dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 21
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 417
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    O...-to jakie są te opłaty ?
    Opłata abonamentowa ceny za mc .Tabele z 2018 pierwsze wpadły mi w łapy .
    Rozliczenie 1mc =4,72
    2mc =2,36
    6mc 0,79
    12mc 0,39
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #222

    Domyślnie

    Witam,
    od miesiąca mam FV 10kW w celu grzania domu prądem. Dom w trakcie wykańczania nie ma jeszcze ogrzewania. Ogrzewanie planowane bufor 1000l z grzałkami, 100% podłogówka. Zapotrzebowanie na ciepło CO i CWU to max. 12kW. Tauron z automatu dał mi taryfę G11. Zastanawiam się nad zmianą na G12w nie wiem co w moim przypadku będzie lepsze ? Liczę na to ze FV pokryje jakies 70% zapotrzebowania. Co radzicie ?

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Witam,
    od miesiąca mam FV 10kW w celu grzania domu prądem. Dom w trakcie wykańczania nie ma jeszcze ogrzewania. Ogrzewanie planowane bufor 1000l z grzałkami, 100% podłogówka. Zapotrzebowanie na ciepło CO i CWU to max. 12kW. Tauron z automatu dał mi taryfę G11. Zastanawiam się nad zmianą na G12w nie wiem co w moim przypadku będzie lepsze ? Liczę na to ze FV pokryje jakies 70% zapotrzebowania. Co radzicie ?
    A po co ten bufor? Co on ma na celu. Od listopada do lutego produkcja z PV jest bardzo mała i nie nagrzejesz bufora, a w lecie nie ma takiej potzreby bufory miały sens jak nie było pv teraz to całkowicie bez sensu/

  4. #224

    Domyślnie

    Tak myślałem że podłogówka zakumuluje dużo ciepła i wystarczy grzanie przepływowo np. Kospelem, ale mam kominek z płaszczem wodnym bufor ma służyć za sprzęgło.

  5. #225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Tak myślałem że podłogówka zakumuluje dużo ciepła i wystarczy grzanie przepływowo np. Kospelem, ale mam kominek z płaszczem wodnym bufor ma służyć za sprzęgło.
    no akurat kominki wychodzą z mody u mnie już uchwalono zakazy więc ładowanie się w takie frankensztajny to marnowanie pieniedzy.

  6. #226

    Domyślnie

    Kominek nowy zgodny z ekoprojektem i wszystkimi nowymi normami. Poza tym dom jest na małej wiosce szybko zakazy tam nie dotrą.
    Ok wracając do tematu. Jeśli grzałbym przepływowo bez bufora, nie wliczam kominka bo to nie jest główne źródło ciepła,
    to jak taryfa dla mnie jest najlepsza? Mógłbym odpalać piec elektryczny w G12w od 22-6 nagrzać podłogę i dogrzewać w popołudniowej taryfie.
    Ale czy to ma sens pchać się w g12w przy FV i moim małym zapotrzebowaniu na ciepło ?

  7. #227

    Domyślnie

    wszystko fajnie...tylko, że znam coraz więcej ludzi u których kominek to najdroższy mebel w domu i do tego najrzadziej używany....u ciebie jeszcze do tego dojdzie bufor
    Jak masz możliwość, to jeszcze przemyśl ten temat...I nie chodzi mi o zakazy, tylko wyobrażenia co poniektórych odnośnie faktu, jak to pięknie jest palić w kominku...życie to bardzo szybko weryfikuje...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wszystko fajnie...tylko, że znam coraz więcej ludzi u których kominek to najdroższy mebel w domu i do tego najrzadziej używany....u ciebie jeszcze do tego dojdzie bufor
    Jak masz możliwość, to jeszcze przemyśl ten temat...I nie chodzi mi o zakazy, tylko wyobrażenia co poniektórych odnośnie faktu, jak to pięknie jest palić w kominku...życie to bardzo szybko weryfikuje...
    Kominek to tak ale powietrzny lub akumulacyjny a najlepiej to koza . i parę swoich drzewka i palenie rekreacyjne. Anie kotłowanie nonstop
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wszystko fajnie...tylko, że znam coraz więcej ludzi u których kominek to najdroższy mebel w domu i do tego najrzadziej używany....u ciebie jeszcze do tego dojdzie bufor
    Jak masz możliwość, to jeszcze przemyśl ten temat...I nie chodzi mi o zakazy, tylko wyobrażenia co poniektórych odnośnie faktu, jak to pięknie jest palić w kominku...życie to bardzo szybko weryfikuje...
    Ja ma kominek. Super sprawa. Jak przejdę na PC to będę go podpinał pod bufor, który mam. Obecne częste palenie rekreacyjne, a potem dodatkowe źródło ciepełka. Badyle swoje do palenia.

    @wierzba1234 rób kominek i G12W. U mnie też niby wiocha, ale kuźwa już jakiś deweloper kupił ziemię i szeregówkę będzie budował. Podobno kilka ma powstać. Na szczęście daleko ode mnie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #230

    Domyślnie

    Nie chce się spierać czy kominek jest dobry czy nie. Miałem u rodziców paliłem często u siebie też zakładam i też będę palił.
    Znajomi mają kupę kasy i wolą mieszkać w bloku bo nie lubią zieleni. Dziwią się dlaczego ja buduję dom. Każdy ma inne upodobania, ale nie o to chodzi w pytaniu.
    Ok załóżmy że mam G12w. Produkcja z FV jest największa latem w dzień. Ja odbieram nadprodukcję w zimie nocami bo w nocy ładuję bufor. Jak Tauron to rozlicza ?
    Na infolinii dowiedziałem się że "w g11 będzie tanioa w g12w też będzie tanio"

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Nie chce się spierać czy kominek jest dobry czy nie. Miałem u rodziców paliłem często u siebie też zakładam i też będę palił.
    Znajomi mają kupę kasy i wolą mieszkać w bloku bo nie lubią zieleni. Dziwią się dlaczego ja buduję dom. Każdy ma inne upodobania, ale nie o to chodzi w pytaniu.
    Ok załóżmy że mam G12w. Produkcja z FV jest największa latem w dzień. Ja odbieram nadprodukcję w zimie nocami bo w nocy ładuję bufor. Jak Tauron to rozlicza ?
    Na infolinii dowiedziałem się że "w g11 będzie tanioa w g12w też będzie tanio"
    Fajnie z tym kominkiem. Tutaj są prawie sami anty-kominkowcy. Taka moda na FM. Do tego dużo frustratów i leczą kompleksy.

    Jak nie masz 100% pokrycia z PV to bierz G12W. Zawsze wyjdzie taniej.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał wierzba1234 Zobacz post
    Kominek nowy zgodny z ekoprojektem i wszystkimi nowymi normami. Poza tym dom jest na małej wiosce szybko zakazy tam nie dotrą.
    Ok wracając do tematu. Jeśli grzałbym przepływowo bez bufora, nie wliczam kominka bo to nie jest główne źródło ciepła,
    to jak taryfa dla mnie jest najlepsza? Mógłbym odpalać piec elektryczny w G12w od 22-6 nagrzać podłogę i dogrzewać w popołudniowej taryfie.
    Ale czy to ma sens pchać się w g12w przy FV i moim małym zapotrzebowaniu na ciepło ?
    Wielkość wioski nie ma znaczenia , jeden z zakazów obejmuje teren województwa mazowieckiego, a trochę tych wiosek małych tutaj jest

    Taryfa g12 ma sens i z pv i bez pv mam ją już ponad 10 lat

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Wielkość wioski nie ma znaczenia , jeden z zakazów obejmuje teren województwa mazowieckiego, a trochę tych wiosek małych tutaj jest
    U was to gorzej niż w Krakowie, no ale to ze "stolycy" idzie przykład.
    Jak masz jedno źródło ciepła, którym jest kominek to zakaz nie obowiązuje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    U mnie podstawowe było ogrzewanie elektryczne, teraz klima+elektryczne

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    @wierzba1234

    Wybierz G12 lub G12W. Zawsze są jakieś oszczędności nawet w Tauronie, który rozlicza proporcją zużycia odnotowanego przez licznik. Jak będziesz musiał dokupić energii to przemyśl rozliczenie co miesiąc. Parę złotych większe opłaty stałe, ale mniej "zarobią" na proporcji.

    Do tego co oferują jako dobre dla klienta panienki z infolinii należy podchodzić z pewną rezerwą, bo mówią to co im narzuca szefostwo firmy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  16. #236

    Domyślnie

    Witam, myślę nad założeniem PV z wykorzystaniem G12W. Operator Energa. Myślałem nad instalacją która pokryje moje zapotrzebowanie w T1, za taryfę T2 bym normalnie płacił. Za 2019 rok mam zużycie T1- 1666kwh, natomiast T2- 4837kwh. Czy zakładając instalacje PV mocy 2 kWh uzyskał bym oczekiwany efekt?

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Witam, myślę nad założeniem PV z wykorzystaniem G12W. Operator Energa. Myślałem nad instalacją która pokryje moje zapotrzebowanie w T1, za taryfę T2 bym normalnie płacił. Za 2019 rok mam zużycie T1- 1666kwh, natomiast T2- 4837kwh. Czy zakładając instalacje PV mocy 2 kWh uzyskał bym oczekiwany efekt?
    Raczej nie mam bardzo podobnie do Ciebie zużycie 2 MWh w I strefie, 5 MWh w II strefie Ogrzewając konwektorami non-stop struktura zużycia wyszła 32/68 (I/II) produkcja wychodzi odwrotnie, mam 3,91 kwp myslę że musiałbys mieś 3 kwp

  18. #238

    Domyślnie

    Gawel a jak wygląda rozliczenie energii? Czy jest ono automatyczne uwzględniane przy kolejnych fakturach? Zakładając że mamy niedobór w T1 oraz w T2 to która taryfa jest jako pierwsza uzupełniania z wirtualnego magazynu ZE? Wiadomo że część energii T1 jest zabezpieczana z bieżącego użycia w dzień z paneli PV.

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał oletomada Zobacz post
    Gawel a jak wygląda rozliczenie energii? Czy jest ono automatyczne uwzględniane przy kolejnych fakturach? Zakładając że mamy niedobór w T1 oraz w T2 to która taryfa jest jako pierwsza uzupełniania z wirtualnego magazynu ZE? Wiadomo że część energii T1 jest zabezpieczana z bieżącego użycia w dzień z paneli PV.
    No nie tylko w taryfie G12w masz okienko dzienne 2h i weekendy oraz święta państwowe. W PGE jest bilansowanie międzystrefowe czyli jeżeli cała I strefa zostanie odliczona i coś jeszcze w magazynie zostanie to zostaje odliczone z II strefy i odwrotnie gdyby się tak jakimś cudem zdarzyło.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No nie tylko w taryfie G12w masz okienko dzienne 2h i weekendy oraz święta państwowe. W PGE jest bilansowanie międzystrefowe czyli jeżeli cała I strefa zostanie odliczona i coś jeszcze w magazynie zostanie to zostaje odliczone z II strefy i odwrotnie gdyby się tak jakimś cudem zdarzyło.
    Czyli nadmiar energii jest również podzielony na uzysk w T1 oraz uzysk w T2. Wiadomo że więcej będzie uzysku w T1. Jak dobrze rozumiem uzysk z T1 będzie najpierw odliczany na pokrycie kWh w T1 a dopiero później na pokrycie kWh w T2 tak?

Strona 12 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony