dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie Kominek narożny jaki?

    Hej
    Zbliza sie czas na montaz kominka naroznego umiejscowiony jak na rys. poniżej. Salon 37m2. Główne ogrzewanie gaz ziemny cały dom podłogówka. Ocieplenie 18cm styropian. Ściany wewnętrzne z silkatu zew BK.
    Powierzchnia dół ok 170m2 z garażem i pomieszczeniami gosp. i kotłownią a poddasze użytkowe ok 150 m2.
    Lubie "zabawy" z paleniem ognisk itp więc to mi nie straszne.
    Tylko jeszcze dylemat odnośnie DGP a PW.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek lokalizacja.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	427878

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    Hej
    Zbliza sie czas na montaz kominka naroznego umiejscowiony jak na rys. poniżej. Salon 37m2. Główne ogrzewanie gaz ziemny cały dom podłogówka. Ocieplenie 18cm styropian. Ściany wewnętrzne z silkatu zew BK.
    Powierzchnia dół ok 170m2 z garażem i pomieszczeniami gosp. i kotłownią a poddasze użytkowe ok 150 m2.
    Lubie "zabawy" z paleniem ognisk itp więc to mi nie straszne.
    Tylko jeszcze dylemat odnośnie DGP a PW.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek lokalizacja.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	427878
    Umiejscowienie kominka w czerwonym prostokącie jest najlepsze z możliwych. To klasyka wiedzy zduńskiej, która zakładała budowę pieca na środku ogrzewanej budowli. Bliskośc klatki schodowej zapewnia migracje ciepła na górę. Przy założeniu, że kominek ma być okazjonalnym żródłem ciepła czy satysfakcji, nie warto robić DGP. Samo poleci, samo się rozejdzie. Nawet jak wyłączą prąd na 3 dni...Jeśli lubisz palić i będzie to alternatywne źródło ciepła na zasadzie np 50% kominek / 50% gaz, warto pomyśleć o piecokominku. Pozwoli on oszczędniej gospodarować drewnem przy podobnym wydatku cieplnym. Paląc porcję drewna raz na dzień lub dobę, zachowasz dużo ciepła na dole, nie przegrzewając góry - tak jak w przypadku kominka konwencjonalnego. Ciepło będzie oddawane równomiernie za pomocą promieniowania podczerwonego. To najprzyjaźniejsza forma ciepła, oprócz przytulanek... . W nowoczesnych budynkach, spala się w takich konstrukcjach 1/3 drewna, w porównaniu z wkładami kominkowymi. PW (płaszcz wodny?), to najgorsza opcja moim zdaniem w Twoim domu. No i brak alternatywy na wypadek "W". Strategiczne źródło ciepła w zachodniej Europie to już nie tylko standard, ale w wielu miejscach prawny obowiązek. O dopłatach za wymianę gazówek na ogrzewanie drewnem (OZE) strach wspominać w naszym zacofanym kraju....

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    dziękuję
    Czy taki pieco-kominek może dać taki mniej więcej efekt?
    https://www.kominki-godzic.pl/wp-con...nner-751-2.jpg

    Generalnie coś w tym stylu Romotop Heat 81.51.40.01 jakoś mi się spodobał ma odpowiednia długość względem pomieszczenia posiada gięta szybę. Widziałem również MBM z giętą szybą (o ile to ważne) ale już jest krótszy o ok 20cm.

    Czyli w moim przypadku nie zawracać sobie głowy DGP?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    dziękuję
    Czy taki pieco-kominek może dać taki mniej więcej efekt?
    https://www.kominki-godzic.pl/wp-content/uploads/2015/04/Kominek-nowoczesny-Brunner-751-2.jpg

    Generalnie coś w tym stylu Romotop Heat 81.51.40.01 jakoś mi się spodobał ma odpowiednia długość względem pomieszczenia posiada gięta szybę. Widziałem również MBM z giętą szybą (o ile to ważne) ale już jest krótszy o ok 20cm.

    Czyli w moim przypadku nie zawracać sobie głowy DGP?
    Heat, MBM to nie ta liga i nie taka konstrukcja (do piecokominka). Godzic tak, ale musisz wskazać do czego, bo nie wszystko czym handluje.....Najbezpieczniej to drzwi ze słupkiem, jeśli ma naprawdę grzać. Gięte szyby czasem "bolą"...Cena ponad 1000 zł, nawet do 2000. Prosta 150-250....http://blog.kominki-batura.pl/pies-c...n-specjalnych/

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    Godzic tak, ale musisz wskazać do czego...
    Szczerze nie znam sie na tym wkleiłem to zdjęcie tylko jako aspekt wizualny.
    Czyli ten Romotop odpuscic?- na co zwracac uwagę? A może Pan by sie podjał u mnie zrobienia tego?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    Szczerze nie znam sie na tym wkleiłem to zdjęcie tylko jako aspekt wizualny.
    Czyli ten Romotop odpuscic?- na co zwracac uwagę? A może Pan by sie podjał u mnie zrobienia tego?
    Poczytaj mojego bloga...Choćby to http://blog.kominki-batura.pl/bialasek/ i wiele innych. Robimy w dowolnym miejscu... http://blog.kominki-batura.pl/st-andrews/ Kontakt najlepiej e-mailem, za dwa, trzy dni...Właśnie "fiknąłem orła" na motocyklu i jutro rano mnie operują...

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    a prosze o informacje jaka może byc temperatura ściany za rozgrzanym kominkiem ?

  8. #8

    Domyślnie

    Mam to o czym Piotr pisze. Pieco kominek przez niego wykonany działa już 5 lat i nie mogę się nachwalić podjętej decyzji. Mam za sobą krótkie(2 lata) użytkowanie zwykłego kominka i szczęśliwy jestem, że go sprzedałem za kilka zł. Moim zdaniem każde inne rozwiązanie niż piecyk to pomyłka. Nie wspominając o ekonomii palenia. U mnie też bez rozprowadzenia ciepło wędruje na piętro „klatką” schodową i na górze mam 2 st. mniej niż na dole. Od lutego okazjonalnie korzystam z gazu bo nie muszę-dom ok 150m2 w górach!
    Ale to Twoja decyzja, a jak zadowolona jest mój „naczelny inż.”(żona) bo nie dość że to ładne to jeszcze funkcjonalne i nie marnuję drewna. Pozdrawiam, Piotra przede wszystkim.
    To warte jest przeczytania, mnie to przekonało - https://forum.muratordom.pl/showthre...cyk-ceramiczny
    Ostatnio edytowane przez janusz_21 ; 16-03-2019 o 08:51

  9. #9

    Domyślnie

    Przyłączam się do tematu, jaki kominek powietrzny narożny wybrać. Z czym to się je... Firm tyle ile cen ... Jaką firmę w końcu wybrać.. nie mam zamiaru co 5 lat serwisować kominka.... Może kupić piec kaflowy (w tej samej cenie co kominek + obudowa? )
    Można szału dostać co salon to co innego mówią.... byłem już w 4 - ech i nadal nikt nie chce nic wyjaśnić.
    Wiem, że chaotycznie rozpoczynam dyskusję, ale widzę , że branża taka aby sprzedać.. masakra,
    Mam domek 86 m2 ogrzewanie CO + kominek (poddasze 60m 2 w przyszłości użytkowe strop żelbet)
    Tym kominkiem mam tylko dogrzewać jesienią, zimą aby mniej płacić za gaz.. + przyjemność oglądania płomienie w salonie. (bez rekuperacji, wyprowadzeń itp.. gadżetów)
    Proszę o szczerą i kompetentną podpowiedź.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał wania24 Zobacz post
    Przyłączam się do tematu, jaki kominek powietrzny narożny wybrać. Z czym to się je... Firm tyle ile cen ... Jaką firmę w końcu wybrać.. nie mam zamiaru co 5 lat serwisować kominka.... Może kupić piec kaflowy (w tej samej cenie co kominek + obudowa? )
    Można szału dostać co salon to co innego mówią.... byłem już w 4 - ech i nadal nikt nie chce nic wyjaśnić.
    Wiem, że chaotycznie rozpoczynam dyskusję, ale widzę , że branża taka aby sprzedać.. masakra,
    Mam domek 86 m2 ogrzewanie CO + kominek (poddasze 60m 2 w przyszłości użytkowe strop żelbet)
    Tym kominkiem mam tylko dogrzewać jesienią, zimą aby mniej płacić za gaz.. + przyjemność oglądania płomienie w salonie. (bez rekuperacji, wyprowadzeń itp.. gadżetów)
    Proszę o szczerą i kompetentną podpowiedź.
    A jak to rozpoznasz, że będzie szczera i kompetentna?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony