dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 105
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 2087
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    Panowie, jaką jest dobra cena za 1kWp czy też za 1kW?
    Jakies firmy przystępne cenowo robiące instalacje na czymś lepszym niz "hisunage" mogę prości na priv? Szukam instalacji 4-5kW.
    Ale gdzie? Gdzieś w Polsce?

    https://allegro.pl/oferta/zestaw-fot...kwp-7880991861
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 25-10-2019 o 19:46
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Też uruchomiono u mnie instalację - ale po grubo po 16, więc wyprodukowala całe 350Wh.
    Nie mam jeszcze wymienionego licznika, ale jutro zostawię jeszcze włączony falownik.
    Chce sprawdzić, czy kazdy panel działa poprawnie.
    Konsumpcja powinna być na tyle wysoka, że nie powinienem zbankrutowac

  3. #383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    To nic nie da licznik jednokierunkowy skasuje zużycie+produkcję z PV. Sprawdziłem to u siebie.

  4. #384
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Też uruchomiono u mnie instalację - ale po grubo po 16, więc wyprodukowala całe 350Wh.
    Nie mam jeszcze wymienionego licznika, ale jutro zostawię jeszcze włączony falownik.
    Chce sprawdzić, czy kazdy panel działa poprawnie.
    Konsumpcja powinna być na tyle wysoka, że nie powinienem zbankrutowac
    Nie słuchaj innych tylko sprawdź.
    Jeśli "konsumujesz" więcej na danej fazie, niż produkuje PV to ta energia nie idzie do sieci. Jeśli tak jest na każdej to licznik odnotuje tylko niedobór energii.

    Dobrze myślisz - na pewno nie zbankrutujesz.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #385
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chce sprawdzić, czy kazdy panel działa poprawnie.
    Jest jakiś prosty sposób na to?

  6. #386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Jest jakiś prosty sposób na to?
    Tak nic nie robić sa połączone szeregowo więc jeżeli co najmiej jeden będzie szwankował to cała instalacja też. Co oznacza prawidłowo a co nie? Jesteś ekspertem w tej branży?

  7. #387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tak nic nie robić sa połączone szeregowo więc jeżeli co najmiej jeden będzie szwankował to cała instalacja też. Co oznacza prawidłowo a co nie? Jesteś ekspertem w tej branży?
    Ale ja mam SolarEdge. Aplikacja falownika pokazuje produkcję dla każdego panela oddzielnie.
    Ale nawet, jeśli jeden szwankuje, pozostałe działają normalnie.

    Tutaj produkcja panelj na połaci wschodzniej po 1h od startu. Jak widać jeden odstaje. Ale może jeszcze nadrobić
    https://photos.app.goo.gl/4thcxDMFyXG96sVC9

    Ale jeśli w okresie tygodnia, miesiąca produkcja będzie nadal o 10% mniejsza bedzie mozna panel reklamowac.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-10-2019 o 08:19

  8. #388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale ja mam SolarEdge. Aplikacja falownika pokazuje produkcję dla każdego panela oddzielnie.
    Ale nawet, jeśli jeden szwankuje, pozostałe działają normalnie.

    Tutaj produkcja panelj na połaci wschodzniej po 1h od startu. Jak widać jeden odstaje. Ale może jeszcze nadrobić
    https://photos.app.goo.gl/4thcxDMFyXG96sVC9

    Ale jeśli w okresie tygodnia, miesiąca produkcja będzie nadal o 10% mniejsza bedzie mozna panel reklamowac.
    To jakie panele u Ciebie zagościły ? Kierunek południe?
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  9. #389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Longi LR6-60PB ALL BLACK 305M, osiem na polaci wschodniej, z odchyleniem 25st na południe, sześć na gruncie prostu na południe,
    Przez większość roku te sześć będzie niezacienione, teraz jakiś cień latarni i kalenicy mojego domu się w ciągu dnia po nich przesunie.

    Ale prognozy uzyskow są dla nich nieco wyższe.
    https://photos.app.goo.gl/JtGHJcTqvPBWZHfz9
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #390
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Longi LR6-60PB ALL BLACK 305M, osiem na polaci wschodniej, z odchyleniem 25st na południe, sześć na gruncie prostu na południe,
    Przez większość roku te sześć będzie niezacienione, teraz jakiś cień latarni i kalenicy mojego domu się w ciągu dnia po nich przesunie.

    Ale prognozy uzyskow są dla nich nieco wyższe.
    https://photos.app.goo.gl/JtGHJcTqvPBWZHfz9
    Panele wizualnie bardzo ładne. Jaki czas zwrotu przewidujesz(z wszystkimi dotacjami)?
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Longi LR6-60PB ALL BLACK 305M, osiem na polaci wschodniej, z odchyleniem 25st na południe, sześć na gruncie prostu na południe,
    Przez większość roku te sześć będzie niezacienione, teraz jakiś cień latarni i kalenicy mojego domu się w ciągu dnia po nich przesunie.

    Ale prognozy uzyskow są dla nich nieco wyższe.
    https://photos.app.goo.gl/JtGHJcTqvPBWZHfz9
    Ładnie to wyglada ale zacienione jest na zdjęciu. Czy masz optymalizatory?

  12. #392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No przecież pisałem, że mam Solar Edge. Tam się nie da bez optymalizatorów
    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Panele wizualnie bardzo ładne. Jaki czas zwrotu przewidujesz(z wszystkimi dotacjami)?
    Wg tego, co obecnie placilem za prąd - 6-7 lat
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #393
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy jest może osoba z okolic Wrocławia która ma panele i może polecić jakąś firmę.
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  14. #394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Szanowni Panowie!
    Mam pytanie, i z góry przepraszam jeżeli retoryczne, ale nie wiem. Czy jeżeli mam PV i nie mam licznika 2 biegunowego bo czekam na wymianę i mam produkcję na poziomie do około 1 kwh i mam takie zużycie bo mam ogrzewanie elektryczne, to jeżeli zużyję to co wyprodukuję to czy to przejdzie przez licznik i to będzie płatne? Czy tylko zapłaciłbym za różnice oddana do sieci jeżeli nie zużyję wszystkiego prądu na potrzeby własne.

  15. #395
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Tylko to co przejdzie przez licznik. Tylko pamiętaj że inwerter dzieli moc i produkcję równo na 3, więc i obciążenie powinno być na 3 fazach odpowiednio, by nic nie trafiło poza licznik.

  16. #396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    OK dzięki za konkretna odpowiedź. W moim przypadku ta moc nie jest wielka w tej chwili i spokojnie to zużyję. Po prostu zastanawiałem się czy czekać jak łoś 2 tygodnie na zmianę licznika czy już po korzystać.

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja w sobote miałem uruchomioną instalacje bez licznika 2kierunkowego.
    Inwenter 1-fazowy, pod fazę podpięte zmywarka, pralka i ekspres ciśnieniowy.
    Inwenter wyprodukował 9kWh, a cztery cykle prania , jedno mycie zmywarką i pol godziny na rozgrzewaie ekspresu wzieło jakieś 5-6kWh.
    Generalnie dzień zamknął się w 9kWh nabitych na licznik
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja w sobote miałem uruchomioną instalacje bez licznika 2kierunkowego.
    Inwenter 1-fazowy, pod fazę podpięte zmywarka, pralka i ekspres ciśnieniowy.
    Inwenter wyprodukował 9kWh, a cztery cykle prania , jedno mycie zmywarką i pol godziny na rozgrzewaie ekspresu wzieło jakieś 5-6kWh.
    Generalnie dzień zamknął się w 9kWh nabitych na licznik
    Co oznacza "nabite na licznik "?

  19. #399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Szanowni Panowie!
    Mam pytanie, i z góry przepraszam jeżeli retoryczne, ale nie wiem. Czy jeżeli mam PV i nie mam licznika 2 biegunowego bo czekam na wymianę i mam produkcję na poziomie do około 1 kwh i mam takie zużycie bo mam ogrzewanie elektryczne, to jeżeli zużyję to co wyprodukuję to czy to przejdzie przez licznik i to będzie płatne? Czy tylko zapłaciłbym za różnice oddana do sieci jeżeli nie zużyję wszystkiego prądu na potrzeby własne.
    Specem nie jestem, ale mnie straszyli że licznik elektroniczny potrafi jakby naliczyć tą wyprodukowana energię, słyszałem taka opinie od kilku osób w tym od gościa który odpalił panele i mu pokazało więcej niż miał bez. Podobno bezpiecznie można włączać panele pod te stare talerzykowe liczniki. Ile prawdy jest w tym nabijaniu elektronicznego nie wiem , ale wolałem czekać na wymianę.

  20. #400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Jak to sprawdzić?

Strona 20 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony