dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Lightbulb Okna Petecki - prośba o prawdziwe opinie!

    Witam.
    Od razu zaznaczam, że nie mam noc wspólnego z firmą Petecki. Bo jak zauważyłem sporo było tu postów pochwalnych i co za tym idzie posądzeń o kryptoreklamę
    Jak to jest na prawdę z tymi oknami ? Opinii na ogół w internetach mało i albo bardzo dobre, albo do kitu. Z mojego punktu widzenia, po zapoznaniu się z ofertą i "obmacaniu" okien różnych producentów, ten cały Petecki, wydaje mi się być całkiem rozsądny. Primo, daje wybór profili Salamander czy Veka, chyba u nikogo innego takiej opcji nie ma. Wykonanie fajne, ładne, staranne zgrzewy, ciekawe okleiny, dobre jakościowo okucia Roto. Mały szczegół, na który mało kto zwraca uwagę, otóż, do oklein grafitowych/antracytowych dostajemy w Peteckim profil z grafitowym rdzeniem, co tworzy spójną całość. Gdy zajrzałem do okna w Oknoplaście - szok. Okleina grafit, środek okna - brązowy, to jakaś kpina! Powiem szczerze, ze wcześniej brałem pod uwagę tylko Oknoplast, jednak czekam na ofertę okien Peteckiego i będę się mocno zastanawiał.
    Proszę o prawdziwe opinie na temat okien tego producenta.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jawnoreklama - kolor rdzenia nie ma znaczenia - proponuje adminowi to usunac

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    jawnoreklama - kolor rdzenia nie ma znaczenia - proponuje adminowi to usunac
    Prześledź inne moje posty... zobaczysz jaka to reklama... A kolor rdzenia ma olbrzymie znaczenie kolego, wizualne, bynajmniej dla mnie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    jawnoreklama - kolor rdzenia nie ma znaczenia - proponuje adminowi to usunac
    Nie podzielam tego zdania.
    prześledziłem opinie nt Peteckiego z ostatnich 5 lat. Nie znalazłem ewidentnych reklam (jedno przypuszczenie się potwierdziło). Może kiedyś było więcej. Odkąd tu moderuję (jakieś 4-5 lat) to staramy się takie rzeczy wyłapywać na bieżąco.

    Kolor - także w Oknoplaście w niektórych seriach też powinien być grafitowy rdzeń, bo to przecież Veka..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kolor - także w Oknoplaście w niektórych seriach też powinien być grafitowy rdzeń, bo to przecież Veka..
    Na wszystkich wystawkach Oknoplastu jakie widziałem, przy okleinach antracytowych, rdzeń był brązowy, w Winergeticu czyli na Vece. Jak w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=boVcLrckKfs
    U konkurencji w większości grafitowy. Być może koszty...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Raczej kwestia nowości i nieaktualnych materiałów. Wydaje mi się ze szary rdzeń pojawił się w ub roku.. Może ich Winergetic to wyjątek i mają jakieś duże zapasy Wystarczy zapytać u źródła
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Mam okna Peteckiego (Bluevolution) grafitowe i mam brązowy rdzeń.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Mam okna Peteckiego (Bluevolution) grafitowe i mam brązowy rdzeń.
    Od jak dawna ? Sprzedawca mówił, że od około 2 lat są grafitowe. Zadowolony z okien ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    rdzenie grafitowe, brazowe - to nie zadna nowosc w strone klienta tylko wymog wykorzystywania w recyklingu odpadow profili i starych okien z przemialu - barwnik zakryje ze to recykling [zazwyczaj ma szary kolor bo nie jest calkowicie czysty]. To latwiejsza ekstruzja niz koekstruzja - tak sie wabi klientow - fajnie bedzie jak sie taki ciemny profil nagrzeje od slonca - szybko odpuszcza

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    fajnie bedzie jak sie taki ciemny profil nagrzeje od slonca - szybko odpuszcza
    A to chyba nie wielka różnica ciemny brąz vs grafit, nagrzeją się podobnie...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Niezadowolony. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym były tak zrobione, że słupek zahaczał o uszczelkę i ją niszczył. Nikt od producenta się nie pofatygował, sprzedawca próbował to jakoś załatwić własnym sumptem. Rama zamontowana poprawnie i prosto, po prostu słupek jest za wysoki o jakieś takie plastikowe kapsle z góry i z dołu, które zahaczają o uszczelkę. Wg producenta to tak ma być. Według mnie źle wymierzyli wysokość słupka i dlatego te zaślepki wystają. Ostatecznie przykręcono ramę wkrętami pośrodku, robiąc lekkiego banana na zewnątrz i skrzydło bierne wreszcie się zamyka bez użycia łomu, chociaż nadal niszczy uszczelkę. Uszczelkę na wymianę Petecki dostarczył po roku zabiegów - nieco inną, nie trzyma się w rowku ramy. Sprzedawca mówił, że powiedzieli, że skoro wypada przy otwieraniu skrzydła, to mam sobie silikonem przykleić.

    Skrzydła 90x238 opadają, reguluję co wiosnę, w dwóch już skończył się zakres i trzeba będzie podkładki przełożyć. Ogólnie przestałem lubić otwieranie okien, szczęściem mam WM i klimę, więc daję radę. Nie wiem, czy miałem pecha, czy to może wszystkie okna tak mają, ale w połączeniu z podejściem producenta - odradzam znajomym zakup okien Petecki.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yablo

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    97-221
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem okien, rolet i bramy garażowej od Peteckiego od 3 lat - wnioski: jakość okien dobra - nic się nie dzieje choć drzwi tarasowe były reklamowane ponieważ opuściły się na wózkach, nie domykały się i były podnoszone - mam obawy co będzie gdy zakres regulacji się skończy i nie będzie można ich podnieść - przestaną się domykać - jak to się stanie po gwarancji to lipa - prawdopodobnie dostałem za słabe wózki do ciężaru skrzydła. Rolety - montaż niedokończony - nie przeprowadzono kalibracji pilota i ograniczników krańcowych ponieważ instalatorzy wprost powiedzieli że nie potrafią. Sterowanie tylko z przycisku na ścianie na wyczucie żeby nie przeciągnąć doprowadziło do awarii - zerwania zaczepów rolety - roleta nie dała się już podnieść. Niestety stało się to po gwarancji i Petecki zostawił nas na lodzie - najpierw serwis zgodził się naprawić zepsutą roletę i skalibrować pozostałe - odpłatnie, potem zwodzili mnie przez 2 tygodnie, a jak w końcu przyjechali to stwierdzili że nie mają rusztowania ani drabiny - okno na 1szym piętrze o czym od początku mówiłem. Potem mieli do mnie oddzwonić - nie oddzwonili. Ogólnie nie polecam tej firmy. Drugi raz bym u nich nie zrobił tak poważnej inwestycji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony