dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: kołkowanie styropianu, konieczność?

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kazikujazdowski

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-987
    Posty
    41

    Domyślnie kołkowanie styropianu, konieczność?

    Czy kołkowanie styropianu jest konieczne?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Zależy gdzie go stosujesz. Jak na elewację to bym kołkował ze względu na siłę odrywającą podczas silnych wiatrów, jak pod wylewkę to nie .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    dodatkowe mocowanie mechaniczne tzw. kołkowanie i konieczność jego stosowania zależy od kilku czynników jak np: nośność podłoża do którego będą mocowane płyty styropianowe, rodzaj stosowanego systemu ociepleń, wysokość budynku, itp. Jeżeli na powierzchniach ścian nie ma warstw osłabiających przyczepność klejonego styropianu w postaci starych łuszczących się tynków, farby, itp., to przy zastosowaniu kompletnego systemu ociepleń Termo Organika (wszystkie elementy systemu pochodzą od jednego producenta) i przyklejeniu płyt styropianowych przy pomocy kleju uniwersalnego TO-KU kołkowanie można pominąć.
    W przypadku nowo-budowanego domu jak i w przypadku budynku docieplanego, ściany należy zagruntować przy pomocy gruntu uniwersalnego TO-GU, a następnie mocować płyty przy użyciu kleju uniwersalnego TO-KU. W tym przypadku „kołkowanie” styropianu też może zostać pominięte, o ile projektujący rozwiązanie nie podał szczegółów w projekcie.
    Prawidłowy sposób nanoszenia kleju jest dostępny w „Instrukcji Wykonania Ocieplenia Systemem Termo Organika” dostępna na stronie: https://termoorganika.pl/sites/default/files/Instrukcja-ETICS.pdf

    Decyzje o użyciu kołków lub ich braku podejmuje kierownik budowy lub osoba odpowiedzialna za ten etap prac budowlanych, w oparciu o wytyczne zawarte w projekcie i zalecenia wykonawcze producenta kompletnego systemu ociepleń, którego rozwiązanie będzie zastosowane na budowie.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kanoniak

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-033
    Posty
    2

    Domyślnie

    co kraj to obyczaj

  5. #5
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mnie nawet do głowy by nie wpadło a nawet jak by wpadło to bym nie kołkował , kleiłem do cegły na piankę w dodatku to dom a nie blok 11 piętrowy , chrzest bojowy już przeszedł jak tuż obok zerwało 25 dachów łącznie z elewacjami dwa lata temu więc decyzja była trafna , a że robiłem sam to wiem że dobrze zrobiłem , widziałem dwie firmy które docieplały domy obok i wiem dlaczego kołkują , ja bym ciarachów z budowy wyrzucił ale za to tynk równiutko położyli i oto chodzi zrobić byle jak na kilka placków a szpary zaprawą uszczelnić byle tynk był fajny a potem na forach brylować i9 pouczać że najlepsze materiały gwarantują wszystko ,byle drogo .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony