dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Błąd architekta a odszkodowanie

    Witam,

    Czy ktoś próbował wyegzekwować odszkodowanie za błąd architekta?

    Dziś, po wykopaniu i zazbrojeniu ławy fundamentowej przez zupełny przypadek zauważyłem, że jedna ze ścian fundamentowych jest wskutek błędu architekta przesunięta o 60 cm. Potwierdził to mój inspektor nadzoru.

    I teraz pytanie. Muszę zrobić ekstra zbrojenie, ekstra wykop i w konsekwencji pójdzie więcej betonu, bo dotychczasowego wykopu nie za bardzo da się zasypać. Czy mogę domagać się od architekta przynajmniej pokrycia kosztów dodatkowych prac i materiałów?

    Czy ktoś przez to przechodził i wie jak się do tego zabrać?
    pozdrawiam
    Fido__

  2. #2

    Domyślnie

    witam
    Sprawę spróbuj załatwić polubownie. Na 99% dogadasz się z nim. To jego interes.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    na moj gust lawa to dopiero poczatek problemow
    a co ze scianami nosnymi, a co z prawidlowym stropem?
    a co z dachem??
    a co jak zrobisz wszystko i nagle ... pierdut ... zawali sie?
    ... chyba ze zle zrozumialem twoj post.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    kazdy architekt czynnie wykonujący zawód musi byc ubezpieczony od błędów projektowych na kwotę 50 000 euro w stosunku do jednego zdarzenia
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scarab
    na moj gust lawa to dopiero poczatek problemow
    a co ze scianami nosnymi, a co z prawidlowym stropem?
    a co z dachem??
    a co jak zrobisz wszystko i nagle ... pierdut ... zawali sie?
    ... chyba ze zle zrozumialem twoj post.
    Nie zakładam pierdut, tylko raczej pomyłkę (choć przyznam - dość grubą jak na moje rozumienie tematu). Niemniej jednak będzie mnie ona kosztować jakieś ekstra koszty, których nie zamierzam ponosić. Poproszę chyba wykonawcę o wystawienie mi rachunku tylko na te dodatkowe prace + dodam koszty materiałów i uderzę do pracowni architektonicznej, która robiła mi projekt. Co śmieszniejsze, z tego projektu (za moją zgodą) powstał projekt gotowy dla muratora. Ciekawe, czy tam też jest ten błąd...
    pozdrawiam
    Fido__

  6. #6

    Domyślnie

    chyba bardziej rozumiem:
    chcesz miec tak, jak mialo byc? tak?
    jezeli tak - to masz racje.
    ja pokusilbym sie o pojscie do architekta bez rachunkow i oczekiwal jego propozycji.... moze byc bardziej korzystne. w koncu to nie bagatela; reputacja itd.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  7. #7

    Domyślnie

    No tak. Faktycznie nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Chodzi o to, że ława ze ścianą fundamentową nie przystaje do jednej ze ścian nosnej parteru bo jest wobec niej przesunięta o właśnie owe 60 cm. Cała reszta wydaje się pasować. Pomyłka jest dość zasadnicza. A odkryłem to tylko dlatego, że patrząc na wykop zdziwiłem się, że jeden z pokojów jest taki mały, a łazienka taka duża
    pozdrawiam
    Fido__

  8. #8

    Domyślnie

    powiedz mu ze jest blad, masz zrobione fundamenty i zapytaj co proponuje... ja bym tak zrobil. w przeciwienstwie do niektorych wykonawcow architekci sa 'na poziomie'.
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony