dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Vaillant VWF 58/4 pompa glikol/woda z wbudowanym zbiornikiem

    Witam serdecznie wszystkich właścicieli pomp firmy Vaillant.
    Proszę o opinię, jak się sprawują, czy jesteście zadowoleni z ich wyboru.
    Na forum praktycznie nie ma wątków o tej pompie, tak jakby wszyscy jej właściciele nie mieli problemów z jej użytkowaniem.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam temat

  3. #3

    Domyślnie

    Najwyraźniej jest to dobra pompa albo zbyt droga, skoro nie ma użytkowników na forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich właścicieli pomp firmy Vaillant.
    Proszę o opinię, jak się sprawują, czy jesteście zadowoleni z ich wyboru.
    Na forum praktycznie nie ma wątków o tej pompie, tak jakby wszyscy jej właściciele nie mieli problemów z jej użytkowaniem.

    Pozdrawiam
    Nie ma wątków bo po pierwsze z 98% pomp dobrych producentow nie ma żadnych problemów.
    Są to pompy jak tez np.viesman itp.dla luzi ktorzy maja gruby portfel i nie patrza czy pompa wezmie im 200zl wiecej pradu na sezon niz inne pompy i czy zaplaci z montazem 10 tys wiecej niz za inne pompy.I taki czlowiek jak cos mu zle chodzi czu sie zepsuje to nie szuka na forum odpowiedzi bo dzwoni do instalatora placi i ma byc zrobione przez myśl by mu nie przeszlo żeby samemu przy tym grzebać.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich właścicieli pomp firmy Vaillant.
    Proszę o opinię, jak się sprawują, czy jesteście zadowoleni z ich wyboru.
    Na forum praktycznie nie ma wątków o tej pompie, tak jakby wszyscy jej właściciele nie mieli problemów z jej użytkowaniem.

    Pozdrawiam
    ja miałem jeszcze jakiś czas temu LG tharma V powietrze woda 9kW wywaliłem ja i zamontowałem Vailanta powietrznego splita, pompa pracuje bardzo kulturalnie, wykonana tez bez żadnych uwag, chociaż jedyną wadę którą widziałem to to że sterownik jest cały praktycznie tekstowy brakuje mi grafiki żeby lepiej się zorientować w funkcjach,
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #6

    Domyślnie

    NOMIS
    Jakieś decyzje? Kupiłeś? Zamontowałeś? Znalazłeś jakieś info?

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Są to pompy jak tez np.viesman itp.dla luzi ktorzy maja gruby portfel i nie patrza czy pompa wezmie im 200zl wiecej pradu na sezon niz inne pompy i czy zaplaci z montazem 10 tys wiecej niz za inne pompy.I.
    Czy ja wiem, czy takie drogie....o ile poniższa oferta jest aktualna offkors......

    https://www.buy365.pl/vaillant-pompa-ciepla-flexocompact-exclusive-vwf-58-4-0010020470,id15737.html
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #7

    Domyślnie

    Umówiony jestem na montaż w październiku, cena około 30 000 zł z montażem. Taniej niż NIBE a to dzięki letniej promocji będę miał pompę z wyższej półki. Jak się będzie spisywała oczywiście chętnie podzielę się spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ta cena jest bez dolnego źródła?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  9. #9

    Domyślnie

    Dolne źródło to dodatkowo 10 tys,, poziome 400 m. , średnica 40 mm.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki na info.

    Jakoś nie jestem zwolennikiem "lodówek" z zasobnikami 180-200 l.
    Nie wierzę w dużą wydajność przygotowywania CWU, zwłaszcza przy solidnych rozbiorach "wannowych".

    Daj znać jak będzie działać, bo ewidentnie na forum brak informacji o tej PC.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  11. #11

    Domyślnie

    Tak sobie jeszcze poczytałem (skąpo danych na stronie producenta) o tych pompach.

    To co znalazłem, a jest IMO, ciekawe to zastosowanie sprężarki Scroll z EVI (ponoć Copeland) A więc pompa ma dodatkowy zawór rozprężny i dodatkowy wymiennik (dodatkowe odparowanie), finalnie część czynnika trafia do sprężarki umożliwiając jej - w uproszczeniu - zwiększenie ciśnienia par czynnika na wyjściu.


    Rozwiązanie zdecydowanie bardziej popularne przy powietrznych PC.

    W efekcie:
    1. możliwe jest uzyskanie wody na zasilaniu o temp. 65 C
    2. możliwa jest o 10 % wyższa sprawność

    Wg zestawienia BAFA, dla normy 0 (solanka) - 35 (woda) pompa osiąga COP 5,03 (dla vwf 88/4)
    https://eko-blog.pl/2017/08/porownanie-gruntowych-pomp-ciepla/#more-1021

    Kolejną ciekawostką jest to, że - przynajmniej teoretycznie - można sobie zafundować do gruntówki jednostkę powietrzną-zewnętrzną i mieć taką hybrydę. Wg reklamowych zapewnień, sterownik PC, będzie zarządzał źródłami ciepła w sposób jak najbardziej efektywny. Hmm....ciekawe w jaki sposób?

    Tyle zalet, nie znalazłem natomiast żadnej informacji o sposobie ładowania zasobnika ciepłej wody. Czy jest tam jakiś wymiennik warstwowy (płytowy)? Czy wężownica? Jak długo się czeka na CWU?
    Ktoś, coś?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    W sprawie doboru odpowiedniej pompy ciepłą zachęcam Pana również do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do nich można znaleźć w wygodnej wyszukiwarce, dostępnej na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Więcej informacji o naszych pompach ciepła z rodziny Bosch Compress, znajduje się na stronie: http://www.junkers.pl/produkty.
    Nasze pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, cechują się solidnym wykonaniem oraz posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.

    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Nasze pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, cechują się solidnym wykonaniem oraz posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.

    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers - Bosch
    No to jedziemy (tylko mnie proszę nie odsyłać do Autoryzowanych Instalatorów, infolinii etc)
    1. jaka to sprężarka, producent, czy ma EVI?
    2. jaki ma zasobnik Compress LWM, bo tylko w instrukcji znalazłem info o konieczności sprawdzenia anody, czyżby był emaliowany?
    3. wg danych i normy 14511 Junkers (10 tka) ma niższy COP 4,77 niż tytułowy Vaillant VWF w wersji mocy 8,9 kW (88/4) 5,1, dlaczego?
    4. głośność Boscha 47 db vs 43 db Vaillanta, skąd się to bierze?
    5. czy Bosch ma Smartgrid?
    6, czy gwarancja Boscha 5 lat jest również na sprężarkę?; Vaillant (o ile się nie mylę) daje na sprężarkę w ww. pompach 10 lat gwarancji, skąd te różnice?

    Idę, po popcorn i czekam na odpowiedzi. Również pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #14

    Domyślnie

    Kolejne moje pytania do "konsultanta" (wcześniej Buderus) można skwitować przysłowiem:

    Gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu.
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 30-09-2019 o 08:24
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  15. #15

    Domyślnie

    No i stało się. od października jestem właścicielem w/w pompy.

    Pompa działa, w domu ciepło, trwają pracę wykończeniowe więc sporo wody idzie na tynki gipsowe i ogólnie na wszelkie pracę. Robotnicy nie narzekają, bardzo łatwo reguluję się temperaturę na sterowniku pompy jak również przez internet na telefonie zmieniam wszelkie parametry oraz mam na bieżącą podgląd wielu parametrów.

    Na dzisiaj jestem mega zadowolony zarówno z działania samej pompy jak również z ekipy która ją zamontowała "na priv mogę dać namiary na firmę", dla potwierdzenia ich umiejętności załączam kilka zdjęć dla obejrzenia ich pracy.

    Przy ustawieniu temperatury dziennej na 21 st, oraz nocnej 19,5 st. (można ustawić programy czasowe) pompa zużywa maksymalnie przy aktualnych temperaturach zewnętrznych w ostatnim tygodniu średnio po 9 kW na ogrzewanie i 1 kW na podgrzanie wody użytkowej do 47 st.

    Pompa pracuje na adaptacyjnej krzywej grzania, czyli ustawiam temperaturę jaką chcę w domu i nie muszę kombinować ile ustawić "stopniominut" jak w pompach NIBE.

    W październiku pompa zużyła 127 kWh, w listopadzie do dzisiaj 154 kWh.
    Łączny uzysk energii ogrzewania, październik 498 kWh, listopad 645 kWh.
    Mamy więc COP w październiku 3,92 i listopadzie 4,18.

    Pozdrawiam

    Oto zdjęcia pompy z fotosika






    Ostatnio edytowane przez NOMIS ; 17-11-2019 o 23:55

  16. #16

    Domyślnie

    Oto zdjęcia pompy z fotosika







  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    W dalszym ciągu na forum nie widać innych użytkowników pompy Vaillant, nikt nie prosi o rady, ja też nie muszę szukać pomocy.
    Pompa działa, nie marznę, temperaturę ustawiam telefonem i wszystko działa.

    Dla zainteresowanych podaje kilka danych (w kWh) związanych z użytkowaniem pompy za okres 01-03/2020 r.

    1. Pobór prądu na ogrzewanie:
    479,
    359,
    348.
    2, Uzysk energii na ogrzewanie:
    1801,
    1357,
    1323.
    Dom nie jest zamieszkany nie podaję więc zużycia dla wody użytkowej aby nie wprowadzać w błąd.

    Pozdrawiam
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich właścicieli pomp firmy Vaillant.
    Proszę o opinię, jak się sprawują, czy jesteście zadowoleni z ich wyboru.
    Na forum praktycznie nie ma wątków o tej pompie, tak jakby wszyscy jej właściciele nie mieli problemów z jej użytkowaniem.

    Pozdrawiam
    Ja mam i instaluję, a wątków jest mniej bo i sprzedaje sie tych pomp mniej.
    Ważna uwaga to taka ze ten zbiornik wbudowany to tak do max 3-4 osób, bo ona potrzebuje trochę czasu by nagrzać wodę.
    Nie ma też standardowego podejścia na termostat dlatego trzeba wiedzieć jak go podpiąć.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    offi

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Philippines
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Ja mam i instaluję, a wątków jest mniej bo i sprzedaje sie tych pomp mniej.
    Interesuje mnie pompa z grupy valianta dokładnie saunier duval genia air mono, najmniejszy model 3 fazowy czyli HA 10-6 O 400V - pompa weszła podobno do sprzedaży na początku roku , niestety co telefonuje do lokalnych instalatorów to nikt nic nie co drugi to wciska kocioł kondensacyjny a nie jakieś dziwactwa pompy ciepła,nawet ceny katalogowej nie ma szansy się dowiedzieć masz może jakieś info?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony