dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mich

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kupiłem działkę z fundamentami, które przez dobre kilka lat leżały odkryte. Zastanawiam się nad nowym projektem. Czy mógłby mi ktoś poradzić:
    1) czy warto wykorzystać stare fundamenty?
    2) jakie ryzyko jest z tym związane?
    3) jak można je ewentualnie ominąć (usunąć?)


    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zalezy od stanu technicznego fundamentow, od budynku ktory chcesz posadowic na nich, od rodzaju gruntu, warunkow wodnych.
    Musisz zrobic ekspertyze technicza ktora odpowie na Twoje pytanie i jesli sie da to tak zaprojektowac dalszy sposob posadowienia budynku aby fundamenty wykorzystac.
    Wyburzenie ich czesciowe, zeby obejsc nowymi takze wchodzi w gre.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem, ale obszedłem go kupując działkę sąsiednią. Masz trzy wyjścia:
    1. Dobry stan fundamentów (ekspertyza niezbędna) i ten sam, lub bardzo podobny, projekt - korzystasz z ich dobrodziejstwa.
    2. Jako takie fundamenty i inny projekt - budujesz się na ławie. Wylewasz zbrojoną płytę podłogową i ona wspiera się na starych. Tu niezbędne jest opracowanie konstrukcyjne.
    3. Olewasz co masz i przekuwasz te miejsca gdzie koliduje z planowanymi fundamentami. W szczególności pamiętaj, że te poza obrysem budynku będą wysadzane w zimie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ja też kupiłam działkę z fundamentami i projektem, a także wszystkimi pozwoleniami. Ponieważ projekt podobał się nam budujemy na starych 4-letnich fundamentach (sprawdzonych przez kierownika budowy), częsciowo tylko je wzmocnilismy gdyż robimy użytkowe poddasze (w oryginale tylko parter)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony