dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie

    Skoro lubicie się pośmiać, tak jak w przypadku dyskusji o kierunku otwierania okien, to proponuję dyskusję nt.artykułu z Prawa Budowlanego, który mnie bardzo rozbawił (Art. 51.ust.3.), cytuję :
    "W przypadku wykonywania robót budowlanych, polegających na rozbiórce obiektu lub jego części, właściwy organ w decyzji [chodzi o decyzję nakazującą wstrzymanie robót wykonywanych bez pozwolenia] może nakazać doprowadzenie obiektu do stanu poprzedniego."
    Pytania moje brzmią:
    1) jeśli wymieniono bez pozwolenia okna, to należy je ponownie zamontować z żywym inwentarzem, który je zamieszkiwał, czy można bez...?
    2)co ma zrobić inwestor, jeśli rozbiórka została wykonana metodą wybuchową?
    Może macie inne skojarzenia?

  2. #2

    Domyślnie

    oj Alanta - wywołasz salwy śmiechu
    To dobry pomysł pośmiać się z ustawodawcy. A jest z czego i nie tylko w prawie budowlanym.
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-15 15:47 ]</font>

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A mnie za młodu uczyli, że nie należy się śmiać z głupich ludzi (tu tych co tworzyli i uchwalali przepisy). Może moim "nauczycielom" chodziło o niedorozwiniętych (czemu ja ciągle myślę o naszym P...cie)?
    Zgadzam się kupa jaj jest w naszych przepisach, a jak ładnie je urzędasy umieją interpretować

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Urzędasy kierując się mottem Foresta Gumpa "Poznasz głupiego po czynach jego" silnie pracują na swoją reputację i stosunek społeczeństwa do nich.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Jak w tej chwili wygląda sprawa zdobycia uprawnień budowlanych? Nie siedzę w branży już ładnych parę lat...
    Dawniej opierało się sprawęo bufet czy coś się w międzyczasie zmieniło...
    Wyszedłem z branży, kiedy zawaliła mi się sala gimnastyczna...
    Jest tu u Was milutko...
    Były budowlaniec...
    p.s.
    kto wie może wrócę do zawodu jak się tu trochę podszkolę...

  6. #6

    Domyślnie

    Na razie "siwy dym", nikt nic nie wie. Wiadomo, że postępowania i egzaminy bedą przeprowadzać Izby Budowlane, ale jeszcze ich nie ma, i jest ogólnie mówiąc bałagan. Napisz cos o tym zawaleniu się, myślę, że to będzie ciekawe dla Forumowiczów, bo niektórzy chyba sobie nie zdają sprawy z zagrożeń w budownictwie.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    |Było to dawno i nie lubię do tego wracać, sprawa podobna do szecińskiego marketu, ale ktoś tę żabę musiał zjeść
    b.b.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Nie lej się żurem i opowiedz.
    Zmień trochę lokal i miejscowość i napisz co było spierdykane że mogło się zawalić (i kto naprawdę zawinił)
    Wiesz że tak naprawdę człowiek nigdy nie myśli , czy ten który wyliczał wytrzymałość stropu akurat nie robił tego po "Sylwestrze" rano.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kiedyś widziałam, jak na budowie szeregówek odpadła ściana licowa z klinkieru. Lali beton na filigrany, gdzieś musiał wcieknąć między warstwy ściany i rozsadziło ścianę. Okazało się, że majster sobie popił, nie przypilnował ekipy, i poszli na łatwiznę, bo zamiast zamurowywać kotwy w licu, to je odginali do ocieplenia. Akurat na budowie był inspektor, ale była awantura...

  10. #10

    Domyślnie

    A to znacie:
    "Wydarzyła się katastrofa na budowie, przedsłuchują świadków:
    Piasek zeznaje: Ja nie będę sypał...
    Woda: A co będę wodę lała...
    Cement: A mnie to tutaj w ogóle nie było..."

  11. #11

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Dobre.Mam nadzieję że u mnie cement miałby coś do powiedzenia(tak myślę-a może nie?)

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    On 2002-01-19 17:45, Anonymous wrote:
    Jak w tej chwili wygląda sprawa zdobycia uprawnień budowlanych? Nie siedzę w branży już ładnych parę lat...
    Dawniej opierało się sprawęo bufet czy coś się w międzyczasie zmieniło...
    Wyszedłem z branży, kiedy zawaliła mi się sala gimnastyczna...
    Jest tu u Was milutko...
    Były budowlaniec...
    p.s.
    kto wie może wrócę do zawodu jak się tu trochę podszkolę...
    Sprawę uprawnień reguluje Rozporządzenie z dnia 11 lipca 2001 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wykonywanych z użyciem materiałów wybuchowych.
    (Dz. U. Nr 92, poz. 1026) Dz. U. Nr 92, poz. 1026 <javascriptpis('../du/2001/1026.htm')>

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Podobno od wczoraj kierownicy budów nie maja juz uprawnień, bo nadwać je ma izba jakaś tam. A ona jeszcze nie powstała. I co Wy na to?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    chyba źle przyłożyłaś ucho - musiesz użyć szklanki ponoć lepiej słychać.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Nasze przepisy budowlane mimo, że są ciągle zmieniane mają korzenie w latach 40-tych i 50-tych. Wtedy dostępne były tylko okna nieszczelne. Dlatego dla ustalenia norm na wntylację i centralne ogrzewanie załozono, że część wentylacji odbywa się przez nieszczelne okna. Obecnie budynki wybudowane według tych norm otrzymały nowe szczelne okna. Weszliśmy dowej epoki w dziejach polskiego budownictwa - EPOKI GRZYBÓW NA PRZEGRODACH BUDOWLANYCH. Szybko się zoriętowano, że okna są dla nas zbyt dobre i Instytut Techniki Budowlanej wydał instrukcję, że uszczelki w nowych oknach powinny być wycinane labiryntowo, co przez wielu klientów traktowane jest jako oszustwo ze strony producenta okien i zatykają dziury a potem podstawiają pod parapet czajnik, następnie zbierają spływającą po szybach wodę do mycia głowy. Można też z niej ugotowć herbatkę, która posłuży do popicia przyrządzonych na kolacyjkę grzybów z własnej ściany. Grzyby najlepiej smażone, bo ze względu na kształt marynowane nie wyglądają ciekawie. Dobrze jest przyrządzać z wykorzytaniem kuchenki gazowej, ponieważ przez to że produktem spalania jest para wodna mozemy znacznie zwiększyć plony i prawie możemy dojść do perpetum mobille. (GRZYBY-PARA) (PARA GRZYBY). Całkiem poważnie, ale na wesoło. S-O

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony