dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Domyślnie Nowe rekuperatory Thessla Green AirPack

Tak jak w temacie w kwietniu 2019 roku wchodzą nowe rekuperatory od Thessla.
    Wiem ponieważ byłem na rozmowie z instalatorem tych rekuperatorów i oświadczył że w kwietniu wychodzą nowe Thessle.
    Nawet miał już katalog jak wygląda ale nie mógł mi pokazać ponieważ jeszcze nie ma go w sprzedaży i pewnie taka jest polityka Thessla że instalatorzy są powiadomieni o nowościach ale nie mogą pokazywać ani oferować nowych modeli dopóki nie będzie ich w sprzedaży.
    Tyle wiem.

Domyślnie

Nowe centrale będą miały wymienniki Paul , będą sporo lżejsze oraz lepiej zaizolowane termicznie (do -15C) . Na razie będą dostępne tylko wersje z wyprowadzeniami horyzontalnymi , wertykalne dopiero na przełomie roku.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

Domyślnie

Również otrzymałem ofertę na rekuperatory Thessla. Ceny w zakresie 16.500 - 17.500 netto
    Oferta obejmuje projekt, urządzenie, system kanałów z izolacją, montaż i uruchomienie. Jednocześnie znajomi namawiają mnie na urządzenie Zehnder (tu cena netto ok. 20.000 wraz z powyższymi elementami). Co polecacie wybrać - a może coś innego, innej firmy?

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil Rutkowski

Kod pocztowy
    81-056

Domyślnie

Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Również otrzymałem ofertę na rekuperatory Thessla. Ceny w zakresie 16.500 - 17.500 netto
    Oferta obejmuje projekt, urządzenie, system kanałów z izolacją, montaż i uruchomienie. Jednocześnie znajomi namawiają mnie na urządzenie Zehnder (tu cena netto ok. 20.000 wraz z powyższymi elementami). Co polecacie wybrać - a może coś innego, innej firmy?
    Moim zdaniem Zehnder lub AerisNext (produkowany przez Zehnder'a) są dużo lepszymi urządzeniami niż Thessla. Świadczyć może o tym fakt, że Thessla ma prawie o połowę mniejszą powierzchnię wymiennika ciepła niż Zehnder czy AerisNext. Thessla deklaruje ten sam poziom odzysku ciepła co konkurenci, natomiast rodzi się pytanie czy to prawda, a jeśli tak, to kosztem czego jest to uzyskane przy jak już wspomniałem dużo mniejszej powierzchni wymiennika ciepła. Poza tym, z tego co się orientuję Thessla generuje większe zużycie energii elektrycznej oraz hałas niż konkurencja. Warto przeanalizować karty techniczne urządzeń.

Domyślnie

Czy wiadomo co się zmieniło w edycji na 2019?

Domyślnie

Cytat Napisał szyszyla Zobacz post
    Czy wiadomo co się zmieniło w edycji na 2019?
    Inna obudowa. Praca do -15 st.C. Filtry dodatkowe.
    Nawilżacz powietrza do połączenia z jednostką.
    W sprzedaży z tego co słyszałem to dopiero za 2-3 miesiące.
    Ale szczegółów wymiennika, pracy, sterownika to nie znam.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TG01.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	428962

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TG02.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	428963
    Dom w trakcie, przeprowadzka w 2019

Są dwa rodzaje ludzi – ci, którzy dzielą ludzi na dwa rodzaje i ci, którzy tego nie robią.

Domyślnie

Może ktoś posiada już więcej informacji? W cenniku widnieje informacja "do 8 września 2019 r. obowiązują ceny przedsprzedażowe, realizacja zamówień nastąpi po 9 września 2019r" dotyczące AirPack4 (serii 4). Także praktycznie za chwilę wysyłka, a na głównej stronie brak jakichkolwiek informacji o tej nowej jednostce.

Domyślnie

Mamy może już użytkowników ???
    Proszę o opinie.

Domyślnie

Wątpię, bo dopiero dochodzą zamówienie z końca sierpnia.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

Domyślnie

dziś odpaliłem kolejną sztukę. Bardzo cichy, lżejszy od poprzednika = łatwiejszy w montażu. Inny sposób wymiany filtrów ( wg mnie klapy ciężko wychodzą, dobrze jakby były magnesowe...)
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

Domyślnie

Witam.
    Co z tymi rekuperatorami że nawet na stronie producenta ich niema a na aledrogo w sprzedaży?
    To chyba lekko mówiac niepowarzna ta firma thessla.
    Czy znacie jeszcze jakies rekuperatory w okolicach 7tys ktore moga pracowac na nieogrzewanym strychu?

ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

Domyślnie

Cytat Napisał codix Zobacz post
    Witam.
    Co z tymi rekuperatorami że nawet na stronie producenta ich niema a na aledrogo w sprzedaży?
    To chyba lekko mówiac niepowarzna ta firma thessla.
    Czy znacie jeszcze jakies rekuperatory w okolicach 7tys ktore moga pracowac na nieogrzewanym strychu?
    U mnie już wisi od paru dni airpack 4 500h. Z tą szczelnoscia obudowy to przesadzili bo nie idzie otworzyć dekli

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia