dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question DRABINA ALUMINIOWA 3x? - jaką wybrać do prac wokół domu ?

    Witam.
    Potrzebuję zakupić drabinę aluminiową, 3-częściową, nie niższą niż o wysokości roboczej 4 m a najlepiej 5 metrów z lekkim haczykiem.
    Drabina będzie używana sporadycznie 2-3 razy w roku, do celów takich jak: wymiana i czyszczenie rynien, skracanie przerośniętych tui i naprawa wyrwanej anteny satelitarnej ze ściany po ostatnich wichurach. A wszystkie te prace, będą wykonywane wokół 1-piętrowego domu.
    Zależy mi na dobrej cenie, a budżet na zakup to maks 350 zł ale nie chciałbym rezygnować z jakości i bezpieczeństwa.

    Na razie przymierzam się do zakupu w Castoramie, z prostego powodu: mam ten sklep w bliskim sąsiedztwie a nie mam za bardzo czasu na zwiedzanie innych. Ważę około 100 kg w ubraniu, więc drabina nie musi być jakoś strasznie wytrzymała ale nie chciałbym też trafić na chiński bubel i spać z 5 metrów na ziemię.

    Przymierzam się do sytemu 3x6 lub 3x8 ale widzę, że przy tej samej ilości szczebli, drabiny potrafią różnić się od siebie na wysokość roboczą i mam dylemat co wybrać.
    Wstępnie wybrałem ten model: DRABINA 3-ELEMENTOWA BAYERSYSTEM 3x8 STOPNI za 304,67 zł o parametrach:
    - zasięg pracy (maks. wys. robocza) - 5,27 m
    - maksymalne obciążenie - 150 kg

    Pytanie do znawców drabin aluminiowych o za lub przeciw temu wyborowi i ewentualnie - jakiej firmy drabinę, polecilibyście do wspomnianych (amatorskich) prac przydomowych?

    Z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko Krause.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    A czy można nieśmiało spytać: co z tą podaną przeze mnie jest nie tak i dlaczego akurat Krause ?
    W czym ta drabina jest lepsza: DRABINA WIELOFUNKCYJNA KRAUSE CORDA 3 X 9 oczywiście oprócz długości

    PS. Nie oczekuję tyrady w temacie ale stwierdzenie "Tylko Krase", jest dla mnie mało przekonujące. Proszę o jakieś konkrety

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam dwie (3x9 i 3x11) alve czy avle, cena była niższa niż krause tej samej klasy, od kilku lat używane przy domu i nieco też komercyjne, i dają radę

  5. #5

    Domyślnie

    Reklamy darmowej nie będę robił. Oglądałem kilka drabin bo kupowałem długą 3x11 więc musiała być solidna, wbrew temu co widać to wylezienie na ostatnie szczeble czyli ponad 7 m przy mojej wadze (ok 80 kg) to trudna sprawa. Drabina się buja i jest niepewność przy wchodzeniu. Ważny jest punkt podparcia czyli stopki i solidne zaczepy dla sekcji, no i taśma rozstawna, gruby profil, waga. Po prostu Krause wydawała się najsolidniejsza.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, teraz bardziej to do mnie przemawia
    Jeszcze jedno pytanie odnośnie drabiny Krause z linka który wyżej zamieściłem: ma ona podaną wysokość roboczą 6,20 m, ale nie wiem jak właściwie to odczytać. Czy ta podana wysokość to jest długość drabiny przy maksymalnym rozsunięciu, miejsce oparcia drabiny pod kątem do ściany czy miejsce do którego uda mi się dotrzeć stojąc na drabinie ? Te opisy na stronie, to robią chyba tylko dla całkowitych laików.

  7. #7

    Domyślnie

    Wysokość robocza to trudna sprawa. Maksymalne rozsunięcie przy zachowanym kącie oparcia, ale poprawkę trzeba brać na zachowanie stabilności drabiny i odjąć trzeba te pół metra ... to tak jak ze spalaniem średnim wg producenta auta a spalaniem rzeczywistym właściciela tego samego auta, mają rozbieżności.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, drabina dzisiaj została zakupiona i szczęśliwie własnym środkiem transportu dowieziona do domu.
    Zgodnie z sugestią, jest to Krause 3x9 za 349 zł w wyżej wymienionym markecie budowlanym.
    Jutro jak pogoda pozwoli, będzie testowanie nowego nabytku przy domu
    Podzielę się później spostrzeżeniami i fotkami z testu.

    Pozdrawiam i dziękuję za porady.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam 3 drabiny , jedną Krause i dwie nie Krause. Tych dwóch nie chcę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Jutro jak pogoda pozwoli, będzie testowanie nowego nabytku przy domu
    Podzielę się później spostrzeżeniami i fotkami z testu.
    No i nie podzieliłeś się.
    Mam nadzieję, że nie spadłeś z tej drabiny, bo sam zamierzam kupić coś podobnego.

  11. #11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony