dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał faltra Zobacz post
    Byłem dzisiaj na budowie porobić pomiary. Pomiary były robione zawsze od zewnętrznej strony i przy zamkniętych oknach. Robione suwmiarką nieelektroniczną, jutro będę miał elektroniczną i powtórzę pomiary.
    Jeśli chodzi o okna to: profil sześcio-komorowy o szerokości 82 mm, Salamander bluEvolution 82.

    Drzwi przesuwne pomiary:


    Drzwi z ruchomym słupkiem pomiary:


    Drzwi ze zwykłym słupkiem, które mają taki sam wymiar jak z ruchomym słupkiem, mają podobne krzywizny jak z ruchomym słupkiem.

    Same szyby też się wykrzywiły. Nie zauważyłem szpar przy uszczelkach ale nie jestem w stanie stwierdzić czy okna są szczelne ponieważ jestem w trakcie budowy.

    Zdjęć z montażu nie mam. Montaż był na taśmy paroszczelne więc nie widać rozstawu wkrętów.

    Zdjęcia pokazujące szpary, ciężko to odpowiednio pokazać:






    Drzwi przesuwne:



    Drzwi z ruchomym słupkiem:









    Jak potrzeba to mogę jutro zrobić ich więcej.
    Może to złudzenie ale tak jakby zaczep od strony zawiasów albo wogole nie lapal albo lapal tylko minimalnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42

    Domyślnie

    Udało mnie się w końcu zdobyć precyzyjną suwmiarkę elektroniczną. Poniżej podaje pomiary:

    Okno tarasowe:



    Okna balkonowe z ruchomym słupkiem:





    Wypaczone są dodatkowo 2 okna balkonowe bez ruchomego słupka, wymiar ten sam co z ruchomym słupkiem.

    Ciężko się okna zamyka. PSK mają dodatkowo mechanizm system AIR COM, czyli zoptymalizowane domykanie i otwieranie drzwi, ale przez wypaczenie nie działa to jak powinno.
    Czy takie krzywizny są jednak w normie. Czy mogę domagać się wyprostowana ich? Czy dać sobie z tym spokój i domagać się tylko regulacji tych okien.

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ale sprecyzuj co to za wymiary
    Co dokładnie mierzyles?
    I czy przy podanych wymiarach kreska wskazuje dokładnie miejsce pomiaru?
    Jeśli jest to Różnic A w szczelinie miedzy skrzydłem a rama wygląda to na źle wyregulowane dociski na zaczepach w tych miejscach
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 26-03-2019 o 22:53
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ale sprecyzuj co to za wymiary
    Co dokładnie mierzyles?
    I czy przy podanych wymiarach kreska wskazuje dokładnie miejsce pomiaru?
    Jeśli jest to Różnic A w szczelinie miedzy skrzydłem a rama wygląda to na źle wyregulowane dociski na zaczepach w tych miejscach
    Okna nie są proste, tylko teraz są skrzywione na kształt banana. Maksymalne wychylenie jest zawsze na środku ościeżnicy i skrzydła okna. Wymiary które podałem to maksymalne wymiary szczeliny jaka powstaje jeśli do skrzydła okna lub ościeżnicy dołożę poziomicę (kładziona do zewnętrznej części okna).

  5. #45

    Domyślnie

    Jeżeli takie jest odkształcenie całej długości danego elementu (czyli piony mierzone na 2-metrowej lub dłuższej poziomicy ) to w realiach dzisiejszych gównianych profili traktuj je jako brak odkształcenia.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Śpij spokojnie to żaden banan chyba nie widziałeś bananów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #47

    Domyślnie

    Tak z ciekawości pytanie do tych co są w branży okien czy na wygięcie okien plastikowych nie ma wpływu ich kolor (czyli im ciemniejsze tym większe ryzyko wygięcia) lub ewentualnie miejsce w którym się znajdują czyli najbardziej od strony południowej (ekspozycja na słońce)?
    Ostatnio edytowane przez olo75 ; 31-03-2019 o 15:14

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ciemniejsze bardziej się nagrzewa i zjawisko hmmm.... takie jak w przypadku bimetalu może być silniejsze ale jeśli prawidłowo wykonane i mieszczące się w gabarytach określanych przez systemodawce będzie działać
    I taka mała uwaga- często banan ktory jest w południe znika wieczorem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #49

    Domyślnie

    Gdyby to działało jak w bimetalu to banan byłby odwrotny, zewnętrzna strona nagrzana przez słońce by się wydłużała.
    Jak najbardziej ma wpływ kolor ( im ciemniejszy tym gorzej bo się bardziej nagrzewa) i strona, najczęściej problem jest z oknami od południa lub południowego zachodu. Dlaczego tak się dzieje? Skurcz termiczny, PCV przegrzane powyżej pewnej temperatury kurczy się przez co zewnętrzna ścianka się skraca i jest banan do środka. Jest to zjawisko trwałe, późniejsze grzanie czy chłodzenie nie zmienia go. Wygięcie zmniejsza zastosowanie dobrego wzmocnienia i tu kłania się producent okien i jego podejście do cięcia kosztów.

  10. #50

    Domyślnie

    witajcie, i mnie dopadło to o czym pisane jest w tym wątku. 3 okna o wymiarach 220x180
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	459818
    I problem jak opisywany tu, czyli odkształcenie części rozwiernej, która oprócz zawiasów na górze i na dole posiada dodatkowo dwa dociski, niestety one nic nie pomagają i okna się wypaczyły, robi się banan do wewnątrz pomieszczenia. Drugie skrzydło któro w koło ma bolce zamykające dociska się do ramy normalnie bez powstawania szpary. Nie rozumiem zupełnie tego patentu z dociskami zamiast bolców które dociskają skrzydło w koło ramy tak samo jak w przypadku skrzydła rozwierno-uchylnego. Z tego co wyczytałem nic nie mogę z tym zrobić, a okna mam niecały rok są na gwarancji, ma przyjechać pan obejrzeć co się dzieje i bedą reklamowane. Tylko powiedzcie mi co mozna z tym poradzić, bo co z tego ze zareklamuje jak zamontują drugie takie same i zaraz znowu się skrzywią?

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    Nie rozumiem zupełnie tego patentu z dociskami zamiast bolców które dociskają skrzydło w koło ramy tak samo jak w przypadku skrzydła rozwierno-uchylnego.
    Sprawa jest bardzo prosta. To jest znacznie tańsze rozwiązanie niż ukuwanie pełną obwiedniówką. Ale na etapie wyboru oferty przeważnie klient patrzy na cenę i nie wnika dlaczego oferta firmy X jest tańsza od Y. Przecież to "takie same okna".

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    witajcie, i mnie dopadło to o czym pisane jest w tym wątku. 3 okna o wymiarach 220x180
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	459818
    I problem jak opisywany tu, czyli odkształcenie części rozwiernej, która oprócz zawiasów na górze i na dole posiada dodatkowo dwa dociski, niestety one nic nie pomagają i okna się wypaczyły, robi się banan do wewnątrz pomieszczenia. Drugie skrzydło któro w koło ma bolce zamykające dociska się do ramy normalnie bez powstawania szpary. Nie rozumiem zupełnie tego patentu z dociskami zamiast bolców które dociskają skrzydło w koło ramy tak samo jak w przypadku skrzydła rozwierno-uchylnego. Z tego co wyczytałem nic nie mogę z tym zrobić, a okna mam niecały rok są na gwarancji, ma przyjechać pan obejrzeć co się dzieje i bedą reklamowane. Tylko powiedzcie mi co mozna z tym poradzić, bo co z tego ze zareklamuje jak zamontują drugie takie same i zaraz znowu się skrzywią?
    Pytanie zasadnicze: czy okna spełniaja deklarowane właściwości np. na szczelność powietrza czy wody?
    Inaczej mówiąc: czy wieje wiatr lub wcieka woda do wnętrza? Jest jakaś "szpara" czy nie? Jeżeli odpowiedzi są twierdzące to jest powód do reklamacji.
    Jeżeli nie, to reklamacja najpewniej zostanie odrzucona, bowiem okna spełniają swoje zadanie, a jednocześnie nie ma normy na wypaczenie skrzydeł okiennych,

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    witajcie, i mnie dopadło to o czym pisane jest w tym wątku. 3 okna o wymiarach 220x180
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	459818
    I problem jak opisywany tu, czyli odkształcenie części rozwiernej, która oprócz zawiasów na górze i na dole posiada dodatkowo dwa dociski, niestety one nic nie pomagają i okna się wypaczyły, robi się banan do wewnątrz pomieszczenia. Drugie skrzydło któro w koło ma bolce zamykające dociska się do ramy normalnie bez powstawania szpary. Nie rozumiem zupełnie tego patentu z dociskami zamiast bolców które dociskają skrzydło w koło ramy tak samo jak w przypadku skrzydła rozwierno-uchylnego. Z tego co wyczytałem nic nie mogę z tym zrobić, a okna mam niecały rok są na gwarancji, ma przyjechać pan obejrzeć co się dzieje i bedą reklamowane. Tylko powiedzcie mi co mozna z tym poradzić, bo co z tego ze zareklamuje jak zamontują drugie takie same i zaraz znowu się skrzywią?
    Tam są okucia ukryte Designo? Jeśli tak, to problem był tu opisywany. Docisk regulowany (niby bardziej zaawansowany) się w nich nie sprawdza.
    Dlatego jeden ze znanych mi dostawców skrzydło R (bierne) okuwa zestawem RU. Jest droższy od średniorynkowych producentów.

    Reasumując - tak. Jeśli jest taka potrzeba to da się to poprawić. Pewnie serwis poczaruje, powypiera szybę (może wcześniej sprzedawca poradzi sobie trochę regulacją). Może wymienią okucie, może będą prostować skrzydło grzałką. Może zmienią dociski na zwykłe, nieregulowane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tam są okucia ukryte Designo? Jeśli tak, to problem był tu opisywany. Docisk regulowany (niby bardziej zaawansowany) się w nich nie sprawdza.
    Dlatego jeden ze znanych mi dostawców skrzydło R (bierne) okuwa zestawem RU. Jest droższy od średniorynkowych producentów.

    Reasumując - tak. Jeśli jest taka potrzeba to da się to poprawić. Pewnie serwis poczaruje, powypiera szybę (może wcześniej sprzedawca poradzi sobie trochę regulacją). Może wymienią okucie, może będą prostować skrzydło grzałką. Może zmienią dociski na zwykłe, nieregulowane.
    no właśnie czekam aż przyjedzie na oględziny

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Pytanie zasadnicze: czy okna spełniaja deklarowane właściwości np. na szczelność powietrza czy wody?
    Inaczej mówiąc: czy wieje wiatr lub wcieka woda do wnętrza? Jest jakaś "szpara" czy nie? Jeżeli odpowiedzi są twierdzące to jest powód do reklamacji.
    Jeżeli nie, to reklamacja najpewniej zostanie odrzucona, bowiem okna spełniają swoje zadanie, a jednocześnie nie ma normy na wypaczenie skrzydeł okiennych,
    jest szpara przez którą wieje, wiec na pewno nie spełnia, będę meczył ich do końca aż sprawę rozwiążą. Ja sie skłaniam ku wymianie okuć to jedyne rozwiązanie na "lata"

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Sprawa jest bardzo prosta. To jest znacznie tańsze rozwiązanie niż ukuwanie pełną obwiedniówką. Ale na etapie wyboru oferty przeważnie klient patrzy na cenę i nie wnika dlaczego oferta firmy X jest tańsza od Y. Przecież to "takie same okna".
    z tego co widziałem w wielu oknach tak jest, i tu nie było akurat wybierania po cenie, czy tańsze czy droższe, bo uwierz kolego że okna były akurat z tych droższych właśnie po to, aby nie mieć poźniej takich problemów a i tak są...
    Ostatnio edytowane przez mickry ; 27-06-2022 o 06:42

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony