dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Wypaczone okna

    Witam,
    W lipcu zamontowano mi okna PCV, 3 szybowe. Ostatnio zauważyłem że największe okna wypaczyły się, ich środkowy słupek przyjął kształt banana.
    Okna są wypaczone w pionie, w połowie wysokości o około od 3 do 4 mm w stosunku do ich górnej i dolnej krawędzi.

    Wymiary okien:


    Obrazek który przedstawia tą krzywiznę:


    Czy taka właściwość okna jest do przyjęcia, czy jednak powinienem twardo reklamować okno, trochę za nie zapłaciłem? Czy istnieją na to jakieś normy? Nie wiem czy przez to okno jest szczelne. Na pewno nie domykają się idealnie, muszę użyć siły. Nie wiem czy ta krzywizna będzie się pogłębiać.
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 13-03-2019 o 22:54

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Po raz kolejny i zapewne nie ostatni

    Banana mierzy się na zamkniętym skrzydle
    Jedynym wyznacznikiem do ewentualnej reklamacji może być przekroczenie siły wyrażonej w Nm potrzebnej do pełnego zamknięcia klamki

    Powyższy film pokazuje jak można to zlikwidować co przy g... oknach trzeba co jakiś czas poprawiac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Jedynym wyznacznikiem do ewentualnej reklamacji może być przekroczenie siły wyrażonej w Nm potrzebnej do pełnego zamknięcia klamki
    Jakie są normy na siłę zamykania?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Po chemii mam skleroza a szukać mi się nie chce ale coś mi w lepetynie majaczy że było to 10Nm
    Podpytaj Pchelka on ma takie dane w jednym palcu wszak pracuje w instytucji ktora z takimi babolami ma doczynienia w tysiącach rocznie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakie są normy na siłę zamykania?
    http://oknotest.pl/poradnik-okienny/...ily-operacyjne
    PRO QUALITY

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Miałem to samo, tylko jeszcze od strony zawiasów. Najpierw zdejmowanie i skakanie po ramach. Nic specjalnie nie dało, później serwis z Mrągowa, przyjechali nagrzali termicznie....nie dmucha co do prostości to daleko im do ideału. Mam wrażenie że teraz zamówił bym zwykłe okna dwu szybowe na zwykłych ramach jak za dawnych czasów i było by ok. Ten cały szit powoduje że okna są tak ciężkie że to nie ma prawa być proste. Niby ciepłe szyby, ciepłe parapety, a jak się wygnie to dmucha jak w starej stodole.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma w Nm? Wystarczy wymiana klamki na dłuższą i spałnia normę?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ma w Nm? Wystarczy wymiana klamki na dłuższą i spałnia normę?
    Norma podaje wartości w niutonach, nie nasza to wina, ale dość powszechnie wiadomo, iż nie będzie dużym błędem przyjąć, że 1 Nm = 10 N
    PRO QUALITY

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ma chodzic klamka lekko, bez stzrelania okuc - zamiast dynamometru moze byc kobieca dlon - jak zamknie to jest ok - wymaganie jest 100 N - nie ma dluzszych klamek - chyba ze do samej podlogi - ugiecia ram okien PVC to zmora - dopuszczalne jest [ale nie jest to norma] 1,5 mm na kazdy metr ramy - mierzy sie przy zamknietych skrzydlach - okna PVC lubia sie giac - bo jak ktos tu slusznie zauwazyl - robi sie coraz wiekszy badziew - profile PVC ze sciankami 2 mm - usztywnienia z blachy grubosci 0,5 mm [taka puszka na sardynki ma blache grubsza - oszczedza sie na zespoleniach usztywnien z profilami PVC - no i sam profil jest coraz bardziej szeroki - dziala jak bimetal - jak bylu 30 lat temu okna PVC poltrocal ze scianami 3,5 mm i blacha 2 mm to nic sie nie dzialo - to na tyle - mozna zadawac pytania - choc znam okna PVC pogiete jak banany - ostzregam ze jak wam zaproponuja prostowanie tych ram to gonic zlymi psami - na to nie ma lekarstwa

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    prostowac metoda termiczna mozna pokrecone loki we wlosach - prostowanie ram pvc to fikcja

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Od razu fikcja
    Działa....do następnego lata A kasa za usługę leci
    Co się dziwisz ?
    Nasycenie rynku przekracza popyt i następuje wyrzynanie się producentów cena
    Ci co mają dobre zgodne z zaleceniem systemodawcy produkty pchają je na zachód bo w RP króluje CCC a mentalność klientów ciagle ta sama jak przy kupnie auta co Niemiec płakał jak sprzedawał.
    Na szczęście powoli ale bardzo powoli do niektórych dociera powiązanie jakości produktu z cena a że klient chce merca w cenie malucha to problem klienta
    Dlatego od lat mówię że w branży nic a nic się nie zmieni bo klient wymusza takie a nie inne produkty.
    Mnie zaskoczyło gdy pewnego największego producenta okna zdejmowanie z auta w Niemczech było co najmniej 30% cięższe niż to z którym miałem wątpliwa przyjemność na pokazowym montażu na Torwarze wiele lat temu.
    Niestety - i znow się naraże nie po raz pierwszy i nie ostatni - klient z pełną świadomością chce być robiony w balona
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 14-03-2019 o 16:08
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    ma chodzic klamka lekko, bez stzrelania okuc - zamiast dynamometru moze byc kobieca dlon - jak zamknie to jest ok - wymaganie jest 100 N - nie ma dluzszych klamek - chyba ze do samej podlogi - ugiecia ram okien PVC to zmora - dopuszczalne jest [ale nie jest to norma] 1,5 mm na kazdy metr ramy - mierzy sie przy zamknietych skrzydlach - okna PVC lubia sie giac - bo jak ktos tu slusznie zauwazyl - robi sie coraz wiekszy badziew - profile PVC ze sciankami 2 mm - usztywnienia z blachy grubosci 0,5 mm [taka puszka na sardynki ma blache grubsza - oszczedza sie na zespoleniach usztywnien z profilami PVC - no i sam profil jest coraz bardziej szeroki - dziala jak bimetal - jak bylu 30 lat temu okna PVC poltrocal ze scianami 3,5 mm i blacha 2 mm to nic sie nie dzialo - to na tyle - mozna zadawac pytania - choc znam okna PVC pogiete jak banany - ostzregam ze jak wam zaproponuja prostowanie tych ram to gonic zlymi psami - na to nie ma lekarstwa
    To jak mam nie godzić się na prostowanie to w takim razie mam to tak zostawić? Skłaniam się jednak do złożenia reklamacji. Nie po to wydałem kilkanaście tysięcy na okna i nie wiem pewności że są szczelne.
    Jak prawidłowo powinni to naprawić.
    Ostatnio edytowane przez faltra ; 14-03-2019 o 18:36

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przepraszam
    Czy czytałeś to co tu było napisane że zrozumieniem ?
    Zamknij skrzydło. Zamknij klamkę. Przyloz late i powiedz jaki masz banan
    I oczywiście nikt Ci nie broni reklamować
    Reklamuj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    faltra - reklamowac mozna ale cie beda zbywac i ignorowac - masz najgorszy z najgorszych typow drzwi - dwuskrzydlowe - ktore zawsze sie gna - taka ich paskudna natura - jak jest slupek staly to jakos to sie jeszcze trzyma - a Ty masz drzwi ze slupkiem ruchomym ktorego nic na dole i na gorze nie trzyma - a znajac zdolnosci naszych producentow to zapewne masz tam stal nie grubsza jak 1,5 mm - wez suwmiarke [dokladna miarke] i pomierz na calym obwodzie skrzydel ile nmasz te szczeline co siedzi w niej uszczelka - powinno byc 3 mm - moze masz niepospinane okucia lub okuc za malo - zrob fotki i je tu wrzuc na forum - popatrzymy - najwiecej wiatrem "pisdzi" przy zawiasach i pod slupkiem ruchomym.

  16. #16

    Domyślnie

    Ok, zrobię jak piszecie. W sobotę lub w niedzielę jak będę na budowie to pomierzę ponownie i zrobię zdjęcia które tu wrzucę.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Witam,
    W lipcu zamontowano mi okna PCV, 3 szybowe. Ostatnio zauważyłem że największe okna wypaczyły się, ich środkowy słupek przyjął kształt banana.
    Okna są wypaczone w pionie, w połowie wysokości o około od 3 do 4 mm w stosunku do ich górnej i dolnej krawędzi.

    Wymiary okien:
    .
    Możesz sprecyzować które okna z tego rysunku mają problem? Wszystkie, czy tylko te największe pierwsze z lewej...przesuwne ?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czytam wątek z zainteresowaniem bo w moim przypadku wieje przy jednym balkonie dosyć znacznie i faktycznie jak raczyłeś wspomnieć mam okno blakonowe dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Swego czasu dosyć mocno na FM polecane. Uległem temu trędowi, za taki a nie inny wybór obraczam samego siebie bo to ja dokonałem wyboru. Teść, który jest stolarzem twierdzi, że jedno ze skrzydeł wygieło się z biegiem lat jak banan. Okna z górnej półki profil niemieckiej marki. Balkon po stronie zachodniej budynku montowane w systemie MOWO. Da się coś z tym zrobić, okna mają około 5 lat?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Faltra - okna w miare nowe [nie zauwazylem]. Zakladam sie z Toba ze producent nie przekazal Ci tzw Deklaracji Właściwości Uzytkowych. A musi bo taki ma obowiazek wynikajacy z Prawa Budowlanego. Sprawdz przez wujka Google co to jest - sie wszystkiego dowiesz. Ten producent musi ci okazac dwie rozne deklaracje - jedna na dwuskrzydlowe drzwi balkonowe ze skrzydlami otwieranymi - druga na te przesuwane. jak Ci nie da to masz wtedy inne metody postepowania. Choc jest slabo bo sie tych praktycznie nie da wyprostowac. Podaj mi jaki to jest rodzaj okien - VEKA, Brugmann, Schuco ?. Jeden z tych rodzajow jest obarczony genetycznym bledem konstrukcyjnym.

    Tomasz . Co do tych drzwi piecioletnich to sie nic nie da zrobic. taka jest natura okien z PVC. A wszystko z powodu pazernosci producentow. Cienki wiotki profil PVC usztywnienia z blachy 1mm, slabe okucia. Do tego dramatyczny montaz.

    Faltra - moze masz fotki z montazu - czasami tam jest brzyczyna tych bananow
    Ostatnio edytowane przez pchelek ; 15-03-2019 o 07:28

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pchelek nie generaalizuj gdyz dobrze wiesz że podstawowy błąd to zły sposób mierzenia wartości tego banana
    Z praktyki wiadomo że jeśli skrzydło nawet z banem się zamyka i po zamknięciu szczelina jest równa (+-1mm) to powodem nieszczelności może być za słaby docisk, źle pozycjonowanie skrzydła w ościeżnicy
    Pomijam już fakt że pewne kształty z założenia sprawiają kłopoty ze szczelnościa i powstawaniem bananów - te wogole bez wzmocnienia (kola, łuki, polluki) i tam szczelność to problem z założenia - mówimy oczywiście o PVC
    Nawet gdy dasz wzmocnienie jakie powinno być to może i powstaje banan właśnie w wyniku podgrzewania zewnętrznej powierzchni profila przez słońce. Dawniej...W trzykomorowkach zjawisko wogole nie znane - wielkość komory na wzmocnienie pozostała bez zmian ale profil z 60 mm urósł do 80 a nawet 90 ( 90 to wogole porażka i nic dziwnego że niektórzy producenci wogole się z nich wycofali)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony