.pl/projekt-domu...entowa-WAH1868

    Co się podoba:
    1. Design
    2. Prosta bryła, klasyczny wygląd
    3. Piętro jest pełnowymiarowe, nie poddasze z ciętym dachem

    Co się nie podoba:
    1. Garaż wbudowany w bryłę domu. Nie podoba mi się taka idea ogólnie z wielu powodów...spaliny, chemia, bezpieczeństwo, wykorzystanie kubatury, i td
    2. Mały metraż. Potrzebuję ok 180, nie 134

    Jak podejść do adaptacji takiego projektu? Przypuszczam, że dobry architekt jest w stanie zmodyfikować projekt tak by powiększyć dom, trochę zmienić układ pokoi i zamiast garażu wymyślić coś innego.

    Jak podchodzicie do podobnych zmian? Czy lepiej jest pracować z architektem od zera, czy się wzorować na takim projekcie i dopracować zmiany tak, by pasowały?
    Czy znacie architektów, którzy się dobrze znają na tym by bardzo dobrze przemyśleć wykorzystanie przestrzeni, są kreatywni, ale też super się znają na efektywnej wentylacji i ociepleniu, użytych materiałach i t.d?

  2. #2

    Domyślnie

    Dodam, że projekt w pewnym sensie podobny do tego: https://www.bizjournals.com/dallas/r...sity-8571.html

    Ale widać, że inna jakość materiałów. Nie wiem co jest użyte jako zewnętrzna izolacja, jakiś kamień?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie robisz adaptacji, tylko zlecasz indywidualny, nawiązujący do tych elementów, które ci się podobają.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysztoof

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Józeów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Willa Diamentowa to najładniejszy projekt jaki widziałem (a trochę ich przejrzałem). W następnym roku rozpoczynam budowę. Dajcie znać czy ktoś z was też się zdecydował na ten projekt.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Czy juz ktos rozpoczal budowe domu z tego projektu?
    Jestem na etapie adaptacji i jestem ciekawa zmian, jakie poczyniliscie w projekcie

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Ten projekt jest chyba bardzo modny, bo to kolejny wątek, w którym ktoś go prezentuje. To oznacza, że w krótkim czasie w wielu miejscowościach będą stały takie domy. Lepiej, jeśli możliwości finansowe na to pozwalają, zrobić projekt na zamówienie. Będzie niepowtarzalny i na miarę potrzeb właścicieli.

  7. #7

    Domyślnie Willa diamentowa

    Cytat Napisał Krzysztoof Zobacz post
    Willa Diamentowa to najładniejszy projekt jaki widziałem (a trochę ich przejrzałem). W następnym roku rozpoczynam budowę. Dajcie znać czy ktoś z was też się zdecydował na ten projekt.
    Hey witam, Własinie planujemy zacząć budowę tego projektu wyglonda super na projekcie proszę o podpowiedź na co trzeba uważać co jest do zmian ewentualnie bardzo byłbym wdzięczny o jakieś foty z budowy i już jak jest skończone

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafalmarko Zobacz post
    Hey witam, Własinie planujemy zacząć budowę tego projektu wyglonda super na projekcie proszę o podpowiedź na co trzeba uważać co jest do zmian ewentualnie bardzo byłbym wdzięczny o jakieś foty z budowy i już jak jest skończone
    garaż jest ciasny - nie otworzysz swobodnie drzwi samochodu.
    Jedna łazienka na 4 sypialnie to kiepsko. Brak pralni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-08-2022 o 12:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony