dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Domyślnie

Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Do tej pory jedyne dostosowanie z Tauronem, po zakupie samochodu elektrycznego to przejście na taryfę G-12 W. Powinno to mi się opłacić, przy systematycznym , nocnym ładowaniu 90 KW.
    Ale , po założeniu paneli elektrowoltaicznych, przy ładowaniu "własnego" prądu bądź zwrotu 80% z Taurona nie będę miał kosztów ładowania samochodu, bo przecież sam go wcześniej wyprodukowałem. Pytanie jest więc: czy mogę rozliczać jako koszty produkcji prądu? Ale jako branża bezvatowska. Jak to zrobić?
    Czy udało mi się trochę przybliżyć problem? Miłego,
    Rozumiem, że chodzi Ci o DG? Proponuję zasięgnąć języka w swoim biurze rachunkowym - za to m.in. pobierają wynagrodzenie.
    Natomiast wg mojej wiedzy nie ma takiej możliwości, żeby korzystając z prywatnej instalacji PV odliczać koszty "tankowania" prądu (brak faktury za zużyty prąd => brak możliwości odliczeń). Przy czym nawet jeśli nie masz instalacji PV, w zależności od inwencji US może zdarzyć się, że będziesz musiał w jakiś sposób udowodnić, że pobrany prąd zasilił EV, a nie np. prywatną lodówkę. Chyba, że jest to DG pełną gębą i cały lokal jest na potrzeby DG, wraz z licznikiem.
    Jakimś wyjściem jest założenie PV na firmę, w tym przypadku obejdziesz problem, gdyż sama instalacja będzie amortyzowana w kosztach.

Tak czy owak, zadaj pytanie swojej księgowej.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 5,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 4500 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp podłogówki w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Domyślnie

Z tego co się orientowałem to korzystniej G11, ale G12w oczywiście też można. Każdą taryfę z grupy G czyli taryf domowych możesz mieć przy PV

Domyślnie

Cytat Napisał Radomir78 Zobacz post
    Z tego co się orientowałem to korzystniej G11, ale G12w oczywiście też można. Każdą taryfę z grupy G czyli taryf domowych możesz mieć przy PV
    Tak przy G11 szybciej się PV "zwróci".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".
    "Olej, wyluzuj no i ignor" by finlandia
    "Zgłoś swoją kandydaturę na moderatora, to podniesiesz swoje ego i się dowartościujesz" - propozycja do moderatora greengaz. Olałem, luzik ja nie potrzebuję.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

A dlaczego korzystniej g-11 od g-12w ? U jakiego OSD?
    Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18, 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nieogrzewany z osobnym wejściem. od 2019 roku Instalacja PV - 4KW Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

Domyślnie

Każdą taryfę z grupy G czyli taryf domowych możesz mieć przy PV
    Nie, nie możesz mieć G12as. I nie możesz zmienić sprzedawcy prądu mając PV.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia