dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @wlent
    Opisałem Ci sytuację po położeniu styropianu. Przygotowanie pod podłogówkę.

    Rurki z ciepłą wodą powinieneś mieć w połowie wysokości ocieplenia podłogi. Tak jest najlepiej.
    Jak uporasz się z folią na chudziaku.
    Trzeba ciąć styropian i dosuwać do rurek, puste przestrzenie możesz uzupełnić perlitem. I na to następne warstwy styro. czytam że 5cm.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  2. #22

    Domyślnie

    Podepnę się pod Twój temat, bo też mam mnóstwo instalacji puszczonych po chudziaku (elektryka co mi wyszła na ponad 160 modułów, woda, kanaliza, grzejniki) z tą różnicą, że pod spodem dałem wcześniej grunt i papę termozgrzewalną SBS, połączoną z tą co jest pod ścianami na fundamentach.
    I teraz pytanie w tym przypadku lepiej zrobić tak jak pisał wcześniej Kolega, czyli:
    - położyć 5cm styropianu z wycięciem na wszelkie instalacje, na to folia wywinięta na ścianę i kolejne 10cm styropianu z folią pod podlogowke, czy lepiej
    - najpierw rozłożyć folię na te instalacje co już są i dopiero na to styropian jak powyżej?

    Ta folia to u mnie głównie po to by odizolować styropian od papy i żeby ewentualnie zapach gruntu nie przedostawał się do pomieszczenia (choć to akurat mało prawdopodobne skoro teraz nic nie czuję).

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    donvitobandito a tak z ciekawości po co folia na pape???? Bo z tego co piszą to dzisiejsza papa nie wchodzi w reakcje ze styropianem.

  4. #24

    Domyślnie

    Niektórzy mówią, że istnieje mała szansa, że zapach gruntu którym pomalowałem chudziaka może być wyczuwalny i dla bezpieczeństwa lepiej zabezpieczyć jeszcze folią.

    Dałem na chudzika papę termozgrzewalną SBS i tu znowu pojawiają się opinie, że jednak może ona wchodzić w reakcję że styropianem. Nie znam się na tym, ale koszt folii to praktycznie żaden w ogólnym rozrachunku budowy. A jak już coś robić to staram się dobrze, dlatego pytam o sposób jej położenia.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Tylko kto tak pisze że wchodzi w reakcje jak nawet w kartach katalogowych producentów pisze że np. do izolacji poziomej albo że jest to papa asfaltowa albo "nie zawiera azbestu ani składników smoły węglowej" Zgodzę się że stare papy mogły wchodzić. No ale każdy robi jak woli.

    Fajnie by było jakby ktoś się wypowiedział na ten temat albo przedstawił że papa weszła w reakcje z styropianem.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtf23 Zobacz post
    Tylko kto tak pisze że wchodzi w reakcje jak nawet w kartach katalogowych producentów pisze że np. do izolacji poziomej albo że jest to papa asfaltowa albo "nie zawiera azbestu ani składników smoły węglowej" Zgodzę się że stare papy mogły wchodzić. No ale każdy robi jak woli.

    Fajnie by było jakby ktoś się wypowiedział na ten temat albo przedstawił że papa weszła w reakcje z styropianem.
    Dalem pape Icopal sbs fundament na chudziaka, pomalowanego wcześniej siplast primerem . Mieszkam 6 lat i nic się nie dzieje , zero problemów.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Dalem pape Icopal sbs fundament na chudziaka, pomalowanego wcześniej siplast primerem . Mieszkam 6 lat i nic się nie dzieje , zero problemów.
    Tak jak u mnie, brak jakichkolwiek objawów czy zmian mogących świadczyć o reakcji pomiędzy tymi materiałami.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #28

    Domyślnie

    Posadzki u mnie już wylane, suma summarum też nie dałem żadnej folii pomiędzy papę i styropian. K.... ile jeszcze roboty z tą budową

  9. #29

    Domyślnie

    Dasz radę .Twardym trzeba być

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    u mnie jutro gość będzie kład styropian. Proponował również to rozwiązanie o którym piszecie - czyli 5 cm EPS, na chudziak aby wyrównać poziom z masą instalacji, a następnie folia i kolejne dwie warstwy EPS 5 i 7 cm. Na chłopski rozum, pod betonem chudziaka jest folia, ściany z porotherm są oddzielone izolacją poziomą od fundamentów. W moim przypadku, dom jest na górce.

    Czy ktoś praktycznie tak zrobił - styropian---> folia---> styropian ?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    u mnie jutro gość będzie kład styropian. Proponował również to rozwiązanie o którym piszecie - czyli 5 cm EPS, na chudziak aby wyrównać poziom z masą instalacji, a następnie folia i kolejne dwie warstwy EPS 5 i 7 cm. Na chłopski rozum, pod betonem chudziaka jest folia, ściany z porotherm są oddzielone izolacją poziomą od fundamentów. W moim przypadku, dom jest na górce.

    Czy ktoś praktycznie tak zrobił - styropian---> folia---> styropian ?
    Wg mnie rozwiązanie bezsensowne.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Wg mnie rozwiązanie bezsensowne.
    a coś więcej ? argumentacja ?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    dobra, zebrałem różne opinie i finalnie będę kładł folie na chudziak (przed wylaniem chudziaka była również folia), a następnie 5cm EPS 100, później 7cm EPS 100, później 10cm EPS 100.
    takie rozwiązanie, ze względu na potencjalną wilgoć (EPS nie jest hydrofobowy) oraz zalecenia producenta styropianu na karcie charakterystyk.

    Jedynie teraz pozostaje pytanie o grubość folii - kupiłem 0.3mm, wykonawca marudzi że będzie ciężko ją ułożyć pośród tysiąca peszli, rur itd. Problematyką pracy się nie przejmuje, bo bierze za to kasę, ale faktem aby nie pozostawił zbyt dużo pustych przestrzeni.

    Co radzicie ? ---> 0,2 czy 0,3 ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony