dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 417
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Mam pytanie.Parę dni temu wymienili mi licznik na nowy w związku ze zmianą taryfy na G12w.W tym miesiącu mają mi założyć panele. Czy po instalacji wymienią mi znowu na nowy licznik .
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Mam pytanie.Parę dni temu wymienili mi licznik na nowy w związku ze zmianą taryfy na G12w.W tym miesiącu mają mi założyć panele. Czy po instalacji wymienią mi znowu na nowy licznik .
    To zależy. Ale znając życie pewnie tak. Ja w tym roku miałem 3 razy zmieniany licznik
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  3. #43

    Domyślnie

    Za dużo naliczał produkcji z PV czy za mało zużycia energii na dom?
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Mam pytanie.Parę dni temu wymienili mi licznik na nowy w związku ze zmianą taryfy na G12w.W tym miesiącu mają mi założyć panele. Czy po instalacji wymienią mi znowu na nowy licznik .
    Tak

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slak Zobacz post
    Za dużo naliczał produkcji z PV czy za mało zużycia energii na dom?
    Nie. Na początku roku bo się skończyła homologacja, po założeniu PV na dwukierunkowy, a niedawno na wersję z LTE.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Jednak się okazało że wymiana licznika nie była związana ze zmianą taryfy, tylko z tym że wykonawca instalacji wcześniej wystąpił o wymianę licznika. Czy spotkał się ktoś z sytuacją że najpierw wymieniają licznik a potem montują panele?
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam mam pytanie - chodzi o ilość produkowanej energii mam instalację 9,9kw i od ok początku listopada najwięcej udało się wyprodukować 14KWh , dziś np 10kwh chociaż był bardzo słoneczny dzień. Pytanie jest takie ile razy ( oczywiście mniej więcej i teoretycznie ) może być wyprodukowane latem bo jak na razie wychodzi, że zaoszczędzam ok 65zł. za miesiąc .

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał ASANAK Zobacz post
    Witam mam pytanie - chodzi o ilość produkowanej energii mam instalację 9,9kw i od ok początku listopada najwięcej udało się wyprodukować 14KWh , dziś np 10kwh chociaż był bardzo słoneczny dzień. Pytanie jest takie ile razy ( oczywiście mniej więcej i teoretycznie ) może być wyprodukowane latem bo jak na razie wychodzi, że zaoszczędzam ok 65zł. za miesiąc .
    Napisz coś więcej o swojej i instalacji i jej usytuowaniu, bo faktycznie uzyski nie powalają . Ja dziś miałem piękny dzień i uzysk 5,05 kWh ale ja mam 4 kWp

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Moje 6kWp zrobiło dziś 12,37kWh , rocznie robi 5,6 MWh i o czym to świadczy.


    Cytat Napisał ASANAK
    chodzi o ilość produkowanej energii mam instalację 9,9kw
    nie bój żaby zrobi co do niej należy , czyli 10MWh +/- 0,5

    A gdzie widziałeś tę wartość produkcji ? Inwerter , czy licznik ZE ?
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 05-12-2019 o 17:52
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Moje 6kWp zrobiło dziś 12,37kWh , rocznie robi 5,6 MWh i o czym to świadczy.
    Że masz dzisiaj najdłuższego, a wczoraj miałeś najkrótszego ?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #51

    Domyślnie

    Odpowiadając na pytania instalację mam z 3 stron domu wsch, płd, zach. nie jest zbyt dobrze ale niestety taki kształt dachu, mam tzw optymalizatory co jednak zwiększa efektywność instalacji, produkcję widzę tylko w aplikacji. Nie pisałem, że " mi mało" tylko jakie mniej więcej są proporcje? Czytałęm gdzieś, że do 5-6 razy tyle jest latem ( oczywiście to zależy jaka pogoda, ale średnio ) i o to właśnie pytałem.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał ASANAK Zobacz post
    Witam mam pytanie - chodzi o ilość produkowanej energii mam instalację 9,9kw i od ok początku listopada najwięcej udało się wyprodukować 14KWh , dziś np 10kwh chociaż był bardzo słoneczny dzień. Pytanie jest takie ile razy ( oczywiście mniej więcej i teoretycznie ) może być wyprodukowane latem bo jak na razie wychodzi, że zaoszczędzam ok 65zł. za miesiąc .

    Załącznik 437812 tu masz przykładowa tabelkę z uzyskami w ciągu roku jako poglądową.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wartości w poszczególnych miesiącach w różnych regionach kraju moga się różnić

    https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=11060#/pv0


    https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=100309#/pv0
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #54

    Domyślnie

    Chciałbym się dołączyć; już taryfę G12W mam, ale jak to się ma do doładowywania samochodu elektrycznego. Przecież tego w odzysku 80% nie ma jak rozliczyć, nawet jak jest osobny podlicznik.
    Czy jest wyjście ze ślepej uliczki jest możliwe? Miłego,
    Ciągle w poprawkach

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Chciałbym się dołączyć; już taryfę G12W mam, ale jak to się ma do doładowywania samochodu elektrycznego. Przecież tego w odzysku 80% nie ma jak rozliczyć, nawet jak jest osobny podlicznik.
    Czy jest wyjście ze ślepej uliczki jest możliwe? Miłego,
    nie rozumiem

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Chciałbym się dołączyć; już taryfę G12W mam, ale jak to się ma do doładowywania samochodu elektrycznego. Przecież tego w odzysku 80% nie ma jak rozliczyć, nawet jak jest osobny podlicznik.
    Czy jest wyjście ze ślepej uliczki jest możliwe? Miłego,
    Rany boskie. A dałbyś radę to jeszcze raz napisać, tylko bez takich skrótów myślowych. Bo póki co, odopwiedzi na Twoje pytania brzmią następująco: ładowanie EV nie jest uzależnione od taryfy, choć oczywiście ładując w nocy w taryfie g12w będzie to mniej kosztowało. Co chcesz rozliczać w odzysku 80%? Generalnie zasada jest taka, że jak jest ślepa uliczka, to zawracasz, albo wycofujesz się. Chyba nie o takie odpowiedzi chodziło?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Załącznik 437812 tu masz przykładowa tabelkę z uzyskami w ciągu roku jako poglądową.
    Dzięki o to mi chodziło

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wartości w poszczególnych miesiącach w różnych regionach kraju moga się różnić

    https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=11060#/pv0


    https://pvmonitor.pl/i_user.php?idinst=100309#/pv0
    Dzięki o to mi chodziło

  19. #59

    Domyślnie Postaram się jaśniej.

    Do tej pory jedyne dostosowanie z Tauronem, po zakupie samochodu elektrycznego to przejście na taryfę G-12 W. Powinno to mi się opłacić, przy systematycznym , nocnym ładowaniu 90 KW.
    Ale , po założeniu paneli elektrowoltaicznych, przy ładowaniu "własnego" prądu bądź zwrotu 80% z Taurona nie będę miał kosztów ładowania samochodu, bo przecież sam go wcześniej wyprodukowałem. Pytanie jest więc: czy mogę rozliczać jako koszty produkcji prądu? Ale jako branża bezvatowska. Jak to zrobić?
    Czy udało mi się trochę przybliżyć problem? Miłego,
    Ciągle w poprawkach

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Do tej pory jedyne dostosowanie z Tauronem, po zakupie samochodu elektrycznego to przejście na taryfę G-12 W. Powinno to mi się opłacić, przy systematycznym , nocnym ładowaniu 90 KW.
    Ale , po założeniu paneli elektrowoltaicznych, przy ładowaniu "własnego" prądu bądź zwrotu 80% z Taurona nie będę miał kosztów ładowania samochodu, bo przecież sam go wcześniej wyprodukowałem. Pytanie jest więc: czy mogę rozliczać jako koszty produkcji prądu? Ale jako branża bezvatowska. Jak to zrobić?
    Czy udało mi się trochę przybliżyć problem? Miłego,
    Słabo Ci wychodzi rozjaśnianie... O jakich rozliczeniach piszesz? Mając taryfę G rozliczasz się tylko "w naturze", VAT nie ma znaczenia/zastosowania.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 09-12-2019 o 20:22
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony