dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Listwa startowa do styropianu

    Potrzebuje listy startowe, cokołowe do styropianu o szerokości 5cm.

    https://www.google.com/search?q=listwa+startowa+do+styropianu&oq=listwa+s tarwtowa+&aqs=chrome.1.69i57j0l5.8026j0j7&sourceid =chrome&ie=UTF-8

    Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego producenta takich listew albo gdzie można w Warszawie lub okolicach takie kupić.

    Chodzi mi o to żeby żeby grubość tych listew nie był cieńsza od papieru dlatego produkty no name albo marketowe mnie nie interesują.
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 17-03-2019 o 20:43
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie masz izolacji ściany fundamentowej, że widzisz sens stosowania takiej listwy?

  4. #4

    Domyślnie

    To jest mostek termiczny...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Wychodzisz z ziemii xpsem , na tym jest grubsza izolacja z eps/wełny. Nie potrzebujesz listwy startowej. Potrzebujesz listwę okapnikowa plus odpowiedni klej w strefie cokołu.

  6. #6

    Domyślnie

    A propos listw startowych, czy ktoś spotkał się już z wymiarem 22cm? Czy nadal jest niedostępny?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    22 cm nie sadze zeby szybko sie pojawil. jezeli juz to linkniety przez cezarego profil listwy startowej uniwersalny.
    natomiast dalej podtrzymuje teze ze w tej chwili listwa startowa jest bez sensu.
    Kazdy ma docieplenie fundamentu (xps,aqua,hydro, eps zaciagany czyms tam) - nie dyskutujac specjalnie o zasadnosci poszczegolnych rozwian - idac dalej: powyzej zaczyna sie docieplenie fasady budynku.
    no i zasadnosc listwy startowej tu po prostu zanika.
    Okapnik Bella Plast lux-n znikajacy zupelnie pod tynkiem, a strefa cokolu zaciagnieta odpowiednim klejem (carbonit lub szlam cementowy) i w tym kleju wyciagniecie az do wlasnie jednej strony okapnika.
    i wtedy zadna listwa startowa nie jest potrzebna, cokol jest zrobiony tak jak powinien byc,
    nie wywazajmy otwartych drzwi ...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    To jak to jest, że istnieją listwy okapnikowe dla grubości styropianu 22cm, a listw startowych nie ma?
    Czy listwa okapnikowa też chroni przed niechcianymi zwierzątkami i stanowi idealnie wypoziomowaną podstawę pod pierwszy rząd termoizolacji cokołu, a wyżej także dla styropianu elewacji?
    Nawiasem mówiąc, u mnie chyba będzie tak: 15cm-piwnica, 18cm-cokół, 22cm-elewacja.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie blacha aluminiowa. Tylko po to, by spowolnić ewentualne szkodniki przegryzające się od styro z izolacji piwnicy.
    Blacha 0,5mm w rolce.
    Można dać sobie naciąć u lokalnego dostawcy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10

    Domyślnie

    NIe mam XPS na fudamentach bo to jest budynek gospodarczy.

    Listwę startowa pierwszy raz zastosowałem 7 lat na budynku mieszkalnym gdzie jest XPS na fudamentach.

    Uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie.

    7 lat temu kupowałem w firmie Metpol ponieważ profil cokołowy mieli z aluminium grubości 1mm.

    Niestety teraz nie produkują takich grubości bo wychodzi za drogo i robią tak jak wszyscy czyli o grubości 0.5mm

    W jakim kierunku zmierza ten świat? Za chwilę profil aluminiowy będzie cieńszy od papieru.


    Poszukuje teraz okapnika mocowanego na na cokole aluminiowym.. Ten który jest w ofercie Bella -plast nie za bardzo mi pasuje.

    Poszukuje taki prosty zapinany na krawędzi cokołu. Kiedyś Metpol miał takie w ofercie.

    Znacie może hurtownie w Warszawie które oferują produkty firmy Metpol?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    To jak to jest, że istnieją listwy okapnikowe dla grubości styropianu 22cm, a listw startowych nie ma?
    Czy listwa okapnikowa też chroni przed niechcianymi zwierzątkami i stanowi idealnie wypoziomowaną podstawę pod pierwszy rząd termoizolacji cokołu, a wyżej także dla styropianu elewacji?
    Nawiasem mówiąc, u mnie chyba będzie tak: 15cm-piwnica, 18cm-cokół, 22cm-elewacja.
    Czy jest styropian o grubości 22cm?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #12

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @odaro
    Firmy/sklepy z akcesoriami dachowymi i parapetowymi mają często ręczne giętarki 2m. Popytaj, może wykrępują z blachy alu. o grubości jakiej oczekujesz.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 23-03-2019 o 00:02
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Tak.
    Wrzucisz jakiś link? do 22cm styropianu.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    natomiast dalej podtrzymuje teze ze w tej chwili listwa startowa jest bez sensu.
    A mój potencjalny wykonawca w ogóle uważa, że wystarczy dać siatkę od spodu styropianu, pewnie taką jak idzie na styropian z klejem.
    Ktoś coś takiego stosuje?

    Fighter, wiem, że nie jesteś zwolennikiem listw startowych, ale gdybym się jednak uparł, to czy możesz polecić sztywną listwę 20cm, która na pewno nie ugnie się?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A mój potencjalny wykonawca w ogóle uważa, że wystarczy dać siatkę od spodu styropianu, pewnie taką jak idzie na styropian z klejem.
    Ktoś coś takiego stosuje?

    Fighter, wiem, że nie jesteś zwolennikiem listw startowych, ale gdybym się jednak uparł, to czy możesz polecić sztywną listwę 20cm, która na pewno nie ugnie się?
    Taka która ja bym zaakceptował kosztuje 100 netto za 2mb ..
    Ale wreszcie udało mi się ogarnąć te w normalnej cenie :
    https://med-bud.pl/narozniki-i-listw...0,p659,pl.html

  18. #18

    Domyślnie

    Czyli takiej listwy nie przytwierdza się do muru?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czyli takiej listwy nie przytwierdza się do muru?
    Jeżeli masz do 5cm różnicy między elewacja a cokołem - to nie.
    Jeżeli jest - trzeba stosować taka elkę dodatkowa - wtedy listwa robi się dwuczlonowa i niestety piekielnie droga - bo nie wiedzieć dlaczego ten kawałeczek elki jest tak piekielnie drogi.
    Pracuje nad tym

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Taka która ja bym zaakceptował kosztuje 100 netto za 2mb ..
    Czy ktoś kojarzy listwy startowe 20 cm z grubszej blachy niż 0,5 mm?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony