dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    zobacz jak masz w projekcie i tak zrób. Zaraz ci polecą masy szlamowe które wyjdą tyle co ten cały fundament.

  2. #22

    Domyślnie

    Mi tylko chodziło o to czy oby on nie jest za nisko . bo wizualnie wygląda że jest , a według projektu że tak ma być . Zawsze myślałem że fundament musi wystawać nad ziemie przynajmniej pół metra. Pierwsza budowa dlatego jeśli ktoś zasieje troszkę niepewności zaraz się denerwuję

  3. #23

    Domyślnie

    Musisz zrobić jak pisze jacentyy. Przy niskim poziomie zero nad terenem wyciągasz izolację te 30 cm ponad grunt. Do izolacji używasz czegoś dobrego (np. CP1...kiedyś chyba wklejałem fotografię jak to powinno wyglądać) Ów specyfik kładziesz na bezposrednio na materiał, no tutaj pojawia sie problem zdoborem izolacji na samej ścianie fundamentowej, ale to można rozwiązać taniej niż dysperbitem o nawet lepszym efekcie używając np.cr65. Możesz też inne izolacje ale tę sprawdzałem i nie odstaje od webera na przykład.

    Na taki dom to jakieś 1200-1500 zł cp1plus dodatki to 2000. dużo?....jak będziesz miał wilgoć przy użytkowaniu to naprawienie tego będzie w granicach 15 tysięcy jak będziesz miał już elewację

  4. #24

    Domyślnie

    Myślałem bardziej o zebraniu ziemi ( wyrównaniu terenu ), oraz zrobić ok 30 cm cokół. Teraz fundament w z jednej strony domu wystaje 6-7 cm, sprawdzałem mogę w tym miejscu zebrać do ok 10 cm - tyle by wystawał a w z drugiej jest 19 cm . Fundament w żadnym miejscu nie jest na poziomie gruntu, Do tego dochodzi jeszcze 28 cm na ocieplenie i wylewkę czyli w najniższym punkcie podłogę bym miał na poziomie ok 38 cm nad gruntem. Nie wiem czy to ważne ale teren est piaszczysty - dom jest w lesie.
    Ostatnio edytowane przez margus ; 01-04-2019 o 18:23 Powód: zmiana

  5. #25

    Domyślnie

    Narobiłeś paniki, mówiąc, że masz bardzo nisko poziom 0 budynku, a tymczasem okazuje się, że masz na przyzwoitym poziomie, bo poziom 0 to poziom posadzki na gotowo i to ten poziom powinien być 30-40 cm nad gruntem, a nie sam fundament.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał margus Zobacz post
    przepraszam mój język budowlany który jest mało zrozumiały dlatego wklejam rozrysowane foto Załącznik 428661. Co do projektu nie pomyślałem by dodać skan. Mam go na budowie wiec niebawem dołożę. Mi chodzi tylko o to czy ten fundament powinienem jakoś poprawiać ( zabezpieczyć przed wilgocią ) czy może tak zostać. Z jednej strony muszę zrobić delikatny podjazd dla samochodu jak i schody do domu, z drugiej wylać taras do poziomu 0. Gdybym jeszcze podwyższył fundament to podjazd miał bym jeszcze wyżej - powiedzmy o jeden bloczek, ale z drugiej strony fundament podniósł by mi się do góry i by chyba w ogóle nie było zmartwienia. Ale na takie rozwiązanie jest za późno. Do wczoraj miałem przekonanie że wszystko jest super do momentu wprowadzania mnie w niepewność przez gościa
    To chyba jednak nie potrafię fachowo wyjaśnić. Pozwolę sobie jeszcze raz . Wiec załączone foto to jest fundament + wylany chudziak i to od strony wjazdu ma wysokość fundamentu + chudziak nad grunt to ok 18 cm z drugiej strony gdzie poziom jest wyższy to fundament + chudziak wychodzi ok 7 cm. Do tego trzeba doliczyć 20 cm styropianu + 7 cm wylewki + 1 cm panel . Na ten moment mam zrobiony fundament z bloczków które są pomalowane, ocieplone, zaciągnięte siatką, znów pomalowane i nałożona jest folia kubełkowa. Następnie na chudziaku położona jest taśma 50 cm. i położony dodatkowy bloczek Benonowy na którym jest kolejna izolacja i dopiero pustak ceramiczny. Na załączonych zdjęciach zaznaczony jest poziom 0 ( czyli docelowych wylewek )Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n2-1.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	428696Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n2-2.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	428697. Pytanie było czy fundament nie jest za nisko gruntu w najniższym miejscu i czy miedzy izolacją poziomą 50 cm a bloczkiem ( na chudziaku ) nie będzie podciągała woda pod docelową wylewkę która będzie na gotowo się kończyła 28 cm wyżej. I jak w razie czego to jak go odizolować / zabezpieczyć
    Ostatnio edytowane przez margus ; 01-04-2019 o 21:50 Powód: zmiana

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Narobiłeś paniki, mówiąc, że masz bardzo nisko poziom 0 budynku, a tymczasem okazuje się, że masz na przyzwoitym poziomie, bo poziom 0 to poziom posadzki na gotowo i to ten poziom powinien być 30-40 cm nad gruntem, a nie sam fundament.
    Jak ktos mieszka na terenach zalewowych to moze i powinien , ale w normalnej sytaucji gdy ktoś ma zrobione prawdiłowo odwodnie to wystarczt i nawet 10 cm

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Narobiłeś paniki, mówiąc, że masz bardzo nisko poziom 0 budynku, a tymczasem okazuje się, że masz na przyzwoitym poziomie, bo poziom 0 to poziom posadzki na gotowo i to ten poziom powinien być 30-40 cm nad gruntem, a nie sam fundament.
    Jak ktos mieszka na terenach zalewowych to moze i powinien , ale w normalnej sytaucji gdy ktoś ma zrobione prawdiłowo odwodnie to wystarczt i nawet 10 cm

  9. #29

    Domyślnie

    Zaraz dojdziemy do wniosku, że ma fundament wręcz za wysoko wyciągnięty.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Zaraz dojdziemy do wniosku, że ma fundament wręcz za wysoko wyciągnięty.
    Oczywiście fundament nie jest jakoś wysoko wyciągnięty. Fajnie by było jak by był na przykład podniesiony o jeden bloczek - ale nie jest i co mam teraz zrobić podnieść dom i podłożyć, zburzyć i wybudować od nowa ?? Poza tym od strony wejścia miał bym podłogę na wysokim poziomie. Rozmawiałem z kierownikiem, wykonawcą - i twierdzą że fundament jest dobrze zaizolowany jest nad poziomem gruntu, pustak ceramiczny nie jest położony na poziomie w gruntu lub w gruncie - jest powyżej. Poziom podłogi na gotowo będzie powyżej chudziaka - fundamentu o 28 cm wyżej. Zawsze przy pochylonych działkach będzie taka różnica że z jednej strony jest wyżej z drugiej niżej - i trzeba iść na kompromis i wybrać czy chcemy mieć wysoko podjazd, czy nisko.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Wszystko jest w granicach norm i rozsądku. Śpij spokojnie i zbieraj siły na większe problemy, które się niebawem pojawią.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  12. #32

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację jak kolega, podłoga docelowa będzie tylko 15cm na gruntem, grunt to glina i pyły ilaste. I teraz się zastanawiam nad dwoma rzeczami:
    1. Jak połączyć izolację pionową z poziomą, tzn żeby nie było tam przecieków? Pionowa to pewnie jakieś masy kmb, pozioma zapewne papa.
    2. Czy robić drenaż?
    Izolację pionową przeciągnę do poziomu cokołu, ok 30cm nad gruntem. Szkic poniżej:
    https://zapodaj.net/82feac52d7e21.jpg.html

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał imp88 Zobacz post
    Mam podobną sytuację jak kolega, podłoga docelowa będzie tylko 15cm na gruntem, grunt to glina i pyły ilaste. I teraz się zastanawiam nad dwoma rzeczami:
    1. Jak połączyć izolację pionową z poziomą, tzn żeby nie było tam przecieków? Pionowa to pewnie jakieś masy kmb, pozioma zapewne papa.
    2. Czy robić drenaż?
    Izolację pionową przeciągnę do poziomu cokołu, ok 30cm nad gruntem. Szkic poniżej:
    https://zapodaj.net/82feac52d7e21.jpg.html
    Pamiętaj o hydroizolacji fundamentów również od strony wewnętrznej. Papa na ławie fundamentu. A już w ogóle super gdyby dodać też papę pod ławą (wówczas trzeba wylać pod ławą 10 cm betonu podkładowego, trochę lepszego niż tzw. chudziak) - wiem, nikt tak nie robi, ale to nie znaczy, że robią dobrze (minus, że wówczas w grę nie wchodzi uziom fundamentowy, pozostaje otokowy).
    Jeąli nie ma piwnicy drenaż generalnie jest zbedny. Byle tylko funadamenty z zewnątrz obsybać piachem/żwirem a nie gliną + opaska wokół chałupy wysypana z otoczaków, aby nadwmiar wigoci mógł odparować.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Pamiętaj o hydroizolacji fundamentów również od strony wewnętrznej. Papa na ławie fundamentu. A już w ogóle super gdyby dodać też papę pod ławą (wówczas trzeba wylać pod ławą 10 cm betonu podkładowego, trochę lepszego niż tzw. chudziak) - wiem, nikt tak nie robi, ale to nie znaczy, że robią dobrze (minus, że wówczas w grę nie wchodzi uziom fundamentowy, pozostaje otokowy).
    Jeąli nie ma piwnicy drenaż generalnie jest zbedny. Byle tylko funadamenty z zewnątrz obsybać piachem/żwirem a nie gliną + opaska wokół chałupy wysypana z otoczaków, aby nadwmiar wigoci mógł odparować.
    Izolalcja pionowa fundamentów przy dobrze przepuszczalnych gruntach jest właściwie zbędna. To, że ktoś da masę KMB, nie ma większego znaczenia, w stosunku do osoby, która nic nie zastosuje. Dobrze jednak dać XPSa w celu ocieplenia warstwy fundamentowej.

    Natomiast izolacja pozioma zawsze powinna być zrobiona z papy termozgrzewalnej połączonej z papą ułożoną na chudziaku. Stosowanie folii fundamentowej jest błędem z uwagi na fakt, żenie ma praktycznie możliwości jej szczelnego połączenia z izolacją posadzki.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Stosowanie folii fundamentowej jest błędem z uwagi na fakt, żenie ma praktycznie możliwości jej szczelnego połączenia z izolacją posadzki.
    Przynajmniej w tym zdaniu masz rację.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony