dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 105
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 2087
  1. #541
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Takie gdybanie gdybym grzal cwu grzałka to spalilbym mniej o ok 260m3 a dogrzewajac klima wpadlbym w taryfę w1. Pisałem na cele nie związane z ogrzewaniem.

  2. #542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie słuchaj gawla, on ma g12 i płaci za tanią strefę(tylko zapomina o tym napisać zawsze) . Nie każdemu ta taryfa pasuje ,ale on mierzy wszystkich swoja miarą i twierdzi ,że inni to idioci , no ci z G11 , chociaż jest ich 90% z pośród posiadaczy taryf G.
    Mam całe zużycie w drogiej strefie w 2019 r. 1942,4 kWh. Nawet zakładając, że reszta bytowego to "dopełnienie" do 3MWh, czyli 1057,6 kWh w taniej strefie, to przy standardowych cenach PGE zapłaciłbym za 2019 r.:
    G11 - 1497,14 zł/r
    G12 - 1444,06 zł/r

    Raczej ze 2-3x więcej bytowego zużywam w taniej strefie (w tym do chłodzenia latem). A do tego przez kilkanaście dni grzałem w drogiej strefie, bo się spóźniłem z przestawieniem grzania CO i CWU w dziennym okienku z 15-17 na 13-15.. Czyli oszczędności na G12 mam jeszcze większe (ciągle pomijając ogrzewanie)

    Tak, G11 jest dla rozrzutnych. W G12 "drogi" prąd w PGE w 2019r był o 14% droższy od G11, za to tani jest tańszy o 44% od G11. Co skutkuje tym, że trzeba zużywać 76% w drogiej strefie G12, żeby G11 wyszło taniej. A to trzeba by się bardzo, bardzo postarać.
    Ale co się dziwić w tym kontekście:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Matematyka.jpg
Wyświetleń:	1655
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	439023  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-01-2020 o 15:25

  3. #543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale co się dziwić w tym kontekście:
    ]
    to oceny z religii czy jakaś durna ststystyka z excela
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    to oceny z religii czy jakaś durna ststystyka z excela
    Masz w linku. Z matematyki na świadectwach.

  5. #545
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pisałeś że masz duże zużycie bytowe
    wodę do celów bytowych latem grzeję prądem to gdzie mam zaliczyć zużycie prądu ? Ty czym grzejesz CWU gazem ?
    Klima latem tez ułatwia mi byt , to gdzie zaliczyć zużycie ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #546
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz w linku. Z matematyki na świadectwach.
    ok , ile z tych dzieciaków z ocenami dopuszczającymi (nie umiejących liczyć) z lat 2015-17 prowadzi swoje gospodarstwa domowe ? Co z tymi po środku ? Umieją, czy nie umieją ? No tak 42% z gimnazjum to groznie wyglada na tle tego 1% . Czyli co 42% nie umiejących liczyć + 1% umiejących = 100%


    Może ludzie od lat korzystający z prądu, mają po prostu inne godziny bytowania niż ty ? Nie czarują kosztami , nie płacąc od póltorej roku za prąd w taniej strefie i nie dogrzewają kozą by udowodnić ,że tania strefa się opłaci .
    Mają dzieci produkujące tony brudnych ubrań , gdzie nie da sie czekać do weekendu by to oprać i wysuszyć . Nie mają już sił by siedzieć po nocach przy pralce i przekładać kolejnych prań w taniej .

    Gotują obiady na indukcji w innych godzinach niż tania strefa w dzień . Piorą i prasują po taniej strefie , bo wtedy siedzą w pracy ,a w nocy po prostu chcą się wyspać .


    Nie mierzcie z gawlem wszystkich innych swoją miarą.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 05-01-2020 o 17:08
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    wodę do celów bytowych latem grzeję prądem to gdzie mam zaliczyć zużycie prądu ? Ty czym grzejesz CWU gazem ?
    Klima latem tez ułatwia mi byt , to gdzie zaliczyć zużycie ?
    Nie mam gazu , cały rok grzeję wodę PC powietrzną. klima póki co zalicza się chyba do bytowych za kolejne 10 lat to może zniknie kategoria ogrzewanie i pojawi się własnie klimatyzacja jako utrzymanie zadanej temperatury.

  8. #548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    ok , ile z tych dzieciaków z ocenami dopuszczającymi (nie umiejących liczyć) z lat 2015-17 prowadzi swoje gospodarstwa domowe ?
    Myślisz, że z wiekiem, po ukończeniu szkół ponadgimnazjalnych znajomość matematyki rośnie?

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Może ludzie od lat korzystający z prądu, mają po prostu inne godziny bytowania niż ty ?
    Znajdź jeden przypadek z danych podawanych na FM kogoś, kto podaje zużycie strefowe, kto po przeliczeniu na G11 straci. Nawet z PV. Chociaż PV owszem, potrafi tu zmienić sytuację przy rozliczaniu tak, jak to robi Tauron (to chyba jedyny wyjątek, gdzie przy pewnym % pokrycia zużycia z PV taryfa strefowa wyjdzie drożej).
    To trzeba się bardzo postarać, żeby przy czasie obowiązywania drogiej strefy 58,33% wyciągnąć w niej zużycie większe, niż 76%. Np. trzeba zapuszczać pranie, zmywanie, drukowanie 3d itd. albo od razu, albo celowo z opóźnieniem w drogiej strefie.

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie czarują kosztami , nie płacąc od póltorej roku za prąd w taniej strefie i nie dogrzewają kozą by udowodnić ,że tania strefa się opłaci .
    Masz jakąś fobię na tym punkcie? Przecież przed chwilą podawałem dane BEZ OGRZEWANIA i dla CEN STANDARDOWYCH PGE (a nie mojego sprzedawcy prądu).

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Mają dzieci produkujące tony brudnych ubrań , gdzie nie da sie czekać do weekendu by to oprać i wysuszyć .
    Moja dwójka myślisz nie brudzi ubrań? Co nie znaczy, że 7x w tygodniu da się zapełnić pralkę. Jak się uzbiera - to chodzi i pralka, i zmywarka. Od tego, żeby chodziły w taniej strefie jest opóźniony start. Zresztą, na takie rzeczy i tak robi się czas na tygodniu, jak dzieci idą spać, więc i nie często opóźniony start jest używany (no, może zmywarkę tak puszczam, żeby mi wieczorem nie przeszkadzała filmu oglądać a kuchnię mam otwartą na salon).

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie mają już sił by siedzieć po nocach przy pralce i przekładać kolejnych prań w taniej .
    To jak to robisz? O której masz czas na pranie? Jak wracasz z pracy to zdążysz jeszcze zrobić dwa prania z rzędu w drogiej strefie? I w międzyczasie kolację, kąpiel dzieci i inne (pilniejsze) sprawy?

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Gotują obiady na indukcji w innych godzinach niż tania strefa w dzień . Piorą i prasują po taniej strefie , bo wtedy siedzą w pracy ,a w nocy po prostu chcą się wyspać .
    Takimi rzeczami w ogóle się nie przejmuję. To pomijalne ilości kWh.


    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie mierzcie z gawlem wszystkich innych swoją miarą.
    Podaj dane pomiarowe kogoś Twojej miary.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-01-2020 o 19:24

  9. #549
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    "Większość" pracuje normalnie po 8h od 7-15, u mnie Tauron godziny nocna 22-7( wtedy śpię i nie wyobrażam sobie aby pralka/suszarka bądź zmywarka pracowała bo nie lubię hałasu) i 13-16 (mam wyskoczyć z pracy aby po wypraniu przełożyć pranie do suszarki?). Przychodzę i chcę ugotować na indukcji obiad ale sorry droga taryfa. Jakbym siedział w domu jak co niektórzy to miałbym inny standard życia i może taryfa dwu strefowa byłaby lepsza. To samo jakbym miał tylko prąd do ogrzewania wtedy wiadomo. Grzejąc prądem w lecie oszczędzę na gazie ok 20m3 ale i tak płacę drogi abonament. Co nie oddam w gazie oddam w prądzie. Nie liczę że mi PV kompensuje tylko normalnie w zaokrągleniu 60gr/kWh.

  10. #550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Większość pracuje normalnie po 8h od 7-15,
    To chyba budżetówka? Standard to szybciej 9-17. Po dzieci do przedszkola. Zazwyczaj jeszcze jakieś zajęcia i 19-20 jestem w domu.

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    u mnie Tauron godziny nocna 22-7( wtedy śpię i nie wyobrażam sobie aby pralka/suszarka bądź zmywarka pracowała bo nie lubię hałasu)
    9 godzin snu... Mi wystarcza 6. 9 to nawet dziec mi nie śpią. Pralki ani zmywarki nie słyszę w sypialni (w żadnej). W znaczeniu nie jestem w stanie stwierdzić czy chodzi, czy nie (jak się zastanawiam, czy puściłem muszę wstać i się przejść bliżej). Drukarka 3d trochę mi buczy w jeden sypialni - ale jest tylko za ścianką działową.

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    13-16 (mam wyskoczyć z pracy aby po wypraniu przełożyć pranie do suszarki?)
    Wystarczy wstać 3 minuty wcześniej, przełożyć i ustawić opóźniony start. Chociaż człowiek śpiący 6 czy nawet 7 godzin zdąży przepakować przed spaniem.

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Przychodzę i chcę ugotować na indukcji obiad ale sorry droga taryfa
    No, jak widać nie mam 100% zużycia w taniej strefie. Chleb piekę jak ciasto mi wyrośnie, gotuję jak jestem głodny.

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Grzejąc prądem w lecie oszczędzę na gazie ok 20m3 ale i tak płacę drogi abonament. Co nie oddam w gazie oddam w prądzie. Nie liczę że mi PV kompensuje tylko normalnie w zaokrągleniu 60gr/kWh.
    A tak. To poprawia samopoczucie jak się policzy że kWh z PV po zastępuje prąd z sieci po 60gr.

  11. #551
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    . Standard to szybciej 9-17
    dobre sobie, są tacy co pracują nawet 8-16 , 7:30 do 15:30 lub 6- 14 i 14-22 , są też tacy co pracują 6-18 lub 18-6 , co któryś dzień. Są też tacy co pracują 10-22 również co któryś dzień itp itd

    Także standardów to w kapitalizmie mamy sporo.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    dobre sobie, są tacy co pracują nawet 8-16 , 7:30 do 15:30 lub 6- 14 i 14-22 , są też tacy co pracują 6-18 lub 18-6 , co któryś dzień. Są też tacy co pracują 10-22 również co któryś dzień itp itd

    Także standardów to w kapitalizmie mamy sporo.
    Są też tacy którzy są na emeryturze i pracę mają w dupie

  13. #553

    Domyślnie

    Mam prośbę do użytkowników instalacji FV zbudowanych na SolarEdge. Mianowicie moja instalacja jakoś dziwnie działa. Polega to na tym że program monitorujący instalację (mam inwerter bez wyświetlacza, można sprawdzać produkcję energii tylko przez internet), pokazuję mi informację o stanie instalacji z kilku dniowym opóźnieniem, ostatnio były to 4 dni do tyłu. Jeśli monitoring ma tak działać pokazując mi historię to chyba coś tu jest nie tak. A miało być tak fajnie. Odświeżanie danych odbywa się w sposób przypadkowy, zwykle 2 razy na dobę najczęściej w godzinach nocnych poza moją kontrolą. Zalogowanie się na panelu monitorującym nie powoduje aktualizacji czasu z tym na komputerze, działa jakby poza systemem
    Może ktoś u siebie miał taką samą sytuację, proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez NOMIS ; 05-01-2020 o 20:48 Powód: literówki
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  14. #554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Mam prośbę do użytkowników instalacji FV zbudowanych na SolarEdge. Mianowicie moja instalacja jakoś dziwnie działa. Polega to na tym że program monitorujący instalację (mam inwerter bez wyświetlacza, można sprawdzać produkcję energii tylko przez internet), pokazuję mi informację o stanie instalacji z kilku dniowym opóźnieniem, ostatnio były to 4 dni do tyłu. Jeśli monitoring ma tak działać pokazując mi historię to chyba coś tu jest nie tak. A miało być tak fajnie. Odświeżanie danych odbywa się w sposób przypadkowy, zwykle 2 razy na dobę najczęściej w godzinach nocnych poza moją kontrolą. Zalogowanie się na panelu monitorującym nie powoduje aktualizacji czasu z tym na komputerze, działa jakby poza systemem
    Może ktoś u siebie miał taką samą sytuację, proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    U mnie odświeżanie co 15 minut, opóźnienie jakieś 5 minut.
    Zgłoś to u swojego instalatora, on też powinien mieć podgląd na Twoją instalację.

  15. #555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Mam prośbę do użytkowników instalacji FV zbudowanych na SolarEdge. Mianowicie moja instalacja jakoś dziwnie działa. Polega to na tym że program monitorujący instalację (mam inwerter bez wyświetlacza, można sprawdzać produkcję energii tylko przez internet), pokazuję mi informację o stanie instalacji z kilku dniowym opóźnieniem, ostatnio były to 4 dni do tyłu. Jeśli monitoring ma tak działać pokazując mi historię to chyba coś tu jest nie tak. A miało być tak fajnie. Odświeżanie danych odbywa się w sposób przypadkowy, zwykle 2 razy na dobę najczęściej w godzinach nocnych poza moją kontrolą. Zalogowanie się na panelu monitorującym nie powoduje aktualizacji czasu z tym na komputerze, działa jakby poza systemem
    Może ktoś u siebie miał taką samą sytuację, proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    A z jakiej strony korzystasz? Bo w solarmanie mieli jakieś rozpierduchy

  16. #556
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Są też tacy którzy są na emeryturze i pracę mają w dupie
    baaa , są też tacy co nie są na emie i też pracę maja w d... , a żyją np moja teściowa
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #557
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A z jakiej strony korzystasz? Bo w solarmanie mieli jakieś rozpierduchy
    W jakim solarmanie ??
    Przecież kolegapyta użytkowników Solar edge....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    baaa , są też tacy co nie są na emie i też pracę maja w d... , a żyją np moja teściowa
    dobre bo Mama twojej Małżonki z zawodu jest Teściową

  19. #559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W jakim solarmanie ??
    Przecież kolegapyta użytkowników Solar edge....
    asolarman obsługuje nie tylko sofara ale nie wiem czy solar edge też

  20. #560

    Domyślnie

    Korzystam z aplikacji firmowej soalaredge. Dziwne jeszcze jest to że na stronie publicznej, na której udostępniłem swoją instalację odświeżanie jest OK, pomijając tylko fakt podawania danych sprzed kilku dni. Na stronie własnej użytkownika o odświeżaniu już nie ma mowy, Instalator twierdzi, że na jego komputerze wszystko działa prawidłowo. U mnie zaś nie działa prawidłowo ani na komputerze ani na smartphonie. A ponieważ tymczasem jestem poza krajem więc nie mogę zerknąć na komputer instalatora czy mówi prawdę. Nie sądzę aby to był problem sprzętowy z mojej strony ponieważ wchodziłem na profile publiczne innych instalacji i wszystko działało jak trzeba.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez NOMIS ; 05-01-2020 o 21:31
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

Strona 28 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony