dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    dbh przez chyba 11 czy 12 lat grzałem CWU kotłem z podajnikiem na okrągło zima/lato i nie musiałem dupcyć się z jego rozpalaniem co dzień i nie wrzuciłem do kotła jednego kawałka drewna.
    Kocioł jest kompletny ze sterownikiem.
    Heh ja sobie wczoraj tak strzeliłem z tym 25kW a tu patrzę a w podpisie faktycznie jest kobyła 25kW na 140 metrów
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 28-03-2019 o 12:30

  2. #22

    Domyślnie

    To nieszczęście te 25 kW na 140m2. Nie należy się z tego śmiać.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jasiek czy to Ty czy ja spowodowałem to nieszczęście?
    Nie. To jakiś idiota instalator i pewnie po części czasy w jakich dobierał i montował ten kocioł.
    Gorzej jak teraz trafi na takiego samego bo czasy to już się zmieniły ale jak to mówią: " Człowiek ze wsi się wyrwie a wieś z człowieka nigdy"

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paszczak09

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Wróblina
    Kod pocztowy
    96-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Trzeba też pamiętać o izolacji, bo wtedy ogrzewanie nawet najlepsze będzie bardzo drogie. No i warto skorzystać z ekologicznych rozwiązań, są fajne dotacje teraz na wymianę pieca czy termoizolację właśnie. Trzeba zacząć niwelować poziom zanieczyszczeń powietrza, bo każdy ich rodzaj negatywnie wpływa na nasze zdrowie, zobaczcie tutaj

  5. #25

    Domyślnie

    Lubię takie pitolenie o Chopinie..
    Emisja pylu 2,5 oraz 10 na świecie live jest tutaj:
    https://www.airvisual.com/earth

    My na tej mapie jesteśmy głównie na zielono...

    To tylko lokalnie gdzieś Ślask, Krakow, Warszawa, ale to w skali powiatu czy kraju to jest nic.

    Europa cała to 8%emisji swiatowej, Polska statystycznie to 8/24 (24panstwa w europie - EU bez tych mini Watykan, Lichtenstein, Monako))

    Nie dajmy się zwariować ekooszołomom
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 05-04-2019 o 08:36

  6. #26

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat bo przerabiam teraz bardzo podobny.
    Zacznę od najważniejszego:
    Jeśli tylko masz dostępny gaz sieciowy to rób wszystko, zeby z niego skorzystać !!!
    Dlaczego?
    - 100% bezobsługowość, bezpieczeństwo i możliwość pozostawienia grzanego domu na dowolny czas. Mówiąc wprost- w wieku emerytalnym bywa się czasem w szpitalu.
    - Kotłownia na gaz będzie dużo tańsza od węglowej/pelletowej. Dobry kocioł kondensacyjny kupisz za 3500PLN. Można zostawić starą instalację i zasilać ją przez wymiennik (max 1000PLN). Do tego duże oszczędności na kominie (do węgla/pelletu bez wkładu się nie obejdzie). Komin gazowy za kilkaset złotych zrobisz przez ścianę.
    - oszczędności na kotłowni przeznacz na lepsze docieplenie.

    Wysokie koszty ogrzewania gazem to mit. Mnie koszty ogrzewania i ciepłej wody rocznie wychodzą ok. 3500-4000PLN. Oczywiście dom przyzwoicie ocieplony, ok. 180m2

    Piszesz że spalacie teraz 4-5 ton wegla (to standard przy takich kotłach i budynkach). Ale to nie jest miarodajne dla faktycznego zapotrzebowania na ciepło. Trzeba zakładać że co najmniej połowa ciepła z węgla ucieka kominem, więc faktyczne zużycie ciepła to max 60% tego. Czyli teraz (bez ocieplenia) faktyczne zapotrzebowanie roczne na ciepło to ok. 20 000 kWh. To daje ok. 2000 m3 gazu. Czyli niewiele drożej niż teraz te 4-5 ton węgla. A po ociepleniu będzie tylko lepiej.

    Ja w tej chwili przerabiam podobny temat i bronię się rękami i nogami przez kotłem stałopalnym (nie ma mozliwości podłączenia gazu). Coraz bardziej skłaniam się ku prądowi.
    Ostatnio edytowane przez pawel_l ; 05-05-2019 o 09:00
    Paweł

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony