dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    A gdzie Lki od strony wewnętrznej w zbrojeniu?
    L-ki nie potrzebne ponieważ wewnętrzne pręty nachodzą się i krzyżują.
    Kierbud był i żadnych zastrzeżeń nie miał wręcz był zaskoczony dokładnością więc jestem spokojny
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  2. #22

    Domyślnie

    06 marca
    Zalewamy ławę. Na 9 mieliśmy umówiony beton 12m3 z obliczeń potrzebowaliśmy 11,6m3.
    Przyjechała pierwsza grucha z pompą 20 min i wylane potem oczekiwanie na drugą ponad 40 min a godziny lecą
    przyjechała druga i.... okazało się że zabrakło 0,7m3 beton. Telefon do betoniarni i wmawiają nam że to nie możliwe a przy naszym sposobie szalowania powinno zostać prawie 0,5m3 betonu. Wniosek jest jeden ktoś tu oszukuje i to ładnie. Oczywiście już żadnej gruchy nie mieli, szybka decyzja zamawiamy 1m3 suchego.Przywieźliśmy betoniarkę i umieszaliśmy zamówiony beton z wodą wylaliśmy i gotowe.
    Trochę z przygodami czas pracy zamiast 1 godziny wyszedł 4 godziny no i z tej betoniarni już więcej nie zamówię
    Teraz dwa tygodnie przerwy na wiązanie a ja będę tylko chodził podlewać beton
    Kilka zdjęć




    A tu nawet na zdjęcie załapała się najwyższa kontrol żonka

    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  3. #23

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było
    Beton swoje odstał więc po świętach ruszyłem dalej...
    Na początek rozebrałem szalunki



    Potem zabrałem się za izolację poziomą... robiłem to pierwszy raz i łatwo nie było ale jakoś poszło







    Poroznosiłem również bloczki aby łatwiej było zacząć murować.
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  4. #24

    Domyślnie

    To zaczynamy murować ściany fundamentowe.
    Pierwszy bloczek postawiliśmy 29.04.2019r.
    A stawiała go najwyższa kontrol







    Murowanie szło mozolnie a to dlatego że bloczki nie były wcale takie fajne.
    Dużo było takich co nie trzymały kąta i wymiaru. Zdarzały się różnice 0,5cm na 14 cm więc łatwo nie było z poziomami
    Zostały również wyprowadzone startery pod schody. Nawiercane były otwory w fundamencie zalewane cementem i wbijane w to pręty.
    Na słupach dołożyliśmy strzemiona zrobiliśmy szalunek i zalaliśmy całość.

    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  5. #25

    Domyślnie

    Murowanie zakończone....
    W sumie zostały mi dwa bloczki ale pierw muszę szalunek rozebrać więc uznaję za skończone.
    Murowaniem zająłem się ja z bratem jak na dwóch murarzy czas 3 dni nie jest zły ale łatwo nie było... plecy bolą
    Do pomocy przyjechała rodzinka więc pomagierów nadto
    Sprawdziliśmy również wymiary... Największa odchyłka od osi to 0,5 cm
    Jestem bardzo zadowolony patrząc na jakość bloczków
    Poziom sprawdzany laserem co warstwę i na górnej warstwie w jednym miejscu 0,5 cm wyżej reszta jest mniej wiec jest git
    Kilka zdjęć gotowych ścian









    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  6. #26

    Domyślnie

    Małe podsumowanie
    Koszty które do tej pory ponieśliśmy to 10 629,51 zł
    Wliczam w to roboty ziemne które do tej pory wykonaliśmy oraz postawienie ścian do tego momentu.
    Dokładniejszy kosztorys będzie po wykonaniu "0"
    Czas pracy do tej pory 265h
    Godzin jest może sporo ale liczę wszystkich godziny a wiadomo pomocnik raz ma co robić raz nie
    Dokładne podsumowanie kosztów mam w exelu chętnych zapraszam do wiadomości prywatnej
    A teraz zbieramy siły do dalszej pracy pozdrawiam czytających
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  7. #27

    Domyślnie

    Ładnie!
    Ja na początku robiłem wręcz do milimetra... teraz wiem, że to trochę głupota
    No ale do pewnych spraw trzeba dojrzeć jak to mówią!

    Niech dobrze schnie i maluj Izoplast RW i BW będziesz zadowolony!

  8. #28

    Domyślnie

    Nieźle poszło, kawał dobrej roboty Gratulacje
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  9. #29

    Domyślnie

    Zeszły tydzień nie był łaskawy... Ciągle padało a więc za dużo się nie posunęło
    Ale na początek tak wygląda wylana przez nas ściana. Oraz porządek na papie do malowania.
    Dla kogoś kto tego nie robił podpowiedź aby po wymurowaniu pierwszej warstwy i uprzątnięciu papy posypać ją piaskiem,
    później będzie mniej roboty przy czyszczeniu oraz nie uszkodzi się papa.
    Pogody nie było a malować na mokre bloczki to grzech tak więc dopiero wczoraj wykorzystałem lukę w pogodzie i pomalowałem.
    Kilka fotek:









    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    te dwa ostatnie zdjęcia to wyglądają jak jakaś wizualizacja
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #31

    Domyślnie

    Miało być dokładnie a więc jest
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  12. #32

    Domyślnie

    Wykorzystując dzień bez deszczu przykleiłem styropian.
    Styropian to 15 cm EPS 100 frezowany o obniżonej nasiąkliwości
    Później już kolorowo nie było, ciągła praca w deszczu już irytuje
    Folię rozciągnąłem z kolegą, dobrze że od razu wziąłem sobie kogoś do pomocy a nie szarpałem się sam
    Folia przykręcana do styropianu czarnymi wkrętami do drewna- trzyma lepiej niż systemowe gwoździki
    Folia do zasypu zabezpieczona pozostałościami z bloczków, później zostanie zabezpieczone lepiej







    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Czarne wkręty pasują do folii kolorystycznie ale niestety na zewnątrz się nie nadają, zwłaszcza przy gruncie. Po prostu zgniją, te które nie są pod ziemią i coś tam trzymają to lepiej wymień na jakieś ocynkowane.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Czarne wkręty pasują do folii kolorystycznie ale niestety na zewnątrz się nie nadają, zwłaszcza przy gruncie. Po prostu zgniją, te które nie są pod ziemią i coś tam trzymają to lepiej wymień na jakieś ocynkowane.
    Przy robieniu cokołu folia zostanie obcięta niżej, cała będzie pod ziemią więc bez obaw. Chodziło bardziej o przytrzymanie do zasypu ale dzięki za sugestie
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  15. #35

    Domyślnie

    Kolejny dzień pracy w deszczu.... Ale kto mówił że będzie łatwo. Piach zamówiony a więc trzeba było robić.
    Na pierwszy rzut poszły 2 aroty. Jeden na kabel zasilający budynek drugi pewnie się przyda.



    Potem zasyp na zewnątrz



    Jednej ściany na razie nie zasypywałem, później przyjdzie na nią czas.
    Doprowadziłem również rurę do wody. Rura prowadzona w arocie, oraz dodatkowy arot do kotłowni, może kiedyś się przyda.
    Wszystkie przebicie pod ławą fundamentową były robione w stalowej rurze.







    W miejscu gdzie docelowo będzie studzienka wodomierzowa nie zasypywałem, przykryłem paletą w najbliższym czasie będzie trzeba się tym zająć



    Z przepustów to wszystko została do wyprowadzenia rura do gruntowego wymiennika powietrza ale to po zasypie.
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  16. #36

    Domyślnie

    Zasyp fundamentów. Do pomocy przyjechał tata, teściu no i oczywiście brat.
    Tak wyglądał nasz poligon przed zasypem.



    A tu w chwili odpoczynku od skoczka dosypywałem piachu... pełen profesjonalizm



    Zasypywaliśmy na 3 razy, każda warstwa ubita po 2 razy.
    Tak to wygląda po zasypaniu. Została jeszcze połowa do uciągnięcia do odpowiedniego wymiaru ale to po kanalizie żeby dwa razy nie robić tego







    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Jak patrze na te twoje zdjęcia to nasuwa się jedna myśl: pełen profesjonalizm. Oby tak dalej szło! Życzę zdrowia i wytrwałości. Dopisuje się do subskrybentów.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laczak Zobacz post
    Jak patrze na te twoje zdjęcia to nasuwa się jedna myśl: pełen profesjonalizm. Oby tak dalej szło! Życzę zdrowia i wytrwałości. Dopisuje się do subskrybentów.
    Dzięki !
    Każdy etap od początku robię dokładnie co skutkuje dokładnością przy następej pracy oraz łatwiej sie robi wtedy
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  19. #39

    Domyślnie

    Kanalizacja pod posadzkowa i rura do GPWC
    Pogoda oraz sprawy prywatne nie pozwoliły wykonać planu na ubiegły tydzień ale coś ruszyło do przodu.
    Na pierwszy rzut poszła rura 200 do GPWC które może będzie w przyszłości. Było co kopać bo trzeba było zejść na 1,5m
    Tu rura już częściowo zasypana





    Później kanaliza.... ahh ta nie szczęsna kanaliza. W pierwszy dzień udało mi się zrobić odcinek widoczny na zdjęciu poniżej.
    Byłem sam i przy okazji poszło masę niecenzuralnych słów. Robiłem to pierwszy raz i za dobrze mi nie szło.
    Projekt swoje a rzeczywistość swoje. Samemu łączenie rur też za dobrze nie wychodziło.





    Na następny dzień do pomocy przyjechał tata. Robota szła już o wiele lepiej, gdyby nie to że przenosiłem pion w inne miejsce i było myślenia i mierzenia ( docelowo był na samym środku ściany pokoju absurd jakiś) to byśmy mieli koniec. Na obecną chwilę rury są przysypane żeby już się nie przesuwały sprawdzone spadki oraz przetestowane. Spadki wyszły od 2 do 5 % i wszystko jest okej ale jednak mam jakieś wątpliwości że coś jest nie tak. A może to przewrażliwienie. Teraz trzeba wszystko zasypać zagęścić i uciągnąć. Poniżej zdjęcia.






    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  20. #40

    Domyślnie

    Powoli zaczynam już myśleć o stawianiu ścian a konkretnie o nadprożach nad oknami. Napewno będą rolety zewnętrzne i nie chcem żeby było je widać. Ale tez chcem uniknąć mostka. Jakies sugestie na łatwy i szybki sposób wykonania ?
    Belki prefabrykowane jak tak to jakie ? Czy lac beton z cofnietym nadprożem?
    Ostatnio edytowane przez sebus243 ; 31-05-2019 o 17:35
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony