dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nadlanie wylewki ?

    Wykonawca we wtorek zakończył realizację wylewki miksokretem (nad ogrzewaniem podłogowym). Niestety warstwa wylewki jest bardzo cienka, wynosi zaledwie od 3 do miejscami 4 cm, a powinna co najmniej 6,5, optymalnie 7 cm.

    Czy obecnie można bez obaw o ewentualne rozszczepienie dwóch warstw nadlać brakującą grubość wylewki ? Czy zastosowanie gruntów szczepnych załatwi sprawę ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dobrej jakość grunt (jeśli świeża posadzka to tylko dobrze zwilżyć wodą) zwiększyć do odpowiedniej grubości - dla bezpieczeństwa można zastosować zbrojenie siatką zbrojącą do typowego zbrojenia posadzki - metalowa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Przekazuję informacje dla potomnych: wykonawca zastosował grunt i warstwę szczepną z Webera i w ten sposób udało się dołożyć 3,5 cm posadzki. Póki co brak jakichkolwiek problemów.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie dolania wylewki. Na wykończenie podłogi zostawiliśmy 2cm, ale żeby uniknąć listew łączących panel-płytka i tych nieszczęsnych różnic w wysokościach, chcieliśmy położyć panele winylowe, a na nie potrzebujemy jedynie 4mm, więc zostaje nam 16 mm. Chcieliśmy zrobić wylewkę samopoziomującą, ale jej koszt jak dla mnie za wysoki. Pytałam wykonawcy posadzki czy ewentualnie może coś podlać, niestety stwierdził, że nie da rady, bo będzie pękać. Dlatego chciałam zapytać czy z Twoją posadzką nadal nic się nie dzieje, a może te 16mm, to za cienka warstwa i rzeczywiście będzie pękać?

  5. #5

    Domyślnie

    Z moją posadzką wszystko jest jak najbardziej w porządku. Obie warstwy się nie rozszczepiły, nie pękają i stanowią jedną całość. Wykonawca naprawy zastosował grunt oraz spoiwo Weber Fibrocem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Z moją posadzką wszystko jest jak najbardziej w porządku. Obie warstwy się nie rozszczepiły, nie pękają i stanowią jedną całość. Wykonawca naprawy zastosował grunt oraz spoiwo Weber Fibrocem.
    Tylko u Ciebie jednak wylewka "dodatkowa" jest dwukrotnie grubsza tutaj ma mieć 16mm.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie, wydaje mi się, że tu jest ta różnica i pewnie nic z tym się nie da więcej zrobić.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    No właśnie, wydaje mi się, że tu jest ta różnica i pewnie nic z tym się nie da więcej zrobić.
    Bez przesady - dobrej jakości zaprawa wyrównująca( należy zwrócić uwagę od jakiego i do jakiego zakresu grubości należy stosować dany typ) https://cekol.pl/oferta/cekol-zw-04/ , przygotowanie podłoża i wszystko będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 05-11-2019 o 12:53 Powód: dodanie linku
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    wczoraj miałem szlifowany jastrych - klasyka - narożniki i dylatacja w przejściach. W jednym miejscu w korytarzu gościu lekko przesadził i na poziomicy 2metry jest dołek na długości około 40-50cm, w najgłębszym punkcie ma 4mm. Będę chciał tam nadlać wylewką samopoziomującą, ale pytanie jest o reszte miejsc szlifowanych - czy też zaciągnąć je np klejem do płytek aby uzupełnić powstałe pory czy zostawić to tak ? (póki co tylko zgruntowałem szlifowane miejsca).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200405_131404.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	442662

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    wczoraj miałem szlifowany jastrych - klasyka - narożniki i dylatacja w przejściach. W jednym miejscu w korytarzu gościu lekko przesadził i na poziomicy 2metry jest dołek na długości około 40-50cm, w najgłębszym punkcie ma 4mm. Będę chciał tam nadlać wylewką samopoziomującą, ale pytanie jest o reszte miejsc szlifowanych - czy też zaciągnąć je np klejem do płytek aby uzupełnić powstałe pory czy zostawić to tak ? (póki co tylko zgruntowałem szlifowane miejsca).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200405_131404.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	442662
    wszyustko zależy co będzie kładzione? Parkiet to należy wyrównać ale nie klejem do płytek. Jeżeli będą tam płytki to zostaw to płytkarzom.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    wszyustko zależy co będzie kładzione? Parkiet to należy wyrównać ale nie klejem do płytek. Jeżeli będą tam płytki to zostaw to płytkarzom.
    Panele podłogowe (8mm panel, 1,5mm podkład)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony