dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remonty22

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    14

    Domyślnie Czyszczenie dachu

    Siema ludzie
    Mam problem z dachem w nowo zakupionym domu
    Otóż ...Dach był robiony okolo 10 lat temu , nie przecieka nic się nie dzieje . Chodzi o estetykę dachówek (dachówka ceramiczna )dachowki są pokryte mchem i trochę brudne źle to wygląda.Powiedzcie jak można to odnowić myślałem o kupnie myjki ciśnieniowej plus jakiś detergent .Może ktoś już tak robił z was ? Jakie były tego efekty , nie chce wydawać kasy na nowe dachówki lub blachodachówke wolę te odrestaurować . Pozdrawiam dzięki za odpowiedź

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Pewnie , że się da
    https://www.youtube.com/watch?v=UpLn4mbOXCM
    a impregnaty są dostępne i to w przystępnych cenach
    https://www.budowlana-chemia.com/pl/...SABEgJRt_D_BwE
    ten np dobry - stosowałem do klinkieru
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Może komuś się przyda.
    U mnie jest problem z igłami na dachu. Silny deszcz zmywa większość do rynien i dzięki czyszczeniu rynien przystawką Gardeny nie jest źle. Problem jest z igłami w koszu dachu. Kosz jest zbyt wąski (nie chcę go chwilowo poszerzać) i igły gromadzą się w nim aż do czasu jak tam zgniją. Kupiłem swego czasu długi wysięgnik do zgarniania śniegu (ok 6m). Dorobiłem końcówkę na drukarce 3D i tak powstało narzędzie do czyszczenia dachówek i kosza dachu z igieł. Poniżej fotki pokazujące o co chodzi.


    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Masz okno blisko kosza więc łatwo z niego oczyścisz no chyba, że jest ono nad klatką schodową. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Oto rozkosze drzew blisko domu. Drzewa niech sobie rosną w lesie, na miedzach śródpolnych, w parku lub nad rzeką . Lecz nie na międzywalu czyli terenie zalewowym..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remonty22

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    Może komuś się przyda.
    U mnie jest problem z igłami na dachu. Silny deszcz zmywa większość do rynien i dzięki czyszczeniu rynien przystawką Gardeny nie jest źle. Problem jest z igłami w koszu dachu. Kosz jest zbyt wąski (nie chcę go chwilowo poszerzać) i igły gromadzą się w nim aż do czasu jak tam zgniją. Kupiłem swego czasu długi wysięgnik do zgarniania śniegu (ok 6m). Dorobiłem końcówkę na drukarce 3D i tak powstało narzędzie do czyszczenia dachówek i kosza dachu z igieł. Poniżej fotki pokazujące o co chodzi.


    No i super pomysł ja podobnie miałem z mchem na dachówce długi kij plus odcięta butelka poradzily sobie doskonale kiedyś wrzucę wam fotę tego . Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony