dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Nowe rekuperatory Thessla Green AirPack

    Tak jak w temacie w kwietniu 2019 roku wchodzą nowe rekuperatory od Thessla.
    Wiem ponieważ byłem na rozmowie z instalatorem tych rekuperatorów i oświadczył że w kwietniu wychodzą nowe Thessle.
    Nawet miał już katalog jak wygląda ale nie mógł mi pokazać ponieważ jeszcze nie ma go w sprzedaży i pewnie taka jest polityka Thessla że instalatorzy są powiadomieni o nowościach ale nie mogą pokazywać ani oferować nowych modeli dopóki nie będzie ich w sprzedaży.
    Tyle wiem.

  2. #2

    Domyślnie

    Nowe centrale będą miały wymienniki Paul , będą sporo lżejsze oraz lepiej zaizolowane termicznie (do -15C) . Na razie będą dostępne tylko wersje z wyprowadzeniami horyzontalnymi , wertykalne dopiero na przełomie roku.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Również otrzymałem ofertę na rekuperatory Thessla. Ceny w zakresie 16.500 - 17.500 netto
    Oferta obejmuje projekt, urządzenie, system kanałów z izolacją, montaż i uruchomienie. Jednocześnie znajomi namawiają mnie na urządzenie Zehnder (tu cena netto ok. 20.000 wraz z powyższymi elementami). Co polecacie wybrać - a może coś innego, innej firmy?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil Rutkowski

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-056
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Również otrzymałem ofertę na rekuperatory Thessla. Ceny w zakresie 16.500 - 17.500 netto
    Oferta obejmuje projekt, urządzenie, system kanałów z izolacją, montaż i uruchomienie. Jednocześnie znajomi namawiają mnie na urządzenie Zehnder (tu cena netto ok. 20.000 wraz z powyższymi elementami). Co polecacie wybrać - a może coś innego, innej firmy?
    Moim zdaniem Zehnder lub AerisNext (produkowany przez Zehnder'a) są dużo lepszymi urządzeniami niż Thessla. Świadczyć może o tym fakt, że Thessla ma prawie o połowę mniejszą powierzchnię wymiennika ciepła niż Zehnder czy AerisNext. Thessla deklaruje ten sam poziom odzysku ciepła co konkurenci, natomiast rodzi się pytanie czy to prawda, a jeśli tak, to kosztem czego jest to uzyskane przy jak już wspomniałem dużo mniejszej powierzchni wymiennika ciepła. Poza tym, z tego co się orientuję Thessla generuje większe zużycie energii elektrycznej oraz hałas niż konkurencja. Warto przeanalizować karty techniczne urządzeń.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy wiadomo co się zmieniło w edycji na 2019?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyszyla Zobacz post
    Czy wiadomo co się zmieniło w edycji na 2019?
    Inna obudowa. Praca do -15 st.C. Filtry dodatkowe.
    Nawilżacz powietrza do połączenia z jednostką.
    W sprzedaży z tego co słyszałem to dopiero za 2-3 miesiące.
    Ale szczegółów wymiennika, pracy, sterownika to nie znam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TG01.jpg
Wyświetleń:	921
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	428962

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TG02.jpg
Wyświetleń:	526
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	428963
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7

    Domyślnie

    Może ktoś posiada już więcej informacji? W cenniku widnieje informacja "do 8 września 2019 r. obowiązują ceny przedsprzedażowe, realizacja zamówień nastąpi po 9 września 2019r" dotyczące AirPack4 (serii 4). Także praktycznie za chwilę wysyłka, a na głównej stronie brak jakichkolwiek informacji o tej nowej jednostce.

  8. #8

    Domyślnie

    Mamy może już użytkowników ???
    Proszę o opinie.

  9. #9

    Domyślnie

    Wątpię, bo dopiero dochodzą zamówienie z końca sierpnia.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dziś odpaliłem kolejną sztukę. Bardzo cichy, lżejszy od poprzednika = łatwiejszy w montażu. Inny sposób wymiany filtrów ( wg mnie klapy ciężko wychodzą, dobrze jakby były magnesowe...)
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.
    Co z tymi rekuperatorami że nawet na stronie producenta ich niema a na aledrogo w sprzedaży?
    To chyba lekko mówiac niepowarzna ta firma thessla.
    Czy znacie jeszcze jakies rekuperatory w okolicach 7tys ktore moga pracowac na nieogrzewanym strychu?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Witam.
    Co z tymi rekuperatorami że nawet na stronie producenta ich niema a na aledrogo w sprzedaży?
    To chyba lekko mówiac niepowarzna ta firma thessla.
    Czy znacie jeszcze jakies rekuperatory w okolicach 7tys ktore moga pracowac na nieogrzewanym strychu?
    U mnie już wisi od paru dni airpack 4 500h. Z tą szczelnoscia obudowy to przesadzili bo nie idzie otworzyć dekli

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    graucho

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    U mnie już wisi od paru dni airpack 4 500h. Z tą szczelnością obudowy to przesadzili bo nie idzie otworzyć dekli
    W cenniku thessli na stronie już są. U dystrybutorów niby też. Jakieś wrażenia użytkowników poza ciasnymi deklami??

    W cenniku to AP4 są jakieś kable grzejne. Domniemuje że to do odmrażania odpływu skroplin...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał graucho Zobacz post
    W cenniku thessli na stronie już są. U dystrybutorów niby też. Jakieś wrażenia użytkowników poza ciasnymi deklami??

    W cenniku to AP4 są jakieś kable grzejne. Domniemuje że to do odmrażania odpływu skroplin...
    No u mnie nic nie trzeba odmrażać bo Rekuperator w kotłowni wisi. Jakie mogą być wrażenia... Działa sobie, jak zamieszkam to więcej będę mógł powiedzieć. Generalnie to nie jest głośny jakoś specjalnie ale nie mam odniesienia do innych. Sprawność póki co trochę ponad 70% wychodzi ale nie patrzę na to za bardzo bo mam skrzynkę rozprężną na strychu nieogrzewanym i jeszcze jej nie zaizolowałem więc na bank wychładza. Poza tym póki co trzymam temperaturę 16 stopni na budynku.

  15. #15

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników Airpacka 4 (albo i pozostałych).
    Otóż na niskich nastawach tak do 30% mam wydaje mi się bardzo niezadowalający wynik odzysku ciepła. Różnice na poziomie 4st pomiędzy wywiewem i nawiewem przy dodatniej temperaturze na zewnątrz. Strach myśleć co będzie na minusie :/
    Sytuacja poprawia się znacząco tak od ok 50%. Wtedy różnica jest na poziomie 1-2st.
    Czy taka sytuacja jest normalna? Wydawało mi się że im mniej powietrza tłoczę tym lepiej dla sprawności a u mnie jest odwrotnie...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	438461   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	438462  
    Ostatnio edytowane przez juki1920 ; 24-12-2019 o 10:03

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Co masz taka niską temperature wywiewu?

  17. #17

    Domyślnie

    Reku stoi w piwnicy więc zakładam trochę straty ciepła mam po drodze zanim powietrze z pomieszczeń trafi do niego. Chociaż mam wszystko myślę dobrze ocieplone, nawet kanały 75 które leżą na strychu nieogrzewanym dostały swoją otulinę 2cm...
    Temp wywiewu wzrasta znacząco przy zwiększeniu przepływu ale chodzi o to że przepływu nie chcę podnosić bo i tak mam tylko 40% wilgotności a jeszcze mrozów nie było...
    Kolejne foto ze sprawności mojego reku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	438688

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jaką temperaturę masz w domu?

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał juki1920 Zobacz post
    Reku stoi w piwnicy więc zakładam trochę straty ciepła mam po drodze zanim powietrze z pomieszczeń trafi do niego. Chociaż mam wszystko myślę dobrze ocieplone, nawet kanały 75 które leżą na strychu nieogrzewanym dostały swoją otulinę 2cm...
    Jeśli na tym strychu jest zimno, to jak dla mnie te 2cm otuliny to stanowczo za mało.
    Takie coś kiedyś znalazłem :
    http://www.wentylacja.org.pl/upload/...cja_do_kor.pdf
    2.8 - tabelka
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 30-12-2019 o 08:49

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki, może faktycznie trochę obłożę jeszcze kanały wełną, zawsze to dodatkowy stopień, może dwa
    W domu mam 22-23st.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony