dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z ustawieniem kotła c.o. w zestawie Junkers Cerapur ZSB 22-3C z Bosch CR100

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Farcoran

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    2

    Domyślnie Problem z ustawieniem kotła c.o. w zestawie Junkers Cerapur ZSB 22-3C z Bosch CR100

    Witam,

    Jestem tu nowy, postaram się opisać mój problem. Otóż, po kupnie mieszkania nie mogę ustawić dobrze parametrów ogrzewania aby uzyskać optymalny komfort cieplny w mieszkaniu. Czytałem wiele podobnych postów na tym i podobnych forach internetowych. Próbowałem ustawień sugerowanych przez różnych użytkowników metodą prób i błędów. Przeczytałem insturkcję od deski do deski i dalej nie mogę dojść do ładu. Dlatego kolejnym krokiem jest założenie posta przeze mnie.

    Parametry mieszkania :
    Metraż : 65m2
    Liczba pokoi : 3 :
    - Sypialnia 1 - 10m2 (1 pętla+grzejnik na tym samym obiegu) panele
    - Sypialnia 2 - 12m2 (2 pętle) panele
    - Łazienka - 9m2 (1 pętla) gres
    - Salon z aneksem kuchennym 23m2 (2 pętle) gres
    - Hol z garderobą - 11m2 (2 pętla) gres
    Ogrzewanie : podłogowe w całym mieszkaniu, bez stref martwych. Włącznie z garderobą, prysznicem i całą kuchnią.
    Piec c.o. - Junkers Cerapur ZSB 22-3C
    Regulator : zamontowany w holu (gdzie jest zazwyczaj najcieplej) Bosch CR100
    Dodatkowy grzejnik w łazience (drabinka) oraz w sypialni 1 (120 kermi jedynka)
    Okna od północno-zachodniej strony i południowo-wschodniej.
    Nawiewniki w oknach balkonowych w salonie, sypialni 1 i 2.

    Ustawienie na regulatorze:
    Program AUTO
    Ogrzewanie 21.5 st.C (14-22) Obniżenie 20.0 st.C (22-13)
    Wpływ temperatury pomieszczenia - 1 K
    Typ ogrzewania : podłogowe
    T proj: 45 st.C
    T max: 48 st.C
    C.W.U:
    Cyrkulacja - WYŁ
    Tryb Auto jak ogrzewanie
    Dezynfekcja - WYŁ

    Szafa sterownicza ogrzewania podłogowego (zdjęcie wrzucę popołudniu)
    2 belki : zasilanie i powrót. RTL-e Hertza na powrocie ustawione następująco:
    Łazienka - 5
    Sypialnia 1 - 5
    Sypialnia - 3
    Hol - 2
    Kuchnia - 2
    Salon - 2
    Brak dodatkowej pompy i sprzęgła w szafie, brak rotametrów. Odpowietrznik na belce zasilającej otwarty.

    Opis problemu:
    Ustawiona temperatura na regulatorze w trybie grzania 21.5C. Temperatura zostaje osiągnięta, ale podłoga w całym mieszkaniu jest zimna. Temp wody ogrzewania na piecu pokazuje 24C. Po wyłączeniu pieca temperatura utrzymuje się na poziomie 21.5C, piec nie grzeje jest w trybie ECO.
    Problem jest taki że marzną strasznie nogi od podłogi. Jeżeli regulatorem przejdę w tryb MANUAL i ustawie mu zadaną temperaturę np: 26 stopni, piec startuje, ale maksymalnie dogrzeje do 23C. Podłoga jest delikatnie lekko letnia, ale w sypialni gdzie jest dodatkowy grzejnik jest 18/19 stopni, strasznie zimno. Problem z tym pokojem zaczął się po zamontowaniu grzejnika, ponieważ podłoga nie grzeje a grzejnik jest letni i maksymalnie osiągnie w pokoju 19stopni kiedy w pozostałych pokojach jest 21.5C-22C więc piec się wyłączy. Myślałem że problem rozwiąże ustawieniem wpływu temperatury wewnętrznej na 1K.

    Czy problem może leżeć w zapowietrzeniu układu, czy ten model pieca nie powinien sam się odpowietrzyć w razie czego.
    Bardzo bym chciał osiągnąć komfort cieplny polegający na tmy aby temp pomieszczeń była wyrównana w każdym pokoju, oraz aby podłoga nie była zimna. Rozumiem że z definicji ogrzewanie podłogowe nie powinno osiągać temperatury aby podłoga była ciepła bo to oznacza że to przegrzanie podłogi niedobre dla zdrowia. Wystarczyłoby aby podłoga była letnia i przede wszystkim w sypiani było te 21-22 stopnie a nie 4 stopnie mniej niż w pozostałych pomieszczeniach.

    Już nie mam koncepcji. Proszę o rady.
    Z góry dziękuje

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jak wrzucisz zdjęcia rozdzielaczy i kotłowni wtedy ewentualna pomoc będzie możliwa .

    Odnośnie odczucia ciepłej podłogi to jeżeli temperatury zadane pomieszczenia z regulatorem są osiągane to jej ciepło jest uzależnione w dużym stopniu od izolacji domu czyli ocieplenia.
    Drugi element od którego zależy ciepło to temperatura zewnętrzna.
    Trzeci element to ustawienia samego kotła.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony