dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 188 z 188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    X_ray

Kod pocztowy
    58-160

Domyślnie

Hejka, mam pytanko. W piątek założyli mi wreszcie licznik i mogłem załączyć sprzęt . W taki dzień jak wczoraj i dzisiaj (jest słoneczne południe ) instalacja ciągnie mi max 4500W (czyli 80 parę procent) oczywiście waha się to ale raczej w dół niż w górę i pytanie brzmi czy nie powinno być więcej skoro mam zamontowane 5.89KW? Czy po prostu żeby ciągnęła więcej trzeba czekać do wiosny?Chciałbym wiedzieć czy wszystko działa jak należy . Wczoraj naciągnęło mi 23KWh to chyba nie jest najgorzej ?

Domyślnie

Cytat Napisał X_ray Zobacz post
    Hejka, mam pytanko. W piątek założyli mi wreszcie licznik i mogłem załączyć sprzęt . W taki dzień jak wczoraj i dzisiaj (jest słoneczne południe ) instalacja ciągnie mi max 4500W (czyli 80 parę procent) oczywiście waha się to ale raczej w dół niż w górę i pytanie brzmi czy nie powinno być więcej skoro mam zamontowane 5.89KW? Czy po prostu żeby ciągnęła więcej trzeba czekać do wiosny?Chciałbym wiedzieć czy wszystko działa jak należy . Wczoraj naciągnęło mi 23KWh to chyba nie jest najgorzej ?
    20% strata na ciepło paneli jest normalna.

Domyślnie

Słońce już nie takie jak w czerwcu czy lipcu.
    Nie podajesz także pochylenia paneli i azymutu.

Rocznica 4 czerwca 1989 r - 30 lat Wolności
    Dlaczego wykształceni i inteligentni wierzą w pseudonaukowe bzdury i teorie spiskowe ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ... człowiek racjonalny, rozsądny, inteligentny jest w stanie z przekonaniem gadać albo nawet robić kompletne bzdury ...
    dr hab. Andrzej Dragan

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    X_ray

Kod pocztowy
    58-160

Domyślnie

17 paneli na południe, 2(czyli 620W) na wschód , kąt nachylenia 35st. Zdaje sobie sprawę że już prawie jesień i nie będzie rewelacji, ale myślałem że w południe jak słońce wali to będzie zasysać ze 5000W, a że jesień to po prostu krócej będzie świecić. Zawsze jest jakaś obawa czy wszystko działa jak należy.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Józeffo

Kod pocztowy
    25-004

Domyślnie

Wszystko w najlepszym porządku, ale "owoc" tej inwestycji zaczniesz dopiero zbierać od maja/czerwca

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    X_ray

Kod pocztowy
    58-160

Domyślnie

Dzięki serdecznie za info

Domyślnie

17 paneli na południe, 2(czyli 620W) na wschód , kąt nachylenia 35st. Zdaje sobie sprawę że już prawie jesień i nie będzie rewelacji, ale myślałem że w południe jak słońce wali to będzie zasysać ze 5000W, a że jesień to po prostu krócej będzie świecić. Zawsze jest jakaś obawa czy wszystko działa jak należy.
    Czy te dwa skierowane na wschód są w tym samym stringu co te 17 skierowane na południe?
    Masz jakieś optimizery?
    Bo jeśli one są w jednym stringu i bez optimizerów to te dwa będą Ci zmniejszać wydajność jak slońce będzie na południe i zachód.
    Ostatnio edytowane przez stos ; 15-09-2019 o 16:12

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    X_ray

Kod pocztowy
    58-160

Domyślnie

Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czy te dwa skierowane na wschód są w tym samym stringu co te 17 skierowane na południe?
    Masz jakieś optimizery?
    Bo jeśli one są w jednym stringu i bez optimizerów to te dwa będą Ci zmniejszać wydajność jak slońce będzie na południe i zachód.
    Mam 3 optymalizatory - 2 ponieważ mam komin wentylacyjny który chwilowo rzuca cień + 1 jakiś inny który odpowiada właśnie za te panele skierowane na wschód

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia