dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Instalacja rekuperacji w posadzce na stropie

    Buduję dom jednorodzinny: parter + poddasze użytkowe i chciałabym zainstalować rekuperację. Mam pytanie techniczne dotyczące rozprowadzenia instalacji. Czy instalację do wentylacji parteru (np. rury flex wraz z łącznikami) uda mi się ukryć posadzce na stropie? Według projektu budynku mam:

    1. strop żelbetonowy 20 cm
    2. na nim styropian EPS 100-038 - grubość 10cm
    3. wylewka - grubość 7 cm
    4. parkiet / panele - grubość 2 cm

    Pytam, bo szwagier ma instalację rekuperacji rozwieszoną pod sufitem i nie wiem czy robić tak jak on.
    Poradzi ktoś?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Podwieszenie instalacji WM pod sufitem zmiejsza wysokość pomieszczenia, zabudowa z KG też swoje kosztuje. Chociaż z dugiej strony w zabudowie można ukryć inne instalacje, np. zamontować głośniki od kina domowego.
    Ja instalację WM położyłem w warstwie styropianu w podłodze poddasza, z tym, że u mnie były płaskie kanały stalowe. Ale z tego co widziałem/czytałem również rury flex można w ten sposób położyć.

  3. #3

    Domyślnie

    A tak z ciekawości. Czy garaż i kotłownię też podłącza się pod rekuperację i wyprowadza anemostaty czy ma być tam wyłącznie wentylacja grawitacyjna?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinawarzycha Zobacz post
    A tak z ciekawości. Czy garaż i kotłownię też podłącza się pod rekuperację i wyprowadza anemostaty czy ma być tam wyłącznie wentylacja grawitacyjna?
    Garaz nie, kotłownia jezeli kocioł gazowy kondensacyjny lub pompa ciepła lub kocioł elektryczny tak, nawiew i wywiew przy szczelnych drzwiach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony