dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie Biały nalot szybie od kominka

    Dzień dobry. Posiadam kominek Lucy 12 slim od kratki.pl . Kominek od momentu montażu używałem kilka razy, stał nie używany 2-3 miesiące. Wczoraj żona go czyściła dedykowanym środkiem. Na szybie zostały białe plamy, jakby zmatowienia. Czy ktoś spotkał się z takim czymś? Jak to usunąć? Czy może jest to wada fabryczna?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190316-WA0009.jpg
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	428130
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20190316-WA0005.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	428131
    Ostatnio edytowane przez mercii85 ; 17-03-2019 o 08:15

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Nikt nie miał takiej sytuacji z szybą?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ot "dedykowane" środki Spróbuj zwilżonym ręcznikiem papierowym, dotkinij delikatnie takim popiołu z drewna i przetrzyj szybę.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    A przed czyszczeniem nie było tego nalotu czy go może nienawidziłeś, wygląda jak przegrzana szyba.

  5. #5

    Domyślnie

    Wymień szybę na nową i nie myj.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mercii85

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Ot "dedykowane" środki Spróbuj zwilżonym ręcznikiem papierowym, dotkinij delikatnie takim popiołu z drewna i przetrzyj szybę.
    Spróbuję. Wydaje mi się jednak że to nie pomoże. Nie czuć na szybie brudu w tym miejscu.
    A przed czyszczeniem nie było tego nalotu czy go może nienawidziłeś, wygląda jak przegrzana szyba.
    Przecz czyszczeniem ten nalot też był. Zaciekawił mnie temat przegrzanej szyby. Mój kominek jest bardzo płytki. Zdarzało się podczas tych nielicznych paleń że drewno przesunęło się blisko szyby. Czy takie przegrzanie oznacza nieodwracalne zniszczenie szyby? Czy może jednak jest to po prostu wada mojego egzemplarza?
    Wymień szybę na nową i nie myj.
    Szybę można wymienić ale przyczynę też muszę znać aby się podobna sytuacja nie powtórzyła.

  7. #7

    Domyślnie

    Ludzie zrozumcie. Jak chcecie mieć idealnie wyglądający kominek to go nie używajcie i traktujcie jako drogi mebel do odkurzania co kilka dni. Jeśli kominka używacie to powoduje to jego niszczenie. Dlaczego ludzie myślą że traktowanie szyby kilkuset stopniami podczas spalania różnych często toksycznych zwiazków nie pozostawi żadnego śladu ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercii85 Zobacz post
    Ot "dedykowane" środki Spróbuj zwilżonym ręcznikiem papierowym, dotkinij delikatnie takim popiołu z drewna i przetrzyj szybę.
    Spróbuję. Wydaje mi się jednak że to nie pomoże. Nie czuć na szybie brudu w tym miejscu.
    A przed czyszczeniem nie było tego nalotu czy go może nienawidziłeś, wygląda jak przegrzana szyba.
    Przecz czyszczeniem ten nalot też był. Zaciekawił mnie temat przegrzanej szyby. Mój kominek jest bardzo płytki. Zdarzało się podczas tych nielicznych paleń że drewno przesunęło się blisko szyby. Czy takie przegrzanie oznacza nieodwracalne zniszczenie szyby? Czy może jednak jest to po prostu wada mojego egzemplarza?
    Wymień szybę na nową i nie myj.
    Szybę można wymienić ale przyczynę też muszę znać aby się podobna sytuacja nie powtórzyła.
    Wydaje Ci się ok pozostań przy tym albo przy radach wymień szybę. Przegrzanie szyby ot ciekawy temat , u mnie szyba traktowana naprawdę ostro (piecokominek) i po kilku latach żadnych śladów, jak ostro palisz to powinno samo się wypalić bez czyszczenia.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #9

    Domyślnie

    Czy przypadkiem żonka nie potraktowała tej szyby czymś ostrym ( taką np ; gąbeczką do mycia naczyń z szorstką stroną ) . Po tym białym nalocie widać ,że nie jest on jednolity- wygląda jakby coś "rozmazianego" w górnej części . Palę ostro w kominku i nigdy cuś takiego się u mnie nie pojawiło . Spróbuj jeśli się da zdjąć całe drzwi z szybą , połóż na płasko , spryskaj tylko to miejsce ( ale już czymś innym do czyszczenia szyb kominkowych ) i poczekaj 10 minut .Przetrzyj zwilżoną szmatką - może pomoże .Ważne aby środek czyszczący nie spływał po szybie ale trzymał się na tym nalocie . Może pomoże a na pewno nie zaszkodzi .

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adusia030

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    piaseczno
    Kod pocztowy
    05-535
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy udało się znaleźć przyczynę tego nalotu na szybie.U mnie stało się to samo.Mam wkład Lucy 15 i także nawet w tym samym miejscu pojawił się taki nalot.Szyba niby czysta,gladziutka a pod światło właśnie taka plama.Co z tym zrobić? Czy wogole da się z tym coś zrobić no i skąd to się wzięło?

  11. #11

    Domyślnie

    Przejedź palcem po szybie. jeśli w miejscu nalotu będzie "mniej gładka" czy palec nie będzie się gładko ślizgał to jest to przegrzanie szyby i tylko wymiana wchodzi w grę.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zjawisko "przegrzania" czy raczej przypalenia na biało szyby, bierze się głownie ze zbyt bliskiego kontaktu ognia / żaru z szybą. Szczególnie podatne są na to wkłady z serii slim. To taka przypadłość na życzenie klienta, który najchętniej kupowałby kominki płaskie jak TV. Coś za coś.....Dobre paleniska mają szybę oddaloną kilkanaście cm od problemu, czyli żaru....

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adusia030

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    piaseczno
    Kod pocztowy
    05-535
    Posty
    9

    Domyślnie

    Szyba jest gładziusieńka ,jak przyjadę palcem czy zwilżona gąbką to biale kropki znikaja,ale moment i znów wszystko wyłazi. Widać to tylko gdy szyba jest w slońcu,przy sztucznym swietle czy gdy promienie nie padaja na szybe jest lsniąca i przezroczysta.To tak jak smugi przy myciu okien ,człowiek myje okna mysli ze super a jak slonce wyjdzie to smugi o szok przyprawiaja tylko je mozna zczyszcic a tego nie.Czy to napewno przypalenie szyby ?Używam do czyszczenia płynu alkon,czy ten płyn może być winowajca czy raczej nie?lKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190923_163318.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	435042Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190923_163215.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	435043Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190923_163340.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	435044
    Ostatnio edytowane przez adusia030 ; 23-09-2019 o 18:11

  14. #14

    Domyślnie

    Jeśli to ta sama szyba co w Lucy u kolegi i nalot jest w tym samym miejscu to może jakaś wada w produkcji

  15. #15

    Domyślnie

    Pięć patoli wydane i szok
    Ładujcie mniej drewna i tak układajcie by płomienie szły w górę zamiast "lizać" szybę. Jak się szyba zaświni to myjcie płynem do grilla, taniej i skuteczniej.
    A jak się chce mieć czystą szybę to palcie przy otwartych drzwiczkach

  16. #16

    Domyślnie

    Witam

    Z tego co czytam to widocznie jest to wada fabryczna szyby. Mam Lucy PW 12 i szyba ma kulisty nalot na środku. U mnie to się przytrafiło jakieś 3 lata temu. Próbowałem wszystkiego, oprócz wymiany ). Moja rada to po prostu się do tego przyzwyczaić, bo w samym użytkowaniu to przecież nie przeszkadza.
    Szkoda nerwów. Pozdrawiam

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    U kumpla w tamtym roku podobny mały biały nalot z tym że polana dotykała szyby bo zleciala. Nie da rady tego idealnie doczyscic. Rada taka jak ma lśnić jak psu jaja to należy nie palić a podziwiać.

  18. #18

    Domyślnie

    Jest to z pewnością przegrzanie szyby kominkowej, które powstało z kontakcie z żarem. Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony