dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Komin odnośnie spalin , bo oczywiście komin wentylacyjny zostaje ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał enes19 Zobacz post
    Komin odnośnie spalin , bo oczywiście komin wentylacyjny zostaje ?
    Komin wentylacyjny też warto wymienić na rekuperację.

  3. #23

    Domyślnie

    Jeżeli już się zdecyduje na pompę ciepła które źródłoc będzie najlepszym wyborem ?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nie dalej jak wczoraj, z popularnej strony dostawcy elementów wentylacyjnych, zestawiłem i podsumowałem składniki do wentylacji mechanicznej.
    Dla mojego domu wyszło 6200,- z dostawą. W tym rekuperator z ozona.
    Montaż zamierzam wykonać we własnym zakresie. WM jest jedną z najłatwiejszych do wykonania, jak klocki Lego.

    @enes19 ile zapłacisz za kominy wentylacyjne i ich obróbkę na dachu? Ile stracisz ciepła w czasie ich eksploatacji, bo kominy są mostkiem termicznym?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie ci podać orientacyjnych kosztów budowy komina wentylacyjnego

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał enes19 Zobacz post
    Nie jestem w stanie ci podać orientacyjnych kosztów budowy komina wentylacyjnego
    Moje pytania były raczej retoryczne. Bardziej, aby dać Ci do myślenia.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał enes19 Zobacz post
    Za 20000 to bardzo tani scenariusz pompy ciepła , w okolicy u mnie ludzie mówią o kwotach rzędu 50000
    wpisz sobie tcap wiadomo gdzie i zobaczysz jakie są ceny . Gruntówki są dwa razy droższe , ale czy warto dopłacać ? według mnie , nie . PC nie zejdzie niżej z COPem niż 1:1 (jak w przypadku kabli w wylewce , którymi grzejesz cały sezon) . zadaj sobie pytanie ...Ile jest dni w sezonie w Twoim rejonie z mrozem przekraczającym -5 /-10 stopni ? 14 ? więcej ? mniej ? bo do tylu PC śmigają z COPem powyżej 2 , czy budżet nie zniesie wydatku na grzanie grzałką 1:1 nawet w drogiej taryfie ? U mnie w tym sezonie bodaj dwa razy temperatura zeszła poniżej -3


    Zerknij w dział PC i poczytaj...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #28

    Domyślnie

    Panowie a co Wy na to żeby iść na taki układ :
    Butla z gazem na działce na własność
    Kocioł kondesacyjny
    Wentylacja grawitacyjna ( chodzi głównie tutaj o finanse )
    I samo ogrzewanie gazowe
    Czy ktoś z forumowiczów ma taki układ zastosowany u siebie ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał enes19 Zobacz post
    Panowie a co Wy na to żeby iść na taki układ :
    Chcesz konkurs strzałów i deklaracji wiary?

    Nieodmiennie
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czytaj, zbieraj oferty, licz.
    W jednym domu w perspektywie X lat wyjdzie najtaniej co innego, niż w innym. Jednemu przeszkadza zbiornik zajmujący kawałek działki i konieczność jego zabezpieczenia przed dziećmi, inny lubi przerzucać worki z pelletem.
    Mi najtaniej wyszły kable - a do tego najwygodniej.
    Opłacalności rekuperacji nawet nie liczyłem - bo tu komfort dla mnie bezcenny jest - brak zimnego smerania po plecach zimą, tyle świeżego powietrza ile zechcę nawet w upalny, bezwietrzny dzień i tyle chłodnego wietrzenia w chłodną letnią noc między upalnymi dniami ile zechcę. Ale ekonomicznie też nie wyglądałoby źle, bo pozwala zainstalować tanie, szczelne, ciepłe fixy, odzyskuje ciepło i pozwala zrezygnować z kominów wentylacyjnych i ich obróbek blacharskich (które niosą też ryzyko przeciekania dachu), uwalnia m2 PU. Pewnie, że wyjdzie drożej od grawitacyjnej - ale nie o tyle, co się wydaje na pierwszy rzut oka.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-03-2019 o 06:58

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.029
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał enes19 Zobacz post
    Czyli według Was szukać mam pompy ciepła na prąd elektryczny dobrze rozumiem ?
    Nie jestem zwolennikiem pompy ciepła powietrznej
    Witaj ponownie, pompy ciepła to urządzenia zasilane energią elektryczną, ale o wysokim współczynniku efektywności. Pobierając 1 kWh energii elektrycznej są w stanie wygenerować np. 3-4 razy więcej energii cieplnej. Dlatego mówi się o ich wysokiej wydajności. Wszystko zależy oczywiście od urządzenia i od rodzaju dolnego źródła. Piszesz, że obawiasz się powietrznej pompy ciepła. Mogę spytać dlaczego? JEśli obawiasz się tego, że gdy jest zimno, np w ziemi pompa nie będzie działać. Owszem, będzie ale z nieco mniejsza wydajnością.
    To, że na zewnątrz jest zimno i że my, ludzie odczuwamy zimno, nie oznacza, że czynnik chłodniczy ma problemy. Substancje stosowane w pompach ciepła mogą odparować w bardzo niskich temperaturach.
    W ekstremalnych przypadkach mogą być wspomagane grzałkami elektrycznymi no ale umówmy się - ile w ciągu roku będzie w naszym klimacie takich sytuacji?

    Jeśli jednak nie dasz sie przekonac na powietrzną pompę ciepła - stabilna i równie wydajna będzie pompa gruntowa.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał enes19 Zobacz post
    Panowie a co Wy na to żeby iść na taki układ :
    Butla z gazem na działce na własność
    Kocioł kondesacyjny
    Wentylacja grawitacyjna ( chodzi głównie tutaj o finanse )
    I samo ogrzewanie gazowe
    Czy ktoś z forumowiczów ma taki układ zastosowany u siebie ?
    Do tego pasuje jeszcze tylko koza. Postawisz w pokoju i będziesz mógł kiełbaski podgrzewać nie wychodząc z domu.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Przy takim domku i gazie robił bym tylko i wylcznie podłogówke bez grzejników. robisz sama podłogówke na pompie z pieca. Rurki ci wyjdzie ok 1000mb i to bedzi e najprostrze. Ja mam dom piertowy i sama podłogówke i ta zima jak narazie oki.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony