dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aadamaa

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-313
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki klimatyzator wybrać

    Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

    Stoję przed decyzją wyboru klimatyzacji na poddasze, i proszę o pomoc doświadczonych w temacie. Póki co zaprosiłem dwóch instalatorów, jeden proponuje LG standardPlus 3,5 KW, natomiast drugi Sinclair 3,2 KW seria Vision. Możecie się podzielić opiniami na temat tych modeli?

    Pozdrawiam, Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Kup se Mitshubishi, seria HR, na R32, można wyszukać w bardzo dobrej cenie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam_1980

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    41-900
    Posty
    24

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. Klimatyzator Rotenso ukura 3,5 kW - 2400 z montażem. Warto?
    Jakieś opinie użytkowników?

  4. #4

    Domyślnie

    Taniej nie będzie.
    A opinie.
    Za taką cenę to na pewno:
    - głośny
    - duże gabaryty jednostki zew
    - nie naprawialny (brak serwisu / części)

    Dobry wybór w tej cenie, jeśli spełnia swoje zadanie - chłodzi.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Taniej nie będzie.
    A opinie.
    Za taką cenę to na pewno:
    - głośny
    - duże gabaryty jednostki zew
    - nie naprawialny (brak serwisu / części)

    Dobry wybór w tej cenie, jeśli spełnia swoje zadanie - chłodzi.
    Napisz lepiej jakich to części nie ma .Duże gabaryty powiadasz,a agregaty Toshiby widziałeś. Co do głośności to może trafiłeś na klimę która podczas transportu spadła z tira i później została zamontowana Klima jest cicha a różne te "wielko markowe" (daikiny,toshiby,mitsubishi) jedyne słuszne słyszałem.Do grzania też się nadaje przetestowane.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Prawie już zamówiłem Daikin Sensira+ FTXC20B / RXC20B.
    Zastanawiało mnie zużycie energii przy ogrzewaniu, bo w danych technicznych wydajność grzewcza to 1,3-4kW (inne parametry: SEER 6,85; SCOP 4,40; EER 3,35; COP 3,71; grzeje do -15)
    Napisałem @ z pytaniem do serwisu o pobór energii przy minimalnej mocy grzewczej i otrzymałem odpowiedź,:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image001.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	21,0 KB
ID:	441231
    Z tego wynika, że np przy temp na zewnątrz +6 oraz w pomieszczeniu +22 klimatyzator będzie grzał z mocą 2,46kW oraz będzie pobierał 670W

    Czy dość wysoka minimalna moc grzewcza oraz znaczne zużycie prądu będzie uciążliwe przy dogrzewaniu w okresach przejściowych? To, że np co godzinę klimatyzator się wyłączy znacznie pogorszy komfort? Wzrośnie zużycie energii, awaryjność, itp?
    Lepiej kupić wspomniany wyżej Mitsubishi serii HR mimo, że na papierze ma gorsze parametry (SEER 6,2 ; SCOP 4,3 ; grzeje do -10 ; głośniejszy)?
    Mitsubishi ma minimalna moc grzewczą 0,7kW vs 1,3 u daikina.
    Cena podobna. Kupić mitsubishi tylko ze względu na ten jeden lepszy parametr?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Poster
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-731
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam Panowie staje przed podobnym dylematem a czy ktoś ma info o tym modelu :

    Klimatyzator ścienny LG Deluxe 2,5kW DC09RQ +WI-FI

  8. #8

    Domyślnie

    Proponuję jakiegoś taniego chińczyka.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzień dobry, dołączę się do pytania.
    Poszukuję najbardziej optymalnego rozwiązania do chłodzenia przyszłego domu.
    Zacznę od poddasza, tu raczej bez większych problemów. Mamy 3 sypialnie 15-20m2 i chcemy multisplit z jednostkami naściennymi.
    Problem robi się z salonem. Na parterze jest spory salon z jadalnią (46m2), kuchnia jest za przewężeniem ale w zasadzie to jedna otwarta przestrzeń która w sumie wynosi niecałe 80m2. Czy na taką powierzchnię wystarczy jedna ustawiona centralnie jednostka wewnętrzna monosplit (myślałem o klimatyzatorze kasetonowym).
    Czy może zastosować klimatyzację kanałową? Sufit jest częściowo podwieszany, ale w planach jest 13cm czy to wystarczy?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Poster
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-731
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Proponuję jakiegoś taniego chińczyka.
    Toś pomógł ..... mądrego to aż miło posłuchać.................. ech

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piorun123

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o informację, co sądzicie o klimatyzatorach Rotenso, a dokładnie IMOTO I35WI / I35WO 3,5 KW.
    Czy 3100 zł za ten sprzęt z montażem to rozsądna cena?

  12. #12
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Jak za rotenso to taniocha ,co by nie gadać jeden z lepszych producentów .

  13. #13

    Domyślnie

    A ja troche inaczej - czy ktoś wie może jakaś jest róznica między LG Standard Plus a LG Deluxe? Wg moich poszukiwań to w Deluxe jest tylko ten pseudojonizator i możliwośc podłaczenia centralnego sterowania. Poza tym wszystko tak samo. A skoro to jedyne różnice, to ja nie widze sensu przepłacać.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piorun123

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Jak za rotenso to taniocha ,co by nie gadać jeden z lepszych producentów .
    Ktoś mi mówił, że niższa cena może być spowodowana użyciem starszego czynnika chłodniczego R410a. Może to mieć wpływ?
    A tak na marginesie to czy rodzaj czynnika, poza ekologią, ma wpływ na działanie/ wydajność klimatyzatora?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    Może podłączę się pod ten wątek co by nie zakładać nowego.Panowie jak dobrać moc jednostki wewnętrznej do danego pomieszczenia?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorun123 Zobacz post
    Witam,
    Proszę o informację, co sądzicie o klimatyzatorach Rotenso, a dokładnie IMOTO I35WI / I35WO 3,5 KW.
    Czy 3100 zł za ten sprzęt z montażem to rozsądna cena?
    W tamtym roku płaciłem 3tyś także cena spoko.Rozbieżność cen jest dosyć sporawa jeśli chodzi o montaż tych samych klim z rozbieżnością do kilku ładnych stówek czy nawet ponad tysiąca.Sam Imoto naprawdę spoko mega cichutka a porównywana z "markowymi"misubisi ,fujitsu,daikin.Haier ma jakiś model mega cichy ale nie pamietam nazwy tylko 16dB ale szczerze powiedziawszy ten mój z 21dB jak dla mnie mega.Najlepiej samemu posłuchać i porównać z innymi co by później głupot nie pisać jak co niektórzy że spać nie da rady bo taki hałas na pierwszym biegu
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Czy ktoś miał doczynienia z klimatyzacją Hyundai revolution 3.6KW ? Chcę zamontować klime żeby trochę podgrzać w okresach przejściowych i trochę schłodzić w lecie. Mam oferte na takie cudo właśnie za 2650zł plus ewentualnie dopłata jak będzie powyżej 3mb między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Tak czy siak cena dobra ale nie napalam się bo może są lepsze propozycje? Chciałbym coś taniego, ale żeby też to nie było jakieś badziewie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Czy ktoś miał doczynienia z klimatyzacją Hyundai revolution 3.6KW ? Chcę zamontować klime żeby trochę podgrzać w okresach przejściowych i trochę schłodzić w lecie. Mam oferte na takie cudo właśnie za 2650zł plus ewentualnie dopłata jak będzie powyżej 3mb między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Tak czy siak cena dobra ale nie napalam się bo może są lepsze propozycje? Chciałbym coś taniego, ale żeby też to nie było jakieś badziewie.

    Jest to model podstawowy i parametry też ma takie co nie oznacza że najgorsze. Jest jednak znacznie głośniejszy od np kaisai fly który jest w podobnej cenie. a 3 dB to odczucie dla ucha jako podwójna głośność.

    3,6 kW to moc przy +7-+10*C sprawdź w tabelach mocy jaka jest moć grzewcza od +2 do -15

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest to model podstawowy i parametry też ma takie co nie oznacza że najgorsze. Jest jednak znacznie głośniejszy od np kaisai fly który jest w podobnej cenie. a 3 dB to odczucie dla ucha jako podwójna głośność.

    3,6 kW to moc przy +7-+10*C sprawdź w tabelach mocy jaka jest moć grzewcza od +2 do -15
    A gdzie tam głośniejszy jak ma takie same parametry jak Kaisai Fly i nie 3dB a 6dB więcej powoduje odczucie dwa razy głośniej także pomijalny parametr w klimach prawie wszystkie są na takim samym poziomie głośności dźwięku.Parametrem do grzania też bym się nie przejmował bo temp. trzeba policzyć dla średniej z dnia a nie straszyć "A co będzie jak temp. spadnie do -15 czy -20" i co z tego skoro się nie utrzymuje 24-48h no chyba że mamy dom z kartonu.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 18-02-2021 o 09:52
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    332

    Domyślnie

    Jak będzie minus 15 czy 20 to chętnie klime wyłącze bo wole dogrzać podłogówką Klima ma być używana w sytuacji jak np mam 22st w domu ale człowiek zmęczony i czasem jest zimno chociaż jest ciepło to można trochę podgrzać. W okresach przejściowych bo nawet wolałbym lekko podnieść temp powietrza w nocy klimą bo w dzień jak słońce dowali to i tak gorąco w domu. No i oczywiście chłodzenie w lecie. Nie zależy mi żeby w każdym pokoju była jakaś idealna temperatura, ale że dom niewielki i parterowy to taka klima ulokowana w sensownym miejscu powinna sobie ładnie poradzić. Testowałem grzejnik taki elektryczny i włączony na 1 biegu ma moc 1000W i w domu nawet jak jest mróz to temperatura nie spada a nawet lekko rośnie więc klima da sobie rade z całym domem Tylko nie wiem czego się czepić. W dobrej cenie mogę mieć tego hyundaia, a czy inne chińskie są lepsze to nie wiem. Parametry wszystkie niby mają bardzo zbliżone, podejrzewam też że w środku się wiele nie rożnia skoro i ich cena prawie taka sama.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony