dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cineck
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie Brama wjazdowa jedno skrzydło 4m... czy będą problemy.

    Witam , w majowe dni zabieram się za montaż bramy wjazdowej na posesje
    Brama będzie miała jedno skrzydło o średnicy 4m ... drugie krótsze - 2m, będzie również pełniło funkcje furtki.
    Skrzydło jedne i drugie na profilu 60x40x3. Dwa słupki profil 80x80x3. Całość na zawiasach M20. Na skrzydle 4m, myśle aby dać 3 zawiasy.... proszę o opinie czy dobry to pomysł. Oczywiście jedno skrzydło jak i drugie będzie posiadać zastrzały.
    Mam takie pytanie.... czy taki profil będzie ok ??? mam na myśli skrzydło 4m. Nie chciałbym , aby po roku, półtora wszystko się zwiesiło....Na co zwrócić uwagę ?? czytałem aby dać fundament..... jednak u mnie może być z tym problem, bo od kilku lat leży tam kostka i byłoby od groma roboty. Wjazd typowo dla osobówek, dwa razy do roku traktor
    Z góry dzięki za rady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał cineck Zobacz post
    Dwa słupki profil 80x80x3. Całość na zawiasach M20. Na skrzydle 4m, myśle aby dać 3 zawiasy.... proszę o opinie czy dobry to pomysł. Oczywiście jedno skrzydło jak i drugie będzie posiadać zastrzały.
    Mam takie pytanie.... czy taki profil będzie ok ??? mam na myśli skrzydło 4m. Nie chciałbym , aby po roku, półtora wszystko się zwiesiło....Na co zwrócić uwagę ?? czytałem aby dać fundament..... Z góry dzięki za rady.
    Nie wiem jak sobie to wyobrażasz ? aby dać bez fundamentu?
    Może rozwiązaniem najlepszym jest podparcie bram - kółkami jezdnymi na obu końcach(środku bram).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Robisz solidny fundament (zbrojony!) wspólny dla obu skrzydeł, wierzch będzie progiem w bramie i będzie stało wieki. Jeśli pójdziesz na łatwiznę i po taniości nie ruszając kostki, to kłopoty masz jak w banku. Wybór należy do Ciebie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cineck
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    A powiecie jaka powinna być szerokość takiej ławy - głębokość wiadomo do przemarzania....jakieś min. ?? Dzięki za info - będziem lać beton

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tutaj można popatrzeć na dolnym rysunku jest wymiar głebokość
    https://www.google.com/url?sa=i&rct=...53861336741499
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k.rowek

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    00-648
    Posty
    34

    Domyślnie

    Bez fundamentu się nie obejdzie

  7. #7

    Domyślnie

    Sama długość bramy nie będzie problemem, nie raz montowałem większe. Pamiętaj żeby słupki solidnie zabetonować, wsyp trochę gruzu albo kamieni conajmniej do połowy głębokości przed zalaniem. Napędy do bram występują w różnych konfiguracjach, np polecane przeze mnie maxgate są dla 4m, 8, aż do 12 metrów. Na sklepie znajdziesz we wszystkich rozmiarach, sprawnie wysyłają paczki. Sam napęd bardzo solidny, wytrzyma nie krótcej jak porządnie zrobiony słupek

    OD MODERATORA:
    zdaje się, że ten sklep reklamujesz nie od dziś i to pomimo ostrzeżeń. Następnym razem będzie ban.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-02-2020 o 18:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony