dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 21
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 417
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    To może podaj dokładną cenę tej G11. Po co więcej gadzin tańszej taryfy skoro PV pokrywa w całości droższą. Produkujesz na droższej a odliczają Ci z tańszej.
    nie bierzesz pod uwagę faktu, że ktoś nie ma tego pokrycia i jeszcze dużo ciągnie z sieci....liczyłem to wiele razy i zawsze wychodzi tam samo (u mnie!)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W 2019 tania w G12w była TAŃSZA od tej w G12 o 0,0188 zł/kWh
    W 2020 tania w G12w była droższa od tej w g12 o 0,0579 zł/kWh

    W 2019 droga w G12w była droższa od tej w G12 o 0,0749 zł/kWh
    W 2020 droga w G12w była droższa od tej w G12 o 0,0078 zł/kWh

    Więc droga strefa przestała robić znaczącą różnicę - bo i ilość kWh mniejsza, i różnica w cenie symboliczna, za to drastyczna zmiana nastąpiła w taniej strefie. Zresztą - jak masz faktury z G12w, to przelicz sobie po cenach z G12 przerzucając nawet z 10% zużycia z taniej do drogiej.

    Edyta. Ceny z Gliwic.
    ta, szczególnie tutaj
    https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/...erwisantem-24h
    G12 się nie umywa w porównaniu do G12w (Gliwice)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #303
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @JTKirk,
    Czy ten prąd EKO ci się "spina" finansowo.
    Niby 10% taniej sprzedaż ale już dystrybucja drożej (dzien) i taniej (noc).
    I abonament 17,50 zamiast 0.
    Teraz inne ceny, więc pewności nie mam, ale jak liczyłem rok temu to te 10% w EKO okazało się chłytem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie bierzesz pod uwagę faktu, że ktoś nie ma tego pokrycia i jeszcze dużo ciągnie z sieci....liczyłem to wiele razy i zawsze wychodzi tam samo (u mnie!)
    Chyba lepiej jest mieć pokrycie w taryfie droższej a w G12 jest o 2/7 więcej . Jak już płacić to za tańszą ale nie kosztem mniejszej produkcji w droższej.
    1. Jak jest małe pokrycie PV to G12w
    2. Jak jest duże pokrycie PV to G12
    3 Jak jest całkowite pokrycie PV to G11
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    @JTKirk,
    Czy ten prąd EKO ci się "spina" finansowo.
    Niby 10% taniej sprzedaż ale już dystrybucja drożej (dzien) i taniej (noc).
    I abonament 17,50 zamiast 0.
    Teraz inne ceny, więc pewności nie mam, ale jak liczyłem rok temu to te 10% w EKO okazało się chłytem.
    jak sprawdzałem wszystkie dostępne taryfy przed przedłużeniem umowy, to była to najlepsza taryfa dla mojego konkretnego przypadku.
    abonament to sprawa drugorzędna, przy dużym zużyciu.

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Chyba lepiej jest mieć pokrycie w taryfie droższej a w G12 jest o 2/7 więcej . Jak już płacić to za tańszą ale nie kosztem mniejszej produkcji w droższej.
    1. Jak jest małe pokrycie PV to G12w
    2. Jak jest duże pokrycie PV to G12
    3 Jak jest całkowite pokrycie PV to G11
    ale jak nie masz pokrycia i więcej zużywasz niż produkujesz, to chyba lepiej brać w T1 i T2 niż w G11 prawda? dla pracy ciągłej G11 wychodzi lekko 20% drożej niż G12w.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #306
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    jak sprawdzałem wszystkie dostępne taryfy przed przedłużeniem umowy, to była to najlepsza taryfa dla mojego konkretnego przypadku.
    abonament to sprawa drugorzędna, przy dużym zużyciu.
    Jasne, ze każdy liczy swój przypadek
    Napisłem, zeby zwrócić na to uwagę (do wszystkich czytających) jakie bywają pułapki, bo bardzo mnie zaskoczył mój wynik jak to policzyłem.
    Co do abonamentu to 17,50zł/mies miało (u mnie przy 7000 kWh/rok) pierwszorzędne znaczenie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    jak sprawdzałem wszystkie dostępne taryfy przed przedłużeniem umowy, to była to najlepsza taryfa dla mojego konkretnego przypadku.
    abonament to sprawa drugorzędna, przy dużym zużyciu.



    ale jak nie masz pokrycia i więcej zużywasz niż produkujesz, to chyba lepiej brać w T1 i T2 niż w G11 prawda? dla pracy ciągłej G11 wychodzi lekko 20% drożej niż G12w.
    G 11 tylko i wyłącznie przy całkowitym pokryciu w innym przypadku nigdy się nie może opłacać chyba, że któryś zakład energetyczny G11 ma tańszą od tańszej w G12 (G12w).
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dlaczego tylko 10% przerzucasz z taniej do drogiej. Drogiej przybywa 28 godzin tygodniowo (na 168h).
    Urządzenia pracujące 24/7 to u mnie jakieś 200W - x 28h to przerzucenie do drogiej strefy 300kWh. To jakieś 3% mojego zużycia w taniej strefie. Do tego dojdzie trochę kawki, herbaty, gotowania, trochę pracy elektronarzędzi - może drugie tyle. Trzecie tyle dokładam na zapas.

    W czasie drogich godzin (niezależnie od tego, ile ich na dobę jest) nie grzeję, nie piorę, nie suszę. Więc i zużycie nie wzrośnie proporcjonalnie do czasu. 10% to z ogromnym zapasem jest.

    Nawet, jak ktoś puszcza ogrzewanie samopas, to w dzień zużywa ono znacznie mniej kWh niż w nocy, bo są znacznie większe zyski słoneczne i bytowe.

    klik
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-02-2021 o 11:45

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czasie drogich godzin (niezależnie od tego, ile ich na dobę jest) nie grzeję, nie piorę, nie suszę. Więc i zużycie nie wzrośnie proporcjonalnie do czasu. 10% to z ogromnym zapasem jest.]
    To tylko dowodzi, ze trzeba wszystko liczyć pod siebie.
    Ja zarówno ogrzewanie jak i wszelkie czynności bytowe robię w oderwaniu od stref.
    Mam G12W tylko dlatego, ze "zachowując się jak przy G11" wychodzi dużo taniej niż G11.

    Dla mnie nadal G12W wygrywa z G12.
    Wpisy w tym wątku potwierdzają, że opłacalnośc (g12w względem g12) nie przynależą nielicznym (o ile komukolwiek)

    Wniosek jest tylko jeden - liczyć dokładnie pod siebie i nie wydawać uogólnionych twierdzeń
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post

    Wniosek jest tylko jeden - liczyć dokładnie pod siebie i nie wydawać uogólnionych twierdzeń
    wężykiem, wężykiem...
    coraz bardziej popularne jest w przypadku posiadania fotowoltaiki - posiadanie choćby małej koparki kryptowalut, żeby nie oddawać nadmiaru produkcji do sieci tylko jak najwięcej konsumować. Oczywiście, temat może i kontrowersyjny, ale są takie zastosowania.
    Nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą - bo zawsze znajdzie się wyjątek który ma inaczej .
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  11. #311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wrozansk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Radziuszki
    Kod pocztowy
    16-500
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cześć,

    Przeczytałem cały ten wątek i mam lekki mętlik w głowie. Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć.
    Do rozpatrzenia są dwa przypadki:
    - ja
    - teściowie

    Jeśli o nas chodzi, to zamontowana instalacja powinna pokryć roczne zapotrzebowanie + dodatkowe 20%. Mamy G12w i do tej pory udawało nam się w miarę dobrze gospodarować tym (zużycie 25% / 75%) Ale jak rozumiem, w moim przypadku nie ma znaczenia jaką mam taryfę?

    Teraz teściowie. Tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Prowadzą oni gospodarstwo rolne z krowami mlecznymi. Dlatego o ile "domowe" zużycie mogą zbilansować, tak są urządzenia prądożerne, które muszą chodzić albo non-stop (np. chłodziarka do mleka) lub w drogiej taryfie (dojarka, młyn do zboża). Dodatkowo teść lubi pomajstrować przy tokarce i raczej nie ogranicza się godzinowo. Ich instalacja pokryje jakieś 70% zapotrzebowania na prąd. Jaka taryfa w ich wypadku będzie najbardziej optymalna? Do tej pory używali G12.

    Dzięki,
    Wojtek
    Dom w Rododendronach 6 PT
    Powierzchnia grzanych podłóg 256m2, w tym piwnica 64m2. Ogrzewana kubatura 616m3. OZC 7,8 kW. Ogrzewanie: Pompa ciepłą G-W. 100% podłogówki, WM z odzyskiem ciepła i wilgoci.

  12. #312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cangi80 Zobacz post
    Chyba lepiej jest mieć pokrycie w taryfie droższej a w G12 jest o 2/7 więcej . Jak już płacić to za tańszą ale nie kosztem mniejszej produkcji w droższej.
    1. Jak jest małe pokrycie PV to G12w
    2. Jak jest duże pokrycie PV to G12
    3 Jak jest całkowite pokrycie PV to G11
    To powinno być dużymi literami i na czerwono. Pozwolisz, że wstawię do siebie do dziennika.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #313

    Domyślnie

    A co mi to przeszkadza jak mam 100% pokrycia to i tak wolę mieć G12 lub lepiej G12W bo przy grzaniu PC zawsze mam alternatywę przy awarii PV że dom mogę grzać w taniej A tylko dogrzewać w drogiej. Co za różnica jak i tak mnie rozliczą na ZERO a alternatywę mam. Choć zaczął się 6 rok z PV i awarii Zero Byle tak dalej
    A śmieszne przeliczenia mnie nie przekonują Liczy się sumaryczny wynik końcowy ktory u mnie za Bytowy +CO+CWU wynosi 0 zeta +opłaty stałe.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    czy już ci się zwróciła inwestycja?
    Skleroza czy co? Już to opisywałem
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja się ostatnio zastanawiam nad zmianą g12w na g12. Umnie brak okienka dziennego w g12w
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jaki operator?
    enea ale zato tania od 21 leci w g12w
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Okienko jest raczej u wszystkich , zdarza się ze licznik jest źle skonfigurowany, u kolegi Forumowicza np nie było dni świątecznych zakodowanych w II ale po zgłoszeniu mu to naprawiono.
    Niema g12w
    Tania jest w wekendy, swieta
    i 21-6

    g12
    22-6
    i dwie godziny do wyboru w wyznaczonych widełkach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #318

    Domyślnie

    W Enei nie ma okienka w g12w.
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

  19. #319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie wiedziałem a to niesprawiedliwe
    czyja wiem ta ten start od 21 dużo daje
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Niema g12w
    Tania jest w wekendy, swieta
    i 21-6

    g12
    22-6
    i dwie godziny do wyboru w wyznaczonych widełkach
    To zależy jak na to patrzeć - mi by taka taryfa by nawet bardziej pasowała, bo w okienku dziennym zwykle mam pokrycie z produkcji PV
    musiałbym to przeliczyć, ale mogłoby się okazać, że lepiej wychodzi z tanim prądem od 21...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 16 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony