dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Bosch Compress 6000

  1. #1

    Domyślnie Bosch Compress 6000

    Dzień dobry,

    Dostałem intratną wycenę gruntowej pomy ciepła z odwiertami pionowymi.
    Wcześniejsze oferty dotyczyły pomp głównie opisywanych na forum [NIBE etc..].

    Aż do momentu kiedy przyszła na Bosch Compress 6000 [13 KW].
    I tu zdębiałem. Opinii w Internecie tyle co kot napłakał, zupełne zero.

    Czy tę pompę rozpatrywać podobnie jak Buderus (spółka macierzysta ta sama, elementy zapewne też)?
    Może ktoś ma jakieś przemyślenia?


    Z pierwszych obserwacji zauważyłem ze Buderus sprzedając swoje pompy w Europie wschodniej (np. Litwa) posługuje się identyczna nazwą modelu "Buderus Compress 6000". Czy zachodnim/polskim odpowiednikiem będzie Logatherm WPS-1?


    Dziękuję za wskazówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebasastian__B Zobacz post
    Dzień dobry,

    Dostałem intratną wycenę gruntowej [...]
    I tu zdębiałem. Opinii w Internecie tyle co kot napłakał, zupełne zero.
    Co znaczy intratna dla ciebie? Co do drugiego punktu, to przez lata pompy ciepła robione były przez kilka wyspecjalizowanych firm. Wielcy od techniki grzewczej nie pochylali nad tym. A jak się pochylili, to dlatego, że inni mają to w ofercie. Finalnie i tak pewnie pierwsze pytanie to "a nie ma pan gazu na działce"? Więc raczej sprzedaż u Junkersa, Boscha czy Viesmana słaba.

  3. #3

    Domyślnie

    Intratną = korzystną -> atrakcyjną cenowo

  4. #4

    Domyślnie

    Atrakcyjna cenowo to znaczy? W porównaniu do czego?
    Ile wyjdzie Cię założenie tej pompy na gotowo z robocizna czyli pompa,zbiornik cwu,odwierty lub kolektor poziomy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebasastian__B Zobacz post
    Intratną = korzystną -> atrakcyjną cenowo
    A to znaczy w liczbach?

  6. #6

    Domyślnie

    W liczbach.
    Kwota jest poniżej 50 k. Za wykonanie pełnej kotłowni (materiał + robocizna): zasobnik CWU 300, pompka cyrkulacyjna, odwierty 250 m + glikol.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebasastian__B Zobacz post
    W liczbach.
    Kwota jest poniżej 50 k. Za wykonanie pełnej kotłowni (materiał + robocizna): zasobnik CWU 300, pompka cyrkulacyjna, odwierty 250 m + glikol.
    Kwota jest taka sobie. Spokojnie możesz zbliżyć się z tą kwotą do 40 i to nawet za markowy sprzęt. A jak nie masz uprzedzeń do np. polskiej myśli technicznej to zejść poniżej 40kPLN. Czy zastanawiałeś się nad pompą powietrze woda?

  8. #8

    Domyślnie

    Maciej, Jeśli mógłbym się zbliżyć z tą kwotą chociażby do 45 K za markowy sprzęt - prośba o priv jeśli wiesz do kogo mógłbym się pokierować.
    Jestem otwarty za wszelkie sugestie.

    Polską myśl techniczną chciałbym rozważyć w następnej kolejności, a później ewentualnie powietrzną.
    Priorytetem na razie będzie gruntowa - pionowa zważywszy na dość mocno ograniczone miejsce na działce.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    Pompa ciepła Bosch Compress 6000 jest oferowana przez markę Junkers Bosch. Wcześniej odpowiednikiem tej pompy pod logo JUNKERS była pompa SUPRAECO T, dlatego może Pan sprawdzić o niej opinie pod wcześniejszą nazwą. Więcej informacji o tej pompie znajdzie Pan na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/pomp...s-6000-lw.html
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony