dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 105
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 2087
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Fronius jest dla snobów którzy pozytywnie zaliczyli test łosia, czyli są łosiami.
    Wbrew pozorom nie test, łosia jest prawdziwy i odbywa się na samochodach podczas ruchu które muszą ominąć łosia podczas jazdy.
    A snob czy nie to tylko twoja DENNA opinia.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wbrew pozorom nie test, łosia jest prawdziwy i odbywa się na samochodach podczas ruchu które muszą ominąć łosia podczas jazdy.
    A snob czy nie to tylko twoja DENNA opinia.
    Przykro że poczułeś się urażony i masz denne wpisy nie użyłem wulgaryzmów czy słów powszechnie obraźliwych a łosie są same w sobie pozytywne i sympatyczne wizerunkowo. Cóż poczucie humoru i dystansu do siebie to domena ludzi inteligentnych.

  3. #663

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    23.000 zł / 4,900 kWp = ~4.700 zł/ kWp z 8% VAT.
    Nie zrobisz tego za 13.000 PLN z 8% VAT.
    Samemu można zrobić bez problemu i to z 23% vatem. Twierdzę tak bo sam zrobiłem. Co prawda na dachu krytym dachówką betonową ale koszt stelaża jest zapewne podobny.

  4. #664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Może ajkija https://www.ikea.com/pl/pl/customer-.../solar-panels/ wychodzi oj 7 kwp za 28700 ba brukbetach poli To co mnie oprocz ceny by przekonalo to gwarancja , Ta firma ma szanse przetrwać 10 lat a te firemki to pył opadnie daj boże po 3 po nich.

    BTW Ja na miejscu firm dawałbym dożywotnią gwarancję na instalacje PV tzn do końca firmy , klienta lub pv zależy co nastąpi pierwsze
    Kto jest gwarantem instalacji PV ? Ikea czy GEO Solar?
    Panele są objęte gwarancją wydajności na 25 lat. Na falowniki otrzymasz 10-letnią gwarancję, czyli dwukrotnie wyższą od tych, które oferuje się na rynku. Dodatkowo klienci kupujący instalację w programie IKEA. Energia Słoneczna dla Domu otrzymują unikalną na rynku gwarancję na całe wykonanie instalacji wynoszącą 5 lat. Gwarancja ta zawiera również gwarancję na ilość wytworzonej energii. Oznacza to, że jeżeli w przeciągu 5 lat instalacja nie wytworzy co najmniej 80% gwarantowanej ilości energii elektrycznej, GEO Solar zobowiązuje się do pokrycia kosztów zakupu każdej jednostki energii kupionej z sieci w ramach różnicy między gwarantowanym 80% a faktycznie wytworzoną ilością energii.
    Ciekawe jest ostatnie zdanie !
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #665
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Cóż poczucie humoru i dystansu do siebie to domena ludzi inteligentnych.
    A co jest domeną ludzi, którzy pieszczotliwie łosiami zwą tych którzy dokonali innego od Ciebie wyboru?

  6. #666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    ciąg dalszy oferty Ikea
    Oprócz modułów fotowoltaicznych, w domu zostanie zamontowany falownik, zabezpieczenia stało- i zmiennoprądowe oraz okablowanie łączące panele z falownikiem i falownik z instalacją domową.

    Urządzenia nie zajmują wiele miejsca – montowane są przeważnie na ścianach, np. w piwnicy, garażu lub w istniejącym pomieszczeniu gospodarczym, bez konieczności wyodrębnienia oddzielnego pomieszczenia.
    Czegoś brakuje w zestawie?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #667

    Domyślnie

    To inaczej :

    Czy kwota ~4.700 zł/ kWp Waszym zdaniem jest ok? Przyjmując montaż przez firmę - mazowieckie.
    I czy macie doświadczenie z firmą FRONIUS i Q.CELL?

  8. #668
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek Zobacz post
    Samemu można zrobić bez problemu i to z 23% vatem. Twierdzę tak bo sam zrobiłem. Co prawda na dachu krytym dachówką betonową ale koszt stelaża jest zapewne podobny.
    Ja wierzę, można zrobić pod warunkiem pracy własnej. Inwerter chiński panele po 500zł. Ostatnio zrobiłem 3kWp za 10 tyś, dołożenie 1kWp to 3 panele po 500 plus mocowanie 200 =1800zł za 12 tyś masz 4kWp. Wszystko nowe i z VAT 23%.

  9. #669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja221 Zobacz post
    To inaczej :

    Czy kwota ~4.700 zł/ kWp Waszym zdaniem jest ok? Przyjmując montaż przez firmę - mazowieckie.
    I czy macie doświadczenie z firmą FRONIUS i Q.CELL?
    Trochę mało informacji.
    Montaż może być na dachówce, płaskim dachu z obciąznikami albo na na gruncie wkręcany w glebe.
    Q.cell mogą być wypasione 350Wp albo stare ale jare ~280-tki. Różnica w cenie może być wtedy zauważalna, więc nie da się odpowiedzieć na pytanie.
    Pewnie dałoby się taniej niż 4700. Niektórzy tu puszą, że bez problemu można znależć oferty bliżej 4000PLN
    A Ci którzy robią sami to i za 2500 potrafią nawet z VATem 23%

  10. #670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Te najnowsze Q-Cells o mocy 345-355Wp są "mocniejsze" bo mają większy wymiar. Mają sprawność 19,3%-19,8%.
    Te 360Wp są trochę mocniejsze w porównaniu na stary wymiar 1685x995 i mają sprawność 20,1%. - odpowiednik w starym wymiarze miałby moc ok.335Wp.
    Te panele mają większe ogniwa typ M6 165x165mm.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #671

    Domyślnie

    Montaż na dachu blachodachówka.

    Ma również ofertę na 5 kWp w kwocie 19 700.
    Ale na GOODWE - brak oficjalnego dystrybutora na polskie.
    + 270 W polskiego producenta X - ENERGY poli.

    Dodatkowo umowa na zasadzie - płać i czekaj. Chroniąca tylko interes wykonawcy, inwestor ma płacić.
    Zero konkretów odnośnie np. terminu montażu.
    Wpisane coroczne obowiązkowe przeglądy po 200 zł.
    Oczywiście bez uziemienia.

    Wiec czy warto- dla mnie nie.
    Dlatego dopytuje o znane marki.

    Dziękuje za odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez Ja221 ; 29-01-2020 o 18:00

  12. #672
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja221 Zobacz post
    Montaż na dachu blachodachówka.

    Ma również ofertę na 5 kWp w kwocie 19 700.
    Ale na GOODWE - brak oficjalnego dystrybutora na polskie.
    + 270 W polskiego producenta X - ENERGY poli.

    Dodatkowo umowa na zasadzie - płać i czekaj. Chroniąca tylko interes wykonawcy, inwestor ma płacić.
    Zero konkretów odnośnie np. terminu montażu.
    Wpisane coroczne obowiązkowe przeglądy po 200 zł.
    Oczywiście bez uziemienia.

    Wiec czy warto- dla mnie nie.

    Dziękuje za odpowiedz.
    Jutro podpisuję umowę.

    Pewnie firma Promag?
    Ostatnio edytowane przez bronson90 ; 29-01-2020 o 18:01
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  13. #673
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Dobry zapis coroczne przeglądy instalacji 200zl. Chyba zacznę montować a po czasie będę "skubał" jeleni co roku. Zajebista inwestycja

  14. #674

    Domyślnie

    W tej cenie 200 PLN kazał bym im włazić na dach i myć panele rok w rok.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja221 Zobacz post
    Wiec czy warto- dla mnie nie.
    Dlatego dopytuje o znane marki.
    Dziękuje za odpowiedz.
    Masz rację, nie warto.
    Natomiast
    FRONIUS i Q.CELL
    to pożądane marki i są firmy, które za 4000zł/kWp na takim sprzęcie zamontują.

  16. #676

    Domyślnie

    A dasz namiar na takie firmy?

  17. #677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    8-9kWp chyba w takiej cenie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #678

    Domyślnie

    Ja takich firm nie znalazłem. Niestety, dlatego pytam Was, skoro wiecie że da się taki zestaw zamontować za 20 000. To ja jestem zainteresowany.
    Poproszę namiar, będę bardzo wdzięczny.

  19. #679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja221 Zobacz post
    Ja takich firm nie znalazłem. Niestety, dlatego pytam Was, skoro wiecie że da się taki zestaw zamontować za 20 000. To ja jestem zainteresowany.
    Poproszę namiar, będę bardzo wdzięczny.
    Tylko jak to zrobić żeby nie było reklamy...

  20. #680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał enermos Zobacz post
    Tylko jak to zrobić żeby nie było reklamy...
    Wykupujesz Płatny Profil i polecasz swoje usługi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 34 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony